כיצד לומדים לבחינה בקורס קשה במתמטיקה

laritam

New member
כיצד לומדים לבחינה בקורס קשה במתמטיקה

שלום, אני סטודנטית למתמטיקה שנה אחרונה (מקווה!). אני נבחנת בקורס שנקרא פונקציות מרוכבות. הבעיה שאיני מצליחה לגשת לחומר ולהתחיל ללמוד. פשוט כמות החומר התיאורטית גדולה מדי. וסגנון השאלות הטכניות הוא מגוון מאוד. הקלסר ענק מאוד, וכל פעם שאני ניגשת לחומר, משהו נחסם אצלי במוח, ואינו מוכן לקבל את החומר. וכתגבוה מרגישה עייפות עוד לפני שאני מתחילה ללמוד. האם יש דרך שאני אוכל לגשת לחומר של הקורס הזה מבלי להרגיש בלחץ? בדרך כלל, אני רגילה לקרוא את ההרצאות, לסכמן ואחר כך לפתור את תרגילי הבית. זו הדרך והשיטה שאימצתי לאורך כל התואר. אך בקורס הזה אפילו לקרוא את ההרצאות איני מצליחה ולפתור את תרגילי הבית זה בכלל לא בא בחשבון, כי אני יושבת על הרצאה אחת יום שלם, מבלי לקרוא חוץ מעמוד אחד!!! לא שאני לא מבינה את החומר, אלא פשוט משהו נחסם אצלי בראש, מעין "בלאק מיינד" שמונע ממני להתרכז או להתקדם. האם יש מישהו שעבר במשהו דומה ויכול לעזור לי? תודה רבה

צריך יותר פרטים

האם המבחן עם חומר סגור או פתוח? כמה אחוז מתוכו זה הוכחת משפטים? בעיקרון יש חשיבות בלימוד קורסים קשים במתמטיקה לדברים שוליים כמו למשל אם משתמשים בעט או בעיפרון ! לדעתי את צריכה ללמוד בצוות של שניים ולא לבד, על ידי פתרון של בחינות קודמות בנוסף את צריכה לארגן לך ספרים כמו "חיתוך הזהב" ו "משפט פרמה" כדי שיתנו לך פוש בזמן של BLACK OUT

laritam

New member
מענה לשאלות

שלום, 1. הבחינה עם חומר סגור. 2. הבחינה מורכבת מ5 שאלות, והשאלה של הוכחת משפטים שוקלת 20% מהציון. 3. אין זה משנה אם משתמשים בעט או בעיפרון בקורס הזה, וספיציפית עם המרצה הזה. 4. מאחר ומדובר במועד חריג, אין אני יכולה לדעת מי עוד נבחן איתי, לכן זה מקשה על למידה בזוגות. הבעיתיות אצלי,הוא שאיני מצליחה למצוא לדרך לגשת לחומר. במילים אחרות, האם להתחיל קודם בהרצאות ואח"כ תרגילים. או ללמוד במקביל, 2 הרצאות, תרגול ותרגיל בית. או אם יש דרך אחרת שאתם יכולים להציע לי. תודה

המלצות שלי

1)לצלם את כל המשפטים הדרושים לך למבחן, לשדך אותם לפי הסדר ולדאוג שיהיו כל הזמן אצלך בכיס, ככה שתוכלי לדפדף בהם בשעת רצון כמו בדרך ללימודים או בהמתנה למה שזה לא יהיה. 2)לקנות עפרון 0.7 מכני משובח ולהשתמש בו כדי שלא יהיו לך בתרגילים שאת מתרגלת קשקושים, זה מאוד מפריע לקלט, כלומר כל פעם שיש לך טעות תמחקי אותה בצורה מוחלטת ותשכתבי זה מאוד חשוב. 3)תשיגי לך מבחנים קודמים פתורים, תפתרי לך להנאתך מבחן בזמן הקצוב, ורק אחרי כן תקדישי זמן להשוואה לפיתרון. תמחקי את כל הטעון שיפור ותתקני. 4)אחרי 5 מבחנים שכאלה לתרגל כתיבה ולימוד בעל פה של המשפטים. 5)תשימי את הערך הרלוונטי של וויקיפדיה כדף הבית שלך עד שיסתיים המבחן. בהצלחה מקרב לב

למידה יעילה....

