כיצד מלחמה מעלה את מחיר הדירה

SignedIncognito

New member
לא רק שיתכן, אני דיי בטוח בכך כי לאנשים זכרון

קצר ותרבות של "יהיה בסדר"

אבל "כאן ועכשיו" דירה שיש בה ממ"ד מקבלת נקודות זכות.
העסקה המדוברת מתרחשת בימים אלה ולא בעתיד בלתי מוגדר.

וויר

New member
וכדאי להזכיר מרחב מוגן כל אחד יכול לעשות ...

לא חייבים ממ"ד מבטון ....

יש חברות שמבצעות מה שנקרא ציפוי לוחות פלדה שלמעשה מייתר ממ"ד זה גם עולה כמו ממ"ד - אבל מי שמשפץ דירה ורוצה להיות מוגן בצורה טובה מאוד יכול בצע זאת ...

http://www.mifram.com/h/rmh.html

דקה1

New member
תבדוק אם המוכר מהחמאס

התנהגות בזויה. ניצול של מצב מלחמה, תוך גרימת נזק.

ברגע שהוסכם שיוציא צ'ק בנקאי, יש פה לדעתי התנהלות בחוסר תום לב שמצדיק לכל הפחות תביעה לפיצוי כספי. ברגע שהקונה, 2 עורכי הדין והמתווך יגישו יחד תביעה, הוא יקפל זנב. תיצרו נגדו חזית אחידה.

ivgy1980

New member

gili667

Member
הגזמת לגמרי. זכותו של מוכר למקסם מחיר דירתו

יתכן גם העריך תחילה מחיר אחד ובינתיים התברר לו [או שכך הוא חושב]שהמחיר הראוי הוא מחיר אחר ואולי אף גבוה בהרבה

זו לא ניצול מצב מלחמה וגרימת נזק , לכאורה אפשר לטעון זאת על אלו הקונים בזול בזמן שמלחמה מורידה מחירים

יחד עם זה מוכר הנסוג מעסקא שיש לו בי יכול להשאר בסופו של יום ללא עסקא כלל - לכן כדאי לחשוב פעמים לפני שמשנים אך זו לבטח לא התנהגות בזויה וניצול מצב לחימה ליצור נזק [למי? הרי ראשית הוא מחויב לעצמו ואם מוכר בזול הוא גורם נזק לעמו כך שהעלאת מחיר היא דוקא מניעת נזק]

לעומת זאת אם היה סיכום , חוזים הועברו וכבר הגיעו לנוסח סופי ומוסכם ונקבע תאריך לחתימה והו"ד לא הגן עליו אזי הוא יכול להיות חשוף לתביעה לאכיפת הסכם+ פיצויים וגם את זה כדאי להביא בחשבון

בשלב כלשהו הנסיגה מתחילה להיות בעיתית , איננו יודעם אם זה המצב
אם זה המצב הרי שהוא מסבך את עצמו דוקא

מסכים עם דקה1 לגמרי. חוסר תום לב מוחלט

יש שלבים במו"מ שכבר לא זכותך למקסם את מחיר דירתו - וזה כשאתה יום לפני חתימה, אחרי כנראה לא מעט טיוטות והערות שהחליםו ידיים, כשהקונה כבר הוציא שיק בנקאי.

משפטית זה חוסר תום לב במו"מ. אפילו מקרה קלאסי אגב. לדעתי אם הוא לא ישלים את העסקה הוא חשוף לתביעה פיצוי כספי (ובנסיבות מסויימות גם סעד אכיפה).

הוא לא גילה ממ"ד לפתע, אלא נזכר שלפעמים טילים עלולים להגיע גם לתל אביב. זה היה נכון גם בשנות ה-90 והרוכש לא אשם בעיות הזכרון של המוכר.

gili667

Member
בהחלט יש מצב שבשלב כלשהו הנסיגה היא בעיתית

התיחסתי לכך בתגובתי

במקרה כזה הוא מסבך את עצמו

מה המצב איננו יודעים

אך גם במקרה זה הוא איננו "התנהגות בזויה. ניצול של מצב מלחמה, תוך גרימת נזק. "

ההתנהגות יכולה להיות לא חכמה , לא ראויה , יכולה לגרום לא נזק [וכתבתי כל זאת בתגובתי]

אך בזוי? ניצוול מצב מלחמה? יצירת נזק? כמדומני אנחנו מתדרדרים

יש החוזרים בהם מסיכומים בשלב בו כבר אינם יכולים לעשות זאת כךסתם אך מכאן וכל התיאור לעיל הוא מוגזם וגם לא נכון

