כיצד לבחור את החלון עליו נמצא העכבר ללא לחיצה עליו?

haimgds

Member
כיצד לבחור את החלון עליו נמצא העכבר ללא לחיצה עליו?

ישנם לא מעט מקרים בהם אנחנו רוצים לעבור לאפליקציה ללא הקשת העכבר עלייה, למשל אתרים בדפדפן שכל לחיצה עליהם מעיפה לפרסומות או עבודה על מסמך שלחיצת העכבר תזיז את הסמן וכדומה. כמובן, ניתן להשתמש ב Alt-Tab דרך לוח המקשים אך לפעמים אני רוצה לעשות את זה עם העכבר.

בעכבר שלי (G600 של לוג'יטק) ישנם 10 כפתורים הניתנים לתכנות (בעצם 20 כי ישנו מקש לחיצה נוסף הבוחר קונפיגורצייה) אשר בהם נמצאים מאקרוים של לחיצות על לוח המקשים, האם ישנה דרך לתכנת מקש בלוח המקשים שיהפוך את החלון עליו נמצא העכבר לפעיל?
יש בווינדוס אופצייה להגדיר כי החלון עליו נמצא העכבר למשך זמן מסוים יהפך אוטומטית לחלון הפעיל אבל אני מחפש משהו דומה בו אני זה שבוחר מתי לעבור אילו.

haimgds

Member
תודה, זה נראה הכיוון.

זה קצת מזכיר לי את המאקרואים הישנים שכתבתי לפני 30+ שנה (בדוס)....
אני מנסה למצוא שם את הכלי המזהה מה החלון מתחת למצביע העכבר.

עריסטו

Active member
כנראה ככה

#notrayicon
^f1::
mousegetpos, , , id
winactivate ahk_id %id%
return

זה יעשה את הפעולה כשתלחץ ctrl+f1, כל מה שנותר לעשות הוא להגדיר שלחצן העכבר ישלח ctrl+f1.

haimgds

Member
עבודה עם 3 מסכים+שורת משימות עמוסה

משמעה כי צריך לבזבז זמן, לחפש וללחוץ על האפליקצייה. ובוא לא נדבר על תצוגת מספר אפליקציות באותו כפתור בשורת המשימות....
&nbsp

arseny92

Well-known member
מנהל
באפשרותך לגלול תוכן גם בחלון לא פעיל

מהו השימוש האחר שמצריך הפיכת יישום לפעיל ללא כל שימוש ביישום?

haimgds

Member
חלון שכל לחיצת עכבר (למעט השוליים) תשנה בו משהו

למשל אתרים בדפדפן שכל לחיצה עליהם מעיפה לפרסומות, עבודה על מסמך שלחיצת העכבר תזיז את הסמן או שהחלק החשוף מכיל משהו שאתה ממש לא רוצה להפעיל.
&nbsp
משהו שאני מאוד מתגעגע אילו שהיה בחלק מכרטיסי המסך בימי הווינדוס XP הוא היכולת להפוך חלון לשקוף למחצה כאשר לוחצים על השוליים העליונים ומזיזים אותו טיפה. יתרון נוסף היה שלחיצה+הזזה על חלון שנמצא מתחת לחלונות אחרים הייתה מציגה אותו (כמובן כשקוף למחצה) אבל לא מקפיצה אותו למעלה.

למעלה