כיצד לשפר את חסרי המודעות?

april1

New member
כיצד לשפר את חסרי המודעות?

אנשים המשתתפים בסדנאות למודעות עצמית, לדוגמא, נמצאים על תוואי נכון בדרך לשיפור מתמיד. בעזרת הסדנאות ובעזרת אמצעים נוספים הם ישפרו עצמם ויהפכו ליותר ויותר מועילים, בדרך ליצירת חברה טובה יותר. הבעיה היא- מה עושים עם חסרי התודעה? כיצד יוצרים מודעות עצמית בקרב אלה שאינם מנסים לראות עצמם ב``מראה`` כלשהי- אלה שאינם יודעים על עצמם מי הם ומה מקומם והשפעתם בחברה

שחף77

New member
עניין של איזון

אני חושבת שמה שלא נעשה תמיד יהיו חסרי מודעות מכל מיני סיבות, ולו בשביל האיזון של הטבע... דרך אגב מודעות בהרבה מקרים, מסבכת את הנפש, אני מכירה אנשים שהיו חיים עם עצמם טוב יותר לו ידעו פחות על עצמם....

Eliad_11

New member
דרך המודעות לחיים טובים יותר

שלום לך שחף, ``מודעות בהרבה המקרים מסבכת את הנפש``, או מפתחת.... אני בעיקר חושב שממצב של מודעות ניתן להגיע לאמת, הרי ה``אמת`` או האושר הוא זה שאנו מחפשים, רוצים ומנסים להגיע ובעזרת המודעות אנו מגיעים לכך, הסכנה אין ספק שזה הרבה יותר קשה ומסבך. למשל (בהקצנה) איש לא מודע יחתור רק אחרי כסף כסף כסף ולא יעשה דבר מלבד שיביאו לעוד כסף...ויהייה עשיר בעוד איש מודע, לא יחתור כל חייו לכסף כסף כסף ויעשה למען אחרים ובסופו של דבר לא יהיה עשיר, אך לא יהיה עני (בנשמתו). ישנה שאלה פילוסופית קצת, ההולכת כך: (אם אני זוכר טוב...) האם היית מוכנה להיכנס למכונה שתדמה את חייך ביום יום ושם תהיי כל הזמן בעוד שתדעי בדיוק את ``הסרט`` של חייך, מה יקרה את מי תפגשי וכו` לפני שאת נכנסת ותאשרי או תשני פרטים אך התנאי היחיד הינו - שבזמן שאת בתוך המכונה - לא תדעי שזה בעצם מכונה וכבר ראית את ה``סרט`` ואת יודעת מה קורה. היית מוכנה? טיפש מודע להיותו טיפש, או טיפש שאינו מודע להיותו טיפש? מי מהם היית מעדיפה? לדעתי, רק ממצב של ``אור`` , ניתן להגיע להארה מלאה = מודעות. ממצב של חושך לא ניתן להגיע למצב של הארה = חוסר מודעות. במילים פשוטות, כשמתחילים תהליך של מודעות, או שכבר הבנו שאנו מודעים יותר לעצמנו, לא להפסיק, לא להתייאש ולהמשיך להתפתח, הגבול לא נגמר בשמים. יום טוב ושמח. אלעד.

שפיקנאט

New member
אפריל היקר/ה

סדנאות נועדו על מנת להעניק לאדם המשתתף בהן כלים ואמצעים אותם הוא חסר וכך גם סדנאות לתודעה ומודעות... רק לדבר על עצמי ידעתי, לכן אוכל למסור לך ממקור ראשון שבשל מודעותי הרבה ותודעתי אשר בפרך עובדת בחקירת עצמה, אינני מוצא את הטעם בלהשתתף באורגיה תודעתית עם מחפשים כרוניים, הרי הכל כאן מצוי בפנים עמוק ולא במעגל של אבודי תודעה....

למעלה