כיצד לוודא לגבי התעודה

am8686

New member
כיצד לוודא לגבי התעודה

שלום, אני שוקל היכן ללמוד NLP
הייתי רוצה לדעת איך אני יכול לוודא שהתעודה שאקבל אכן תיהיה תקפה למקומות אחרים אם בעתיד ארצה ללמוד דרגה מתקדמת יותר ובמקום אחר?
תודה

ommerl

New member
המלצתי

בעבר היה מצוין באתרים של בתי הספר השונים איזה אגודות מכירות בתעודה. כרגע לא מצאתי בכמה שאני מכיר.
&nbsp
הדרך היחידה שאני יכול לחשוב עליה בשבילך היא להתקשר ולשאול, ואז לחפש את שם האגודה בגוגל ולבדוק אם יש לה מנוע חיפוש לבתי ספר שהאגודה מכירה בהם.

באופן עקרוני - תעודות

שלום לך
(קודם כל גילוי נאות, אני המייסד של מכללת NLP לשם שינוי)
&nbsp
בנוגע לתעודות
התעודה של ד"ר בנדלר מוכרת בכל ההתאחדויות ובתי הספר בעולם.
אח"כ יש את התעודות שמוכרות ע"י ההתאחדויות הגדולות: ANLP ABNLP INLPTA
שכל ההתאחדויות האחרות מכירות בה, אבל ה Society of NLP (של ד"ר בנדלר) לא מכירים בהן
ואח"כ יש עוד כל מני התאחדויות קטנות ומקומיות, ואז זה כל מקרה לגופו.
ובסוף יש את התעודות האינטרנטיות - שהן מכירות רק בעצמן.
&nbsp
מקווה שזה עוזר
קדימה הצלוח'ס
מיקי

Itch2scratch

New member
מוזר

כשנסעתי ללמוד מסטר טריינינג אצל בנדלר, הם הכירו בכסף שלי ולמדתי אצלם למרות שלא למדתי בארגון ש"מוכר" על ידו. ה"הכרה" הזאת היא גם ככה שטות. זה לא שמתאמן לא עבד איתי קודם כי התעודה שלי לא נשאה חתימה כזו או אחרת והחתימה היא רק דיו על נייר, לא באמת אמצעי פיקוח על איכות. היא קיימת רק כדי לנסות להעריך שהאדם שאמור להיות פרטקישנר יודע את הידע שנחשב כבסיס (וגם זה סטנדרט לא אחיד, אפילו בתוך הסוסייטי של בנדלר) ללימודי המשך במוסד כזה או אחר.

אקיצר, להציג את זה כמשהו חשוב באמת לאדם שגם ככה לא ייסע ללמוד לימודי המשך אצל בנדלר זאת סתם חרטא שיווקית.

-Itch

תן לי להבין

עשית מאסטר טריינר??? אצל בנדלר, בלי תעודות פרקטינשר ומאסטר פרקטישנר של בנדלר והוא נתן לך תעודה??? בלי טריינר גם???
&nbsp
הכל חארטה שיווקית,
אז מה?
&nbsp
יש גם דוקטורטים שהם חארטה שיווקית, אז מה?
&nbsp
אבל מה, הכל תלוי במכללה שבה אתה לומד ומה הדרישות שלהם, עד כמה הם מקפידים, מה התהליכים שאתה עובר לפני שאתה מקבל תעודה וכד... וזה בעיני הרבה יותר חשוב מאיזו תעודה יש לך.
&nbsp
המקום היחידי שכן לא תקבל תעודת מורה מוסמך (טריינר וגם מאסטר טריינר) מבנדלר, כל עוד אין לך תעודת פרקטישנר ומאסטר פרקטישנר מטעמו. ואת זה אתה יכול לבדוק!
&nbsp
יום נפלא
מיקי
&nbsp

Itch2scratch

New member
לפני שאתה מתלהם, תקרא שוב את מה שכתבתי

עברתי מסטר טריינינג יענו הכשרת מסטר. דוגרי, ציפיתי לתגובה קצת פחות מתלהמת (ויותר הבנת הנקרא) מאדם שאמור להיות מרצה מוסמך ומומחה ב-NLP שעוד אמור להיות אחד מאלה שמייצגים את בנדלר בארץ.

