כל אדם והניסיונות שלו...

טiבת לב

New member
כל אדם והניסיונות שלו...

אני לדוגמה, מאוד קשה לי בסוף המחזור מיום שאני עושה הפסק טהרה עד ליל טבילה. לא פעם אני מפנטזת שאני אצא עם ידיד לבלות ולפרוק באיסור... כמעט כל חודש זה חוזר על עצמו...

טiבת לב

New member
אדם מפנטז

דברים שיכולים להיות במציאות... ואיסור כזה עם בעלי זה מאוד דימיוני ותלוש מן המציאות...

ואת חושבת

שאם תבגדי בבעלך ותעברי על האיסור החמור של ``אשת איש`` זה הפיתרון? ואם כבר אשת איש אז אולי באמת עדיף שתעברי על נידה.

עם ידיד אין בעיה של נידה

איסור נידה חל על הבעל בלבד.אבל לא יצאת נקי מאיסור אשת איש

mister xy

New member
רצונו לומר- על הבועל

שאין חיוב כרת על הנבעלת אלא רק על הבועל.

פרפר לא יודע את ההלכות וגם המנהל שלנו, מיסטר

וזו לשון הרמ"א יורה דעה סימן קפב: "ואין חילוק בין פנויה לנשואה לעניין איסור נידה (ריב"ש סימן תכ"ה, מביאו הבית יוסף) כי כל הבא על הנדה חייב כרת". למדנו ברור שני דברים. לפי ההלכה היהודית, כל אשה נדה אסורה (לפחות מבחינת זיון), גם אם היא רווקה, ושמדובר על אותה חומרת איסור בין בשנואה בין ברווקה - כרת. התייחדה הנשואה שיש אצלה עוד איסור, לא קשור לנידותה, איסור אשת איש שהעונש עליה הוא כמובן - עונש מוות (כמו באיראן ואפגניסטן).

mister xy

New member
אתה לא קראת את דברי

או שלא הבנת. ברור שיש חיוב כרת על הגבר הבועל בין אם היא נשואה או פנויה והמקור שהבאת מדבר אך ורק על הבועל. מה לגבי האשה הנבעלת ? לא מצאנו שיש עליה חיוב כרת. (יש איזה עניין שהאשה נחשבת "קרקע עולם" אבל אני לא בטוח שזה נאמר גם על זה)

למעלה