הי ושלום רב, ראשית בהצלחה במבחן ובשנתך אחרונה לתואר, וכל הכבוד על כך שאת מסיימת תואר במקצוע ריאלי ומורכב..... לחץ ועייפות הן תגובות הקשורות לעיתים במבחנים ובלמידה אליהם.... כמו כן בעייפות החומר שנובעת מ-3 שנים אינטנסיביות בהן למדת מתמטיקה ותחומים אחרים.... יש ללחץ השפעות רבות וגם דרכים להתמודדות.....(טכניקות להרגעות, נשימה, דמיון מודרך ועוד).. כמו כן קחיימות גם אסטרטגיות רבות ללימוד מקצועות ריאלים.... ואני מצרף לך בסוף תשובה זו לינק למספר טכניקות שהצענו כבר פה באתר.... שיהיה המון בהצלחה יוסי

בדיוק שלחתי משהו דומה לפורום היום

לי זה קורה קבוע לפני מבחנים ובעיקר בשעת מבחן במתמטיקה. את מתיישבת ללמוד רואה ולא רואה את הדף מול העניים שלך מנסה לקרא, קוראת שורה שתיים ואת מרגישה שהראש עוד רגע מתפוצץ אז את נחה קצת וחוזרת וכבר שעתיים חלפו, את יושבת שוב ואז באים סחרחורות, כאבי ראש, בחילות... אני למשל סובלת מיזה ממש! זה נורא! אני מרגישה כאילו הוכתי בסנוורים.. ואז יום שלם מתבזבז לך. זה בעיה כיוון שמגיעה הבחינה את חושבת שלמדת! כי הרי השקעת, ניסית, אבל זה עלול להכשיל בבחינה, אז הבחינה הראשונה קלה אז את מצליחה כי את בלחץ נורמאלי אבל בבחינות הקשות יותר את עלולה להיכשל, גם אם את יודעת את החומר פרפקט. אני מטפלת בזה בשיחות, כדורים.. רסקיו, וכאלו... אצלי זה נהיה כמו דיסלקציה אני רואה מישום מה את הפונקציות בצורה הפוכה וגוזרת אותם בלי קשר... כייון שראיתי הפוך! זו הרגשה מתסכלת ביותר ברגע שניכשלתי.. כדאי מאוד לפני כן, להיות בשיא השימחה שלך ואז תתישבי ללמוד ולא ברגע שאת מודאגת. זה לא ילך לך! ועוד משהו תוציאי מהראש שלך שיש מבחן, תחשבי שאת סתם יושבת להכין ש.ב. ויש עוד זמן עד הבחינה.. לי זה עוזר ללמוד! בהצלחה! ‎:)

בדיוק שלחתי משהו דומה לפורום היום

לי זה קורה קבוע לפני מבחנים ובעיקר בשעת מבחן במתמטיקה. את מתיישבת ללמוד רואה ולא רואה את הדף מול העניים שלך מנסה לקרא, קוראת שורה שתיים ואת מרגישה שהראש עוד רגע מתפוצץ אז את נחה קצת וחוזרת וכבר שעתיים חלפו, את יושבת שוב ואז באים סחרחורות, כאבי ראש, בחילות... אני למשל סובלת מיזה ממש! זה נורא! אני מרגישה כאילו הוכתי בסנוורים.. ואז יום שלם מתבזבז לך. זה בעיה כיוון שמגיעה הבחינה את חושבת שלמדת! כי הרי השקעת, ניסית, אבל זה עלול להכשיל בבחינה, אז הבחינה הראשונה קלה אז את מצליחה כי את בלחץ נורמאלי אבל בבחינות הקשות יותר את עלולה להיכשל, גם אם את יודעת את החומר פרפקט. אני מטפלת בזה בשיחות, כדורים.. רסקיו, וכאלו... אצלי זה נהיה כמו דיסלקציה אני רואה מישום מה את הפונקציות בצורה הפוכה וגוזרת אותם בלי קשר... כייון שראיתי הפוך! זו הרגשה מתסכלת ביותר ברגע שניכשלתי.. כדאי מאוד לפני כן, להיות בשיא השימחה שלך ואז תתישבי ללמוד ולא ברגע שאת מודאגת. זה לא ילך לך! ועוד משהו תוציאי מהראש שלך שיש מבחן, תחשבי שאת סתם יושבת להכין ש.ב. ויש עוד זמן עד הבחינה.. לי זה עוזר ללמוד! בהצלחה! ‎:)

ericby

New member
אל תבזבזי זמן על תאוריה

תנסי להשיג מבחנים של שנים קודמות גם אם זה בתשלום יש באתר פרופסור תעשי מבחנים של שנים קודמות השאלות לעיתים חוזרות על עצמם מקסימום בנושאיםתיאורטיים לא תדעי הכל אבל לפחות תעברי

למעלה