כיוונון מנורת תלייה

mobzy

New member
20210517_113616~2.jpg
היי,
יש לי מנורת תלייה מעל פינת אוכל, כאשר גופי התאורה תלויים על חוטים באורך לא שווה. אני רוצה לכוון אורך הכבלים/החוטים של תלייה.
השאלה: איפה אני צריך לשחרר כדי שניתן יהיה לשנות אורך החוט:
1. בחיבור החוט לבסיס
2. בחיבור החוט לנברשת
3. לפרק קודם את כל הבסיס שצמוד לתקרה.

GoldenEyes

Well-known member
צפה בקובץ המצורף 23305
היי,
יש לי מנורת תלייה מעל פינת אוכל, כאשר גופי התאורה תלויים על חוטים באורך לא שווה. אני רוצה לכוון אורך הכבלים/החוטים של תלייה.
השאלה: איפה אני צריך לשחרר כדי שניתן יהיה לשנות אורך החוט:
1. בחיבור החוט לבסיס
2. בחיבור החוט לנברשת
3. לפרק קודם את כל הבסיס שצמוד לתקרה.
יש לי בבית משהו דומה
הכוון של החוט הוא מהבורג העליון , היכן שסימנת 1
אצלי זה לא היה קריטי , אז שחררתי קצת את 1 ודחפתי את עודף החוט פנימה לבסיס , ואז חיזקתי את הבורג.
לא מבין בדיוק מהתמונה שלך , אבל אבהיר , אצלי בחלק העליון יש הברגה , שהיא מתלבשת על 4 כנפיים שמחזיקות את החוט. שחרור של הבורג שחרר