The Bulldog

New member
המקרה הבעייתי הוא כשמגיע צד ג ומציע יותר

פה נוצרה סיטואציה חדשה שאולי משפיעה (ואולי לא) על כלל הדירות ואני לא חושב שמישהו יכול להאשים מוכר שהתחרט.

gili667

Member
אין לי עמדה בהעדר מידע אך עמדת עו"ד המוכר

מקובלת עלי היות והוא חשוף לכלל המידע ומיצג אותו

יש הרבה השלכות ובמיוחד אם אין לו קונה הוא יכול להשאר קרח

זה שנכתב בעיתונות כי מחירי דירות עם ממדים עלו זה לא בהכרח נכון

יתכן וכי דוקא דירות חסרי ממד מחיריהן יצנחו [ביקוש ירד]

The Bulldog

New member
לא אמרתי לרגע שהוא פועל בחוכמה

רק מצחיקה אותי המקהלה ששמעו פעם את המושג "חוסר תום לב" וישר קופצים. החוק ישיר מאד שהסכם בנדל"ן חייב להכתב בכתב טרק בנסיבות מאד חריגות שופטים סטו מניסוח כל כך מפורש של החוק.

gili667

Member
ראשית אני חושב שחשובה הדעה שלך ושל הדג

שהנכם מביעים עמדה שונה ומנומקת מהנאמר בשרשור

גם לי הפריעה ההתלהמות (-:

The Bulldog

New member

בסופו של דבר רובנו לא עורכי דין ורק רכשנו מעט ניסיון בעסקאות שעשינו.

בפועל הרבה עסקאות נופלות גם בשלבים המאוחרים של משא ומתן ולא מדובר בחוסר תום לב. אם צד אחד קיבל רגליים קרות לדעתי זאת זכותו ובדיוק בגלל זה החוק דורש שהסכמים בנדל"ן יהיו בכתב, כדי לתת הזדמנות לצדדים לשקול היטב את מעשיהם ולא להיכנס לעסקה פזיזה. זה לפחות שני הסנט שלי.

SignedIncognito

New member
אבל אבנר יש פה עניין של שחור ולבן

בלי להיכנס למוסריות של המהלך.

אם יש חוזה חתום אז הוא בהחלט מחייב ואם אין חוזה מחייב אז יש הסכמה שבעל פה, השאלה אם זה תופס או לא?

מעבר לכך מה הייתה אומר אם היה מדובר על קרקע שממש יום לפני חתימת החוזה המוכר היה מגלה בה זהב\נפט....עדייין הייתה מצפה ממנו למכור באותו המחיר?

שכנה

New member
אבל במקרה הזה ה"נפט" יתפוגג עוד שבועיים...

אני רוצה לראות אותו מוצא קונה אחר עכשיו.
עד שימצא, יתרון הממ"דים בתודעה הציבורית יעלם.

SignedIncognito

New member
לא בטוח שהקונה יעלם ולא בטוח שהבלאגן יגמר

בקרוב. וגם אם המבצע יגמר...יש לי תחושה שיהיה מעכשיו טיפטוף על גוש דן בדיוק כמו שהיה טיפטוף על הדרום.

gili667

Member
בשלב זה ישראל מתקפלת .........

בעזה בקרוב חגיגות ניצחון - מבחינתם בצדק

ואצלנו סיפורי שכנוע עצמי ):

SignedIncognito

New member
שום דבר לא שחור ולבן, ולתקשורת אני כבר מזמן

מאזין.
בכל מקרה אין תועלת בהלקאה עצמית ודכדוך.
זה לא שמישהו באמת ציפה שיהיה פה שינוי יסודי של המצב הקיים.

gili667

Member
ראשית סביר שחוסלו מאגר תחמושת רבים וזה לא מעט

יחד עם זה רצוי להכיר גם בחסרונות

כאשר מודיעים שהמטרה היא להשיג הרתעה ומשיגים את ההפך רצוי להיות מודע לכך

זו איננה הלכאה עצמית כי אם מודעות ל- בלדיה לא ניתן להשתפר

אם תספר לעצמך מעשיות תמשיך לחזור על שגיאות ולכן מומלץ לספר לעצמנו את האמת כפי שהיא - בצבא קוראים לזה תחקיר
במקומות אחרים מעדיפים כיסויי תחת וטענות להצלחה גם כאשר יש כישלון

למעלה