-Itch

המממ... מתלהם

נו שוין

&nbsp
מאסטר טריינינג - יכול להיקרא כך או כך, לכן השאלה.
&nbsp
אבל עזוב, אני מתלהם

&nbsp
חחחחח
מיקי
&nbsp

Itch2scratch

New member
אם נעלבת אני מתנצל

שמעתי מישהו אומר באיזו שהיא הרצאה (או קראתי, כבר לא זוכר) שמי שמשתמש מספיק זמן ב-NLP מוצא שראשי התיבות יכולים להיות גם No longer polani.

סתם מתוך סקרנות ומתוך זכרונך, מה הדרישות של ריצ'ארד בנדלר לקבלת תעודת practitioner ו-Master בקורסים שלו ועד כמה הוא מקפיד עליהם?

-Itch

Itch2scratch

New member
מיקי, מפתיע שלא ענית על השאלה עד עכשיו...

ההכשרות הבסיסיות (2 השלבים הראשונים) של בנדלר כנראה לא היו עומדות ב"סטנדרטים" המחמירים של חלק מהמכללות הישראליות ל-NLP (כולל ה"סופרויז'ן") שנועדו לייצר מצג שווא של הכשרות "רציניות" או "אקדמיות" כולל מריחת זמן הקורס על פני נצח בטענה (של אנשי השיווק והמכירות כמובן) שזה אומר שאנשים מקבלים בהכשרה "יותר". יותר מבנדלר? יותר מגרינדר? יותר מדילטס? יותר מאלה עם החותמת הגרמנית? אז מה שווה החתימה של כל ה"חו"לניקים" על התעודות אם ההכשרה שאדם עובר שונה במהותה מהסטנדרטים של האדם מחו"ל שחתם עליה? ומה החתימה שווה אם היומרה של המכללה הישראלית היא להציג שהיא רצינית יותר מה"חו"לניק" שחתם עליה?

אלה שאלות שמנקרות לי בראש כבר לא מעט זמן ואשמח לשמוע את התשובה העניינית שלך כי זה מאוד מסקרן אותי (ואני בטוח שזה מסקרן עוד הרבה שחלקם עדיין לא הספיק להירשם לקורס).

-Itch

הייתי שמח לענות לך תשובה עניינית

אם היית שואל שאלה נקיה ועניינית , ולא שאלה כל כך טעונה בדעות קדומות, הכפשות, עיוותי מציאות וכד..
אם תשאל בצורה נקיה ומכבדת, אולי תקבל תשובה נקיה ומכבדת
אם תשאל שאלה אפיקורסית, טעונה וכד... אשר מצביעה שכבר יש לך דעה מוצקה, וכנראה אתה לא באמת מחפש תשובה עניינית אלא סתם לשם הויכוח. אין לי זמן עבורך.
&nbsp
שתהיה לך שבת נפלא
מיקי

Itch2scratch

New member
אם אתה מעדיף להתחמק מתשובה - זכותך!

מצד שני, חבל שאתה לא עונה תשובה עניינית לשאלה עניינית.

שיהיה לך הצלוחס
-Itch

נראה שכנראה לא הייתי ברור

כשתשאל שאלה עניינית - תקבל תשובה עניינית
&nbsp
כשתשאל שאלה טעונה, מלאה בדעות קדומות, השמצות וכד - לא תקבל מענה.
&nbsp
שבוע נפלא
מיקי

Itch2scratch

New member
אז תרשה לי לנסח מחדש...

מה הדרישות של ריצ'ארד בנדלר לקבלת תעודת practitioner ו-Master בקורסים שלו?

-Itch

אז תשאל את אלו שלימדו אותך את זה

כי אותי לימדו שאנשים שמחפשים להשמיץ, חבל לבזבז עליהם זמן.

למעלה