"ככה לא בונים חומה"

"ככה לא בונים חומה"

השנה 1989 ישראל מול אוסטרליה מוקדמות גביע העולם. הציפיות בשמים. מעולם לא הייתה לנו נבחרת כזו. עם סיכויים כאלה גדולים להעפיל סוף סוף למונדיאל.המלחמה הפסיכולגית בין המאמנים ש.ג לבין פרנק ארוק עשתה את שלה. האצטדיון גועש .דקה 68 0:1 לישראל מפנדל של אלי אוחנה.מדינת ישראל בשמים. דקה 72 עבירה של ניר אלון 40 מ' מהשער.יהודה עמר,אפרים דוידי,דוד פיזנטי ושלמה אילוז עומדים בחומה. יורם ארבל מתחיל להזהיר שהחומה לא מספיקה מול צ'ארלי ינקוס שידוע בבעיטותיו החזקות. החומה עומדת יורם ארבל ממשיך להזהיר ש"ככה לא בונים חומה". ואז זה קורה ממרחק 40 מ' משגר ינקוס בעיטה אדירה גינזבורג מביט אל הכדור שחודר לרשת. יורם ארבל צועק "אני אמרתי לכם "ככה לא בונים חומה" .וחוזר "ככה לא בונים חומה" מפח נפש. לא ידענו את נפשנו. כמעט בכיתי לא יכולתי לדבר שעות אח"כ.תחושת הפספוס. לא אשכח את התחושה הזאת שליותה אותי כמה ימים.תחושה שהנה אנחנו שוב מפספסים. שוב הגענו לבאר ולא שתינו. {מה שהתברר בסופו של דבר כנכון בברנקייה בקולומביה} פספוסים (לא של יגאל שילון) ספרו על תחושת הפספוס בחייכם. כמה התחושה שלא מיציתם מלווה אתכם.? האם קיימת תחושה של החמצה. מה החמצתם?( הכוונה לא ל"חמוצים") ושאלת השאלות (כדי שזה לא יהיה
) האם תחושת ההחמצה והפספוס מהעבר מובילה אתכם בעולם האסור? התחושה שמה שלא הספקתי אז אני אספיק היום? (ניתקלתי בזה לא אחת). זהו שידור ניסיון

Hand Cream

New member
אז איך כן בונים חומה ?

בד"כ לא חי בעולם הזה על פי הפיספוסים שלי (לא שהיו הרבה כאלה אם בכלל) אבל בעולם האמיתי אני משתדל ללמוד

*צופיה*

New member
לא

בהכרח פיספוס אחורה אבל פיספוס-פוטנציאלי קדימה. כל בוקר נושף לי על הכתף דוד אבידן ע"ה עם : "הזמן רץ – ואנחנו צועדים. ריצה מול צעדה – זוהי התחרות הפחות הוגנת שיכול הטבע לארגן למען ריקמה אורגנית חושבת כלשהי" אז אני פוקחת עיניים ומתחילה לרוץ

עגלשון

New member
אותי דווקא מדאיגה יותר הבקיאות שלך

בשמות השחקנים, המאמנים ושאר הפסיכים שרדפו שם אחרי הכדור. אבל כן, את המשפט האלמותי של יורם ארבל אני זוכר, אבל חביבי, זו לא ממש החמצה שלך (או שאני טועה והיית חלק מהנבחרת). תחושת פספוס, היתה איזו הולנדית אחת, שאם הייתי יודע אז את מה שאני יודע היום, לא הייתי מפספס, (אידיוט). תחושות פספוס שהיו לי הממממ..... להגיע כמה דקות אחרי ש-4 לביאות הפילו תאו, או חצי דקה אחרי שהמרדף של הצ'יטה נגמר בהצלחה, לצאת מצלילה ולדעת שצוללים שהיו 20 מ' מרוחקים ממני ראו איזה משהו שאני מת מת לראות ולא ראיתי, אני לא יודע אם אפשר להגיד אם זה מוביל אותי לעולם האסור כי זה לא כל כך קשור.

מכיר את השיר

אגדת דשא של מאיר אריאל???? תעבור על ארבעת הבתים האחרונים של השיר. מתחבר מאוד לתחושת הפספוס של הבחור בשיר. גם אני קולט רמזים בהצתה מאוחרת, סוג של ג'ורג' קונסטנזה שכזה
ככה שכל חיי הם סיפור של פספוס.

