כלואה

אני כלואה בתוך עליבות החיים שלי. שונאת את עצמי. מתעבת אותי. מרגישה כשלון כללי.
מצד שני, לא יכולה לסיים את חיי כי יש לי אחריות לילדיי. הם הדבר היחיד שחשוב לי בחיי אבל גם מולם קשה לי להעמיד פנים כל הזמן.
חיה בתוך עצב ושנאה עצמית בעוצמות גבוהות ולא יודעת איך לצאת מזה.

אני כלואה בתוך עליבות החיים שלי. שונאת את עצמי. מתעבת אותי. מרגישה כשלון כללי.
מצד שני, לא יכולה לסיים את חיי כי יש לי אחריות לילדיי. הם הדבר היחיד שחשוב לי בחיי אבל גם מולם קשה לי להעמיד פנים כל הזמן.
חיה בתוך עצב ושנאה עצמית בעוצמות גבוהות ולא יודעת איך לצאת מזה.
לפי מה שאת מתארת נראה שאת לא שלמה עם עצמך ועם הבחירות שעשית בחייך מבחינה זוגית, מבחינה מקצועית ומבחינה אישית.
אני נמצאת במקום דומה לשלך ומנסה לחיות את החיים כמו שהם, וכמה שפחות להשאב פנימה לתוך המחשבות. תנסי להפנות את זוית הראיה כלפי חוץ ולא כלפי פנים כי מאוד קשה להתמודד עם מחשבות מהסוג הזה, הן הורסות את הביטחון העצמי ולא בונות.
יחד עם זאת ממליצה לך לנסות טיפול תרופתי, זה יכול להקל עליך.

לפי מה שאת מתארת נראה שאת לא שלמה עם עצמך ועם הבחירות שעשית בחייך מבחינה זוגית, מבחינה מקצועית ומבחינה אישית.
אני נמצאת במקום דומה לשלך ומנסה לחיות את החיים כמו שהם, וכמה שפחות להשאב פנימה לתוך המחשבות. תנסי להפנות את זוית הראיה כלפי חוץ ולא כלפי פנים כי מאוד קשה להתמודד עם מחשבות מהסוג הזה, הן הורסות את הביטחון העצמי ולא בונות.
יחד עם זאת ממליצה לך לנסות טיפול תרופתי, זה יכול להקל עליך.
המון תודה על תגובתך.
לא הבנתי מה התכוונת ב-להפנות את זוית הראיה כלפי חוץ ולא כלפי פנים.
אני לא ככ מבינה איך עוד אפשר להסתכל על המצב. כמו שאני רואה את זה הטעויות האיומות האלו הן שלי ונבעו משיקול דעת גרוע וטיפשות שלי!!

המון תודה על תגובתך.
לא הבנתי מה התכוונת ב-להפנות את זוית הראיה כלפי חוץ ולא כלפי פנים.
אני לא ככ מבינה איך עוד אפשר להסתכל על המצב. כמו שאני רואה את זה הטעויות האיומות האלו הן שלי ונבעו משיקול דעת גרוע וטיפשות שלי!!
הכוונה היא שהדיבור השלילי משפיע על איך שאת מרגישה וחושבת ואת מפנימה רגשות שלילים שגורמים לך להרגשה גרועה עוד יותר.
תנסי לא להתמקד כל כך ברגשות שלילים וביקורת עצמית כי זה לא ממש יעזור לך בשינוי / קבלה דברים בחייך.

darkwich

New member
וואי, נשמע קשוח..
אני לא מכירה אותך, אבל אם את מצליחה לגדל ילדים כשאת מרגישה ככה, אני חושבת שאת ממש מחמירה עם עצמך ואת ממש לא כישלון כללי..
כדי לצאת מבור עמוק, שלא מצליחים לראות את היציאה צריך קודם כל לעצור. אני לא יודעת למה את שונאת עצמך, אולי בגלל שלא מתחברת ליופי שלך, אולי בגלל שאת מגיבה או פועלת בצורה שאת לא אוהבת, אולי בגלל שיש לך מחשבות וקשיים שגורמים לך להרגיש שאת קטנה, ולא מוצלחת.. אבל רגע, עצרי.
את בת אדם. את לא חייבת ליהיות מושלמת, את לא חייבת להצליח בהכל, וזה בסדר שקשה. זה בסדר גם להראות לילדים שלא הכל מושלם, ולפעמים גם לאמא קשה.
נניח והיית יכולה לעשות הכל, מה היית רוצה לשנות?

