ככה איבדתי את הקצבה

ככה איבדתי את הקצבה

שלום לכולם אז ככה לפני מספר חודשים הגשתי בקשה לקיצבת שר"ם { שרותים מיוחדים } היות ויש לי תעודת עיוור ואחוזים בראותיים 49% בזמן הזה הכנסתי לא גדלה { אני עובדת } קיבלתי קיצבת נכות לפני מספר ימים קיבלתי מהביטוח לאומי מכתב שהם דוחים את התביעה הטענה שאין לי 60% נכות בריאותית ואני לא תלויה בזולת 24 שעות { מה שלא נכון היות ומצב ראיתיי אינו טוב ואני נאלצת לקנות אוכל מוכן , וגם לשלוח את הכביסה למכבסה ועוד דברים שאני מוגבלת בהם } התקשרתי אל המוקד שלהם ולהפתעתי גיליתי שהם ביטלו את הקיצבה שלי ולא שלחו לי שום מכתב בנדון לאחר שהלכתי לברר זאת בביטוח לאומי התברר לי שזה משום שההכנסות שלי לא פחתו ב-50% { לפי הדוחות שהוגשו ע"י לביטוח לאומי הכנסוןתיי נשארו אותו הדבר } אני מטופלת בשיל { שרות יעוץ לאזרח} ונאמר לי שלא כדאי לי יותר מידיי לברר היות והביטוח לאומי יכול בסוף לקחת לי כסף אנני יודעת מה לעשות אשמח לעזרה

אליס איני מבין כיצד עם ת, עיוור יש לך רק 49%

נכות רפואית ועליך אכן להגיש תביעה לבדיקה מחדש בכדי להגדיל את אחוזי הנכות שלך,בקשר לקצבת שר"מ לצערי אלו התנאים ראי הוא מקבל קצבת נכות מן הביטוח הלאומי ונקבעה לו על-ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות (לעניין שירותים מיוחדים), או הוא אינו מקבל קצבת נכות, אך נקבעה לו על-ידי הביטוח הלאומי נכות רפואית בשיעור של 75% (לעניין שירותים מיוחדים), ובלבד שהוא עונה גם על התנאים המפורטים בהמשך.וברור שאם ישופרו האחוזים יתכן ותהי זכאית לקצבת שר"מ שתהיה תלוייה באם את מתגוררת עם משפחתך או עם בן זוגך,לגבי הכנסתך בזמן קבלת קצבה,לצערי אינך יכולה להשתכר מעבר ל25% מהשכר הממוצע במשק שהם כ-1916 ש"ח כולל כל ההטבות. וכמו כן ראי הסבר על בדיקה מחדש : נכות - בדיקה מחדש בבדיקה מחדש, בין שנעשתה לפי בקשת המבוטח ובין שנעשתה לפי החלטת המוסד לביטוח לאומי, רשאי המוסד להפחית את אחוז הנכות הרפואית ואת דרגת אי–הכושר. בדיקה מחדש ביוזמת המבוטח מי שתביעתו לקצבת נכות נדחתה (מפני שנקבעו לו פחות מ–60% נכות רפואית, או פחות מ-40% נכות רפואית כאשר אחד הליקויים לפחות הוא 25%, או פחות מ–50% נכות רפואית כשמדובר בעקרת בית, או מפני שנקבע שלא איבד את כושרו להשתכר או איבד פחות מ-50% מכושרו) וכן מי שנקבעה לו דרגת אי–כושר חלקית, רשאים לבקש בדיקה מחדש של דרגת אי הכושר, אם עברו 6 חודשים מן הקביעה האחרונה של המוסד. אם התגלו או נוצרו עובדות חדשות הנוגעות למצב הרפואי או התעסוקתי, שיש בהן כדי להשפיע על דרגת אי–הכושר, ניתן לבקש להיבדק מחדש, גם אם לא חלפו 6 חודשים מן הקביעה האחרונה. לבקשה יש לצרף תעודות רפואיות ואישורים על הכנסות מעבודה. מי שתביעתו נדחתה מסיבה אחרת, כגון אי-ירידה בהכנסות, רשאי להגיש תביעה חוזרת ללא המתנה. מי שנקבעה לו דרגת אי-כושר בשיעור של 75% לפחות, רשאי לבקש בדיקה מחדש של אחוז נכותו הרפואית בלבד, אם הוא עונה על התנאים האלה: 1. חלפו 12 חודשים מן הקביעה האחרונה של אחוז נכותו הרפואית. 2. רופא מוסמך מטעם הביטוח הלאומי קבע כי חלה החמרה במצבו הרפואי. 3. הוא אינו מאושפז במוסד. בדיקה מחדש לפי החלטת הביטוח הלאומי גם המוסד לביטוח לאומי רשאי להחליט לבדוק מחדש את דרגת אי–הכושר של הנכה או של עקרת הבית הנכה באחד התנאים האלה: 1. עברו 6 חודשים מן הקביעה האחרונה של דרגת אי–הכושר. 2. נוצרו או התגלו עובדות חדשות, שלדעת המוסד לביטוח לאומי יש בהן כדי להשפיע על דרגת אי–הכושר. בבדיקה מחדש של דרגת אי הכושר בודקים וקובעים מחדש גם את הנכות הרפואית. מקווה שהבנת את הסברי.
.חיים.

