כיצד להפוך תמונה צבעונית לתצלום ישן

ran refael

New member
כיצד להפוך תמונה צבעונית לתצלום ישן

אהבתם את התוצאה? בואו תלמדו בשלבים כיצד לבצע בפוטושופ המדריך למראה תצלום עתיק

ran refael

New member
שלב א

פתחו תצלום צבעוני בפוטושופ ושכפלו את השכבה הראשונה פעמיים ע"י 2 לחיצות על מקשי ctrl + J סמנו עם העכבר את השכבה האמצעית והפעילו את פילטר Filter > Blur > Gaussian Blur הציבו את הערכים לפי התמונה המצורפת לאחר מכן מחקו בעזרת המחק מסרגל הכלים את האזור אותו אתם מעוניינים שישאר בפוקוס אני מחקתי את אזור הפנים בלבד (אנו עובדים עדיין על אותה השכבה כרגע)

ran refael

New member
שלב ב

סמנו עם העכבר את השכבה העליונה שלכם והפעילו את פילטר Filter > Noise > Add Noise הציבו את הערכים לפי התמונה המצורפת לאחר מכן, שנו את ה blending mode ל soft light בדיוק לפי התצלום המצורף

ran refael

New member
שלב ג

לחצו על הכפתור הקטן בתחתית חלון השכבות - לפי התצלום המצורף ובחרו באופציה של Hue/Saturation הציבו בחלון שנפתח לכם את הערכים בדיוק כפי שמצויין בתמונת מסך עד שתוכלו לראות כי התמונה שלכם הפכה לצבע ספיה עתיק

ran refael

New member
שלב ד

השלב הזה הוא תוספת נחמדה, אך לא תמיד מומלצת בכל מצב כעת פתחו שכבה חדשה ריקה ע"י צירוף המקשים shift + ctrl + N וסמנו ריבוע במרחק של כ 2-3 סמ' סביב מסגרת התמונה ע"י סמן הבחירה מסרגל הכלים (קיצור מקשים - M) ולאחר מכן לחצו על מקש ה Q על מנת ליצור מסיכה אדומה לבסוף הפעילו פילטר Filter > Blur > Gaussian Blur והציבו את הערכים לפי תמונת המסך המצורפת

ran refael

New member
שלב ה ואחרון

לאחר שהפעלנו את ה Gaussian Blur לחצו שוב על מקש Q שימו לב שכרגע יש לכם אזור מסומן בעיגול בתמונה לחצו על המקשים ctrl + shift + i על מנת להפוך את אזור הבחירה וכעת בחרו בכלי הדלי מסרגל הכלים וצבעו בצבע שחור את המסגרת של התמונה (את אזור הבחירה) כעת כל מה שנשאר הוא לשחק עם אחוזי השקיפות של השיכבה (אני שיניתי ל 42%) ולשמור את הקובץ כ jpeg על המחשב שלכם בהצלחה

ran refael

New member
תמונת מסך של כל השלבים לפי שכבות

אפשר להעלות תוצאות למי שניסה והצליח

bug a boo

New member
אוי,בתצוגה פה זה נראה אחרת.../images/Emo5.gif

רזולוציה גבוהה. כשעבדתי עליה לא ראיתי כמה היא גדולה.

רן, אנא העלה את התמונה המקורית כדי

שהחברים בפורום יוכלו להתנסות בעצמם, ולנסות שכלולים וקיצורים.

תודה, רן. הבוד שלי שונה, ולכן גם

התוצאה שונה: 1 - שכפול שכבת הרקע; 2 - הפיכה לגוון ספיה מתוך ה-Actions שבאים עם פ"ש; 3 - מחיקת שכבת הרקע. נשארים עם שתי שכבות. ממשיכים רק על השכבה העליונה; 4 - הוספת 5 יח' רעש והפחתה ל-50% (Edit > Fade Add Noise); 5 - אם רוצים - משחירים מעט את הפינות.

למעלה