עוד שאלה על הדרך

תגיד לי, פיזנטי זה לא ההוא מהסיפור עם החומוס? שווה פתיחת פוסט בנושא לא?

one track

New member
פספוסים

קודם כל ברכות על העלאת השידור הנסיוני (מאיזה לווין העלת את השידור?). אני לקחתי על עצמי עוד בגיל הרבה יותר צעיר לנטרל את הרגשות ההחמצה, במקום זה אני לוקחת את הדברים למקומות אחרים לגמרי - טעיתי/פספסתי אני אשב ואנתח את זה עם עצמי עד שיצא עשן לבן - אסיק מסקנות ואלמד מהנסיון. מה שלא שהחמצתי עבר ומת, מה שלא הספקתי לעשות אתמול אני בטוח אספיק לעשות מחר. רק לא הבנתי למה אתה לא ענית על הסקר של עצמך?

sumerfield

New member
אין מספיק בייטים

פנויים באינטרנט בכדי לתאר את הפיספוסים שלי.
(ואת אלה שעוד יהיו...
) עם זאת, אני די מבסוט..
<שידור נאה ביותר , אחי האשורון.. יש הרבה מה ללמוד ממך..>

come on1

New member
אין ספק שהיו פיספוסים

במהלך חיי, אבל הם לא נושפים בעורפי ולא קובעים את המהלכים העתדיים. עם השנים למדתי לא להסתכל אחורה ולבכות על חלב שנשפך, מכיוון שזה לא מקדם כלום, אלא ללמוד מהטעויות וה"פיספוסים" לעתיד... מה שכן, מאוד משתדלת שמעשיי היום לא יגרמו לי להסתכל אחורה ולהגיד:"וואלה פיספסתי". דואגת למצות את החיים במקסימום האפשרי ולעשות את מה שאני אוהבת ורוצה... נ.ב: סחתן עליך, מלך. מתאים לך לפתוח פוסט. אצלי השידור עבר

come on1

New member
אנחנו מובלים

לא רק מההחמצות של העבר, אלא מכל דבר שהתרחש בחיינו מהרגע שנולדנו.

אבל התחושה

שמשהו הוחמץ בדרך קיימת. ואין מי שלא מרגיש כך לדעתי. יש שבוחרים לחיות כך ויש שבוחרים לנסות שוב.

hot paprika

New member
|לא מבינה בכדורגל ../images/Emo180.gif

(בכדורגלנים -כן
) אבל,יודעת שכל הבחירות שעשיתי בחיי , היו במקום\על חשבון בחירה אחרת שיכולתי לעשות .. ומי יודע אם הייתה טובה יותר או פחות? לא מרגישה פספוס על דברים שעשיתי.. גם אם לא כל הבחירות שלי היו מוצלחות במיוחד :) למדתי להנות מדברים הקטנים האלה של היום יום.. למול הדברים הגדולים יותר שגם הם קורים (ואם נסתכל מקרוב קרוב נראה שגם הם מורכבים מהרבה נקודות קטנות בעצם), ולכן גם המחשבה שמה שלא הספקתי היום - אספיק מחר, מתקיימת אצלי- אבל בערבון מוגבל

רק..

שבסוף לא נספיק הכל. ואוליי החמצנו דברים אחרים בדרך. ואין כזה דבר לא להחמיץ כולנו מחמיצים משהו בדרך.

hot paprika

New member
ובאמת אפשר להספיק הכל?

אם חושבים ככה... הטעם של ההחמצה פשוט לא יעזוב את הפה שלנו ... ותחשבו על זה (אייקון של ג'וג'ו חלסטרה מגחגך...
)

ברור שלא

אבל השאלה היא ויתרנו על דברים שבדיעבד הצטערנו שויתרנו. אינעל העולם איזה פלספן נהייתי בחום הזה.

enigomontoya

New member
היו לי כמה פספוסים בחיים

האונברסיטה שלא התקבלתי, ההיא שאהבתי ולא יצא והפעם שגמרתי בפנים והוא נולד
גם בעולם האסור היו פספוסים אבל התגברנו

סטנגה Joe

New member
אוי! פספוסים!

אני יכוללחשוב על איזה שני פיספוסים גדולים בגודל של משאית שאם הייתי קצת יותר .... חכם/ערני/אמי./מעז היו לי מה לספר לכם באיזה פוסט או חמש אבל .... בחיים אנחנו מגיעים תמיד לצמתים. באותן צמתים אנחנו בוחרים פניה והיא מצטרפת לנתיב חיינו. כל השאר ישאר בתחומי הדמיון. אחשלו .... רעיון יפה!

למעלה