כללי יסוד לטיפול ברכב – בלי זה לא זזים

תוכן-מקודם

Member
מנהל
auto-repair-3691962_1920.jpg
קרדיט תמונה PIXABAY

בשביל לשמור על הרכב שלנו תקין ונעים לאורך זמן רב ככל הניתן, ובכדי למנוע מעצמנו מצבים מסוכנים, יקרים ולא נוחים – חשוב ליצור לעצמנו שגרת טיפול ברכב. הטיפול הזה לא צריך להיות מקצועי, והוא לא דורש מאיתנו להגיע למוסך לעתים תכופות יותר מהרגיל. פשוט צריך לדעת מה לעשות, ולהקדיש תשומת לב מתאימה לרכב, המהווה חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. נבין איך לעשות את זה נכון.

לטפל ברכב ולמנוע תקלות יקרות ומסוכנות​

תקלות ברכב מתרחשות לעתים נדירות מאוד באופן פתאומי ומקרי במערכת אקראית ברכב. הרוב המוחלט של תקלות הרכב מתפתחות לאורך זמן, ושגרה נכונה של טיפול ברכב תוכל למנוע את התפתחותן או לכל הפחות להאט אותה באופן משמעותי. הזנחה של כל רכב מובילה לתקלות, בין אם מדובר על רכב 7 מקומות משפחתי או רכב SUV משוכלל, ובין אם על הרכבים הפשוטים והקלים ביותר. אם לא נדאג לטפל ברכב באופן בסיסי ושגרתי, נוכל להגיע למצבי תקלה שעלות תיקונם יכולה להיות גבוהה מאוד, וזה לפני שמדברים על הסיכון הבסיסי שקשור לתקלה ברכב באמצע נסיעה. אז מה צריך לעשות בשביל למנוע את התקלות האלה? ישנם כמה צעדים פשוטים ושגרתיים שאפשר וצריך לסגל לעצמנו.

קודם כל, הצמיגים​

מובן מאליו שמשום שצמיגי הרכב שלנו הם הרכיב שנושא את משקל הרכב ואחראי יותר מכל דבר אחר על תנועתו, השחיקה שלהם תהיה הגדולה ביותר והטיפול בהם יצטרך להיות המוקפד ביותר. חשוב מאוד לבדוק את רמת האוויר בגלגלים לפחות אחת לשבועיים – גם אם נורת האוויר לא נדלקת. כשנקפיד לעשות זאת, נבטיח שלא ניסע לאורך זמן על גלגל אחד שיהיה קצת פחות מלא, ויגרום לחלוקה לא שווה של עומס הרכב, מה שיכול לפגוע בצמיג באופן משמעותי. מלבד זאת, כדאי גם להקפיד על שחרור קל של אוויר אם נכנסים לנסיעת שטח, ומילוי מקסימלי בחזרה לכביש, למניעת שחיקת צמיגי הרכב באופן דרסטי בשטח.

לתדלק בזמן, ולא לנסוע על אדי דלק​

יותר מדי אנשים מחכים שנורת הדלק תעדכן אותם שהגיע הזמן לתדלק. זו שגיאה עצומה, שכן ככל שמיכל הדלק ריק יותר ואנחנו נוסעים "על אדים", אנחנו מגדילים את הסיכון שייכנס לכלוך ואבק לפיית הדלק, מה שעלול להוביל לסתימות ולתקלות משמעותיות. לכן, חשוב לתדלק לפני שהנורה נדלקת – כבר כשאנחנו רואים שמד הדלק בשליש התחתון.

שגרת ניקיון מונעת פגיעה בשמשות​

עשו לכם מנהג, ולפחות אחת לשבוע נקו את שמשות המכונית באופן ידני, עם המגבים שבתחנת הדלק או עם עיתון ושפריצר בבית. ככל שמזניחים את ניקיון השמשות וסומכים על המגבים, יוצרים מריחה של לכלוך ושמשה שרמת השקיפות שלה נפגעת באופן קבוע. לכן, חשוב לנקות שמשות באופן שגרתי, וכמובן שגם במצבי קיצון כמו סופות חול או אובך.

כשצריך לבצע טיפול, נוסעים לבצע טיפול​

אל תדחו את תאריך הטיפול ברכב שלכם אפילו ביום. כשהגיע הזמן לבצע טיפול תקופתי, קבעו מראש תור במוסך והביאו את הרכב שלכם לטיפול. ההנחיות בדבר שגרת הטיפול בהתאם למספר הקילומטרים הן חשובות – בהיענות להן תוכלו לוודא שהרכב אכן תקין ועובר את הטיפולים המקצועיים שהוא צריך לעבור, ושלא יתפתחו בו תקלות מסוכנות שעלות תיקונן גבוהה.

טפלו ברכב שלכם, ותצליחו לשמור עליו לאורך זמן מקסימלי​

אם תשמרו על שגרת טיפול בסיסית ברכב כפי שהסברנו, בנוסף לפעולות כמו בדיקת שמן ומים ושמירה על ניקיון הרכב מבפנים, תבטיחו שהשימוש ברכבכם יהיה תקין ונוח לאורך זמן רב ככל הניתן. זה הדבר הנכון מבחינה בטיחותית, מבחינת איכות החיים שלכם ומבחינה כלכלית.
 
למעלה