תודה על התגובה הרגישה.
אם הייתי יכולה לשנות לא הייתי מתחתנת עם האדם שהוא בעלי, הייתי לומדת תחום אחר שהיה מאפשר לי להצליח מבחינה מקצועית והייתי מנסה להנות מהחיים ולא רק לעשות שלאחרים במשפחתי יהיה טוב

darkwich

New member
אתם גרים ביחד? איך הקשר בינכם?
לפעמים אנחנו נוטים להקריב את עצמנו והשמחה שלנו, למען האהובים שלנו. לפעמים אנחנו אפילו לא שמים לב לזה.. בטווה שזה לא קל, אם היה קל בטוחה שכבר הייתי עושה את זה ממזמן, אבל אילו דברים את יכולה לעשות היום שתהני מהם? האם את יכולה למשל להשאיר את הילדים איפה שהוא ופשוט לעשות מה שאת אוהבת? אם אהבה כלכך גדולה לילדים והשקעה, אני בטוחה שיש גם רגעים שאת נהנת איתם.. יש דרך ליצור יותר רגעים כאלו?
קשה לך, ונראה שיש עוד קשיים שאני אפילו לא חושבת עליהם, אבל זה נראה גם שאת מאוד חזקה. חזקה לא אומר שקל יותר, לא אומר שאת צריכה להתעלם מהקושי ופשוט לא לחשוב עליו.. זה אומר שעם כל הקשיים את ממשיכה למצוא את הכוחות להתמודד. תחשבי רגע, מה את עוברת, אילו חלומות כלכך חזקים וחשובים יש לך, בתקופה כלכך קשה בלי קשר לחיים האישים. ועדיין את חושב על להעניק ולשמח אחרים..
ללמוד משהו חדש זה תמיד בעייתי, אבל אולי יש דרך לקחת את המקצוע שלך ולכוון למקום שאת נהנת בו יותר?
מה יכול לפנק אותך?

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
יקרה,
קראתי את דברייך וכל כך הרבה כאב זועק מתוכם.. נשמע שאת מלקה את עצמך על מי שאת..
ושאיבדת את התקווה שדברים יכולים להשתנות..
יחד עם זאת חשוב לך לנסות להמשיך להילחם בשביל הילדים שלך.. זה ממש לא ברור מאליו..
יכולה רק לתאר לעצמי כמה את מותשת מלנסות להעמיד פנים כלפי חוץ שהכל בסדר,
כשבפנים יש הרגשה שהכל מתרסק..
מזמינה אותך, אם תרגישי שזה נכון בשבילך, להגיע אלינו לצ'ט אישי ואנונימי, בו תוכלי לשתף
ולקבל אוזן קשבת וכתף תומכת.. הצ'ט פעיל בימים א-ה בין 16:00 לחצות, ובמוצש בין 21:00 לחצות.
אל תישארי לבד!
שלך,
מתנדבת סה"ר

חפשי דברים שאת אוהבת ורוצה. צרי לך מטרות חשובות ומעניינות. את חשובה. בני לך חיים. ילדייך אוהבים אותך כי הם יודעים שאת נחמדה. תאהבי גם אותם ואת עצמך. כל זמן שלא הרעת למישהו אחר בכוונה, אין סיבה לטעון משהו נגדך. אם טעית והזקת, השתדלי לתקן. פעלי תמיד למען הטוב, קודם כל בשבילך ואחר כך בשביל האחרים.

דרך חשובה צעדת שביקשת כאן עזרה
זה לא מובן מאליו
הילדים הם מקור הכח שלך - ומקור התקווה
לשינוי

לי אין ילדים, אבל אומרים שהאהבה לילדים הכי חזקה שיש. טוב שיש לך ילדים נהדרים, תני להם את כל האהבה ותהיי מאושרת מהקשר אתם.

למעלה