לחיים שלום

תודה על שענית בהרחבה אני רוןצה להבהיר כאן מספר דברים בקשר למשכרותי בעבר העברתי דווח לביטוח הלאומי בקשר למשכרותי שנישארה לבנתיים אותו הדבר המשכורת שדיווחתי היתה מעל 2000 ש"ח ולמרות זאת קיבלתי קיצבה לכן לא ברור לי למה עתה נשללה ממני הקיצבה לפניי חודשיים נשלחתי ע"י הביטוח לעשות בדיקות רפאיות בשיבה וזה בגלל שביקשתי שר"ם אני לא מבינה מדוע צריכה היתי לעשות את הבדיקות הרפאיות למרות שביקשתי רק שר"ם , ולשאלתך אני לא יודעת מדוע קיבלתי רק 49% נכות רפואית האם זה בגלל שאני עובדת ?? האם זה קשור בכלל ? אני עדיין לא יודעת כמה אחוזים החדשים שניקבעו לי לאחר הבדיקה החדשה האם ניתן להתיעץ איתך באופן אישי ?? היכן משרדך נמצא ?? האם ישנה אפשרות להוציא את התיק שלי מהביטוח לאומי ? האם כדאי לתבוע שוב שר"ם למרות שאין לי 60 % נכות רפואית ? אשמח אם תשיב לי בהקדם

לצערי זו הפרוצדורה כאשר מבקשים שר"מ מהמל"ל

נבדקת דרגת הנכות מחדש ומעניין אותי איזו דרגת נכות קבלת ?,למיטב ידיעתי למי שיש תעודת עיוור יש 90% נכות רפואית,לעניין שלילת הקצבה,יש לי הרגשה שיש לך פה חוסר הבנה מאחר ואינך מודעת שדרגת האי כושר שלך קובעים את זכאותך וגובה קצבתך, ולידיעתך כיום מותר לך להשתכר עד גובה של 25% מהשכר הממוצע במשק שהם כ-1916 ש"ח,וכאשר רמת ההכנסה מגיעה לסך כ-2600 ש"ח לערך הקצבה מקוזזת לחלוטין.אליס יקרה איני עובד המל"ל ואין צורך שתטריחי את עצמך,אני יכול לעזור לך מרחוק, לגבי התיק הרפואי שלך את יכולה לבקש מהמל"ל העתק על כל מסמך מהתיק שלך כמובן תמורת תשלום עבור הצילומים,לא נורא יקר, ולגבי תביעה חדשה לשר"מ,אני מציע לך קודם לדאוג להגדלת אחוז הנכות הרפואית שלך כי הסף לקבלת השר"מ הם 60% נכות רפואית.לסיכום באם רצונך שאבדוק מה מצבך בתיק אוכל לפנות מחלקת נכות בסניף הראשי בירושלים,אך לשם כך את צריכה לשלוח לי את פרטיך האישיים (שם ת"ז וטלפון שהמל"ל יוכל להשיגך למתן תשובה מוסמכת) וזאת במסר אישי ע"י הקלקה על שמי.חיים.

ושוב שלום לך

היי לך אז ככה , הייתי לפני מספר ימים בביטוח לאומי וששאלתי לגביי הנכות הרפואית אמרו לי כי עדיין היא לא עודכנה במחשב כך שאנני יכולה לתת לך תשובה בכל מקרה לא נראה לי כי קיבלתי 90% נכות רפואית היות והם לא נתנו לי שר"ם אם היו לי 90% הייתי מקבלת באופן אוטומטי שר"ם רמת ההכנסה שלי יותר מ2600 ש"ח אך היא היתה כך גם בפעם הראשונה שהגשתי לביטוח לאומי דוחות ניתן לשוחח איתך לפחות בטלפון ?? האם פעם ניהלת את פורום הבנקים ואתם ?? כי אם כן דיברנו פעם בכל אופן ממש תודה על העזרה

אליס לא ניהלתי בעבר את פורום הבנקים וכיום

אני רק מנהל פורום ביטוח לאומי סיוע,וכן יו"ר של עמותת קר"ן (קטועי רגליים נלחמים)ע.ר,וכן פעיל ציבור בכנסת לטובות זכויות הנכים בפרט ובכלל.בכל מקרה אני שולח לך את הסוללרי שלי במסר אישי.חיים.

למעלה