ככה זה כשמתעסקים ב"זבל"

עממי

New member
ככה זה כשמתעסקים ב"זבל"

גנן הבניין הסביר לי שחייבים לפזר זבל על הדשא בעונה זאת כדי למנוע הריסתו בתקופת החורף. בסדר, "איזה זבל?" שאלתי "וכמה זה עולה?" "זבל דשא קומפוסט" ענה "והמחיר 40 שקל לשק וצריך לפחות 3 שקים אם לא 4" המשיך בלי להניד עפעף. או. קי, אם צריך, צריך (מה אני מבין בזבל) תקנה, תביא, תפזר ותביא לי חשבונית מס ל"פקודת ועד הבית" עם הכתובת המדוייקת של הבניין. היום התקשר אלי - "שמתי לך בתיבת דואר".. "תכין לי 120 שקל". - טוב, אמרתי. בדקתי : א. זה לא חשבונית מס, זה "הצעת מחיר" לשקים עם הסכום הנקוב 120 ש"ח. ב. כמות השקים שונתה בכתיבה ידנית ל-3 ממספר לא ברור. התקשרתי לאותה משתלה וביקשתי כאזרח (לא גנן) לקנות שק קומפוסט, "כמה זה יעלה לי? שאלתי אמרו לי כך : עד 10 שקים - מחיר לכל שק 11 ש"ח כולל מע"מ. כמות מעל 10 שקים - המחיר 10.5 לכל שק. בקיצור - הגנן ניסה לעבוד עלי. מה עושים ? * נותנים לו 120 ש"ח על ה"קבלה" הזו ושותקים. * מעמידים אותו על מקומו . * מפטרים אותו. * משהו אחר מה לעשות בנדון ?

ofelya

New member
תלוי

ה-40 לשק כולל הובלה ופיזור של הגנן? זה גם חלק מהמחיר

עממי

New member
אני משלם

על כל "פגישה" (חודשית) של הגנן עם גינת הבניין 200 ש"ח.

לא משלמים

לא בגלל הפקעת המחיר (כי הוא גם עבד, וגם נסע לקחת) אלא בגלל שזו אינה חשבונית מס או קבלה רשמית.

la DVD

New member
לדעתי מעיפים אותו

אילא אם הוא ממש ממש טוב וקשה למצוא נותני שירות אחרים, אז תיידע אותו בצורה ברורה שאתה מבין שהוא ניסה לסבן אותך ושפעם הבאה יחשוב שוב.

arye9

New member
בכל מקרה

אני מפזר את הזבל בהרבה יותר מאוחר ולו בגלל הסיבה הפשוטה שבעוד חודש חודשיים החלונות בבית יהיו סגורים ועכשיו עדיין אפשר לשבת ולשחק על הדשא. בהצלחה אריה

שמש27

New member
אז ככה

כעיקרון, עצם זה שאמרת לו "בסדר" (על ההצעה של 3 או 4 שקים כפול 40 שקל) - זה חוזה. חוזה לא כתוב - אז קיים. עכשיו, אני לא מאמין שלא הוא ולא אתה תלכו לבית משפט בשביל 120 שקל - אבל למה להסתבך? הפיתרון צריך להיות פשוט וחד: מציעים לו ככה: או שאתה מקבל את ה 120 שקל - אבל מפוטר מייד לאחר מכן (וגם נדאג שלא תעבוד בשום בניין בסביבה) - או שתקבל עכשיו 60 שקל (בכל זאת, גם ההובלה והפיזור עולים משהו, לא?) ונמשיך לעבוד יחד.

D o r o t h y

New member
לא צריך להיות רדיקלי

ראשית, לדעתי אתה צריך לעמת אותו עם הבדיקה שערכת. יכול להיות שיש לו הסבר שיניח את דעתך. במידה שאין לו, הודע לו שלא תשלם על פי הצעת המחיר השקיבלת, ושאתה זקוק לחשבונית מס כחוק. הוא חייב לתת לך אחת. במידה שהוא לא משכנע אותך, תגיד שאתה מבקש שייקח את השקים חזרה, אתה תקנה שקים במשתלה שאיתה דיברת, ושהוא רק יפזר את הזבל. הוא יכול להסכים או לא להסכים, אבל ההמשך תלוי בשאלה אם אתם מרוצים מהעבודה שלו ואם כדאי לכם לוותר עליו בשביל כמה עשרות שקלים. הוא כבר יידע שבעתיד יבדקו אותו יותר לעומק.

למעלה