כיווני אוויר

מרימר1

New member
כיווני אוויר

שלום,
אני מעוניינת לרכוש דירה בפרוייקט בעפולה,רציתי להתייעץ לגבי מיקום הדירות מבחינת כיווני אוויר
אשמח לעזרה.

מרימר1

New member
סדר בכיווני אויר

כיווני הרוחות מבלבלים עובדה שתי תגובות שונות. לקבל את המיטב - אור,חום, אויר ,קרירות בקיץ (כשנמצאים מול הקבלן ההסברים לא ברורים)

gili667

Member
אלו העדפות אישיות. לכל כיוון יתרונות וחסרונות

מי שמעדיף שמש יעדיף דרום

יש כאלו שיעדיפו צפון כי הדירה תהיה ללא אור שמש ולא חמה

ויש כאלו שכלל לא יוכלו לגור בדירה כזו

אין דבר אחד נכון ומוחלט - אלו העדפות אישיות , לכן גם התגובות שונות , כל אחד והעדפתו הוא

כיווני אויר בדירה

אני אישית מעדיף חזיתות צפון ומערב.
יש כאלו שמעדיפים מזרח ודרום.
קח בחשבון שהדבר גם מושפע מבחינת כמות השמש, ספיגת חום ותאורה טבעית שהדירה/בית מקבלים.
ומכאן השפעה ישירה על כמות האנרגיה שתצטרך להשפיע עבור קירור/חימום.

כיווני אויר מושפעים גם מסביבה מרחבית ועירונית.

mica35

New member
זה גם מאוד תלוי בדירה עצמה

בעבר גרנו בדירה שבה המרפסת היתה דרומית וזה היה מצויין. היה אוויר מכיוון מערב במרפסת, היה המון אור בדירה אמנם בקיץ היה קצת חם, אבל חם בכל מקום. מנסיוני אנשים מדליקים מזגן לפי ההרגלים שלהם ולא לפי כיוון הדירה, בבנין שלנו הרבה דיירים "צפוניים" היו מדליקים את המזגן הרבה לפני.
דירה צפונית היא הרבה פעמים מאוד חשוכה, ובניגוד למזגן שיכול להחליף חלון, אור של תאורה מלכותית הוא לא אותו דבר כמו אור שמש ולהדליק אורות כבר ב4 אחרי הצהריים אותי זה קצת מבאס. ככה שאישית לא הייתי קונה דירה צפונית.
מצד שני עכשיו אני גרה בבית צפוני אבל עם הרבה חלונות וממש גדולים ככה שפחות מפריע לנו שאנחנו צפוניים. ככה שזה גם תלוי איך בונים.

צד מערבי אהוב בארץ אבל השמש מאוד מסנוורת אחרי הצהריים ממערב, ככה שאני לא הייתי רוצה לגור בצד מערבי (חדרי שינה מערביים זה טוב), ואם כן צריך להשקיע בפתרונות הצללה.

בקיצור לטעמי האישי ככלל, חזית דרומית זה הכי טוב עם חדרים למערב.
אבל בפועל כל בית עומד בפני עצמו בהתאם לכיווני הרוחות באזור (לפעמים אזור מזרחי פתוח יתן יותר אויר ממערבי חסום), לצורת הבנייה וכו' וכמובן לטעם אישי.

מרימר1

New member
כיווני אויר

תודהעלהמידע!(אני לא הולכת לבנות אלא לקנות (בעזרת השם..) דירה מקבלן כךשאין לי מושג מה עדיף)

מרימר1

New member
כיווני אויר

תודהעלהמידע!(אני לא הולכת לבנות אלא לקנות (בעזרת השם..) דירה מקבלן כךשאין לי מושג מה עדיף)

למעלה