כירסום של כל דבר בערך

lei85

New member
כירסום של כל דבר בערך

היא מכרסת את הספה, את השמיכה, את השולחן..
מה לעשות נגד זה?
מה עוזר?
איזה ריסוס או מה שזה לא יהיה?
תודה!

DAHUJI

New member
3 פתרונות ביתיים...

1. לעטוף דברים היטב בכמות יפה של נייר אלומיניום.
בדר"כ כלבים לא אוהבים את תחושת נייר האלומיניום בפיהם וגם לא את הרעש.
אפשר להניח נייר אלומיניום על מושבי הספה, לעטוף איתו רגליים של שולחנות וכו'.
העטיפה צריכה להיות "מקורקרשת" ולא צמודה, עם כמה שיותר בליטות ועיקומים, שהתחושה הלא נעימה של הלעיסה תתעצם.
ניסיתי בעצמי, עבד על הכלבלב שלי באופן חלקי מאוד.

2. לרסס תרסיס "סנו די" היכן שאתה לא רוצה שהכלבה תכרסם.
הטעם דוחה, הריח כנראה שגם. בכל מקרה הרבה כלבים לא מחבבים דברים לעיסים כשמרססים עליהם את החומר הזה, נניח על כבלים של מוצרי חשמל וכו'.
בעיקרון, אין שום חשש מלעיסה מזדמנת ונסיון ללעיסה שלא ממשיך הלאה כי הטעם דוחה. לא צריכה להיות בעיה עם בליעה/טעימה/ליקוק של החומר בכמות מרוססת שהיא קטנה (ריכוז נמוך), אקראית ומזדמנת... אבל כמובן שאם אתה רואה שזה לא משפיע עליה לגמרי, ושהיא ממשיכה ללעוס בכיף גם דברים מרוססים אז להפסיק לרסס כדי שלא לגרום לה נזק (כי אז כמות החומר שהיא תלעס ותבלע גדלה).
אנשים אמרו פה בעבר שזה עובד כמו קסם, אבל אני לא ניסיתי אישית כי טבסקו עבד לי מעולה

3. טבסקו!
להזליף כמה טיפות של טבסקו ולמרוח אותן על כל מה שאתה לא רוצה שהיא תלעס. הכוונה כמובן לדברים שניתנים למריחה כמו כבלים של מוצרי חשמל, רגליים של ספות, משקופים, וכו'. בדר"כ אפשר לשטוף את זה וגם חוץ מטיפונת צבע, הטבסקו פחות או יותר מתפוגג ויורד...
אישית, לי זה עבד כמו קסם, הכלבלב השובב ריחרח ואפילו לא חשב לרגע להתקרב לכל מה שנמרח עם טבסקו. אחר כך הוא פשוט הפסיק להתעניין בללעוס דברים שלא אמורים להילעס.
השתמשתי גם בגרסא המחוזקת (טבסקו הבנרו - Habanero) שנמצאת לי בבית בכמויות (חולה על פיצה עם טבסקו
)

חשוב! - כמובן שכל הפתרונות הללו מלווים בכמות נכבדה ואספקה סדירה של עצמות ללעיסה (תמיד עדיף אמיתיות מהאטליז, אני קונה ברכיים של בקר, מקור מעולה לסחוס=גלוקוזאמין, ב- 10 ש"ח לק"ג). צעצועי נשיכה ומשיכה לרוב. עצמות מעור בקר וכל מה שלעיס וטוב לכלב.

תנסה ותעדכן בהמשך מה התוצאות, יהיה מאוד מעניין לראות

xfwind

New member
למרוח משחה עם ארומה של מנטה - בן גיי/נמר אסייתי וכו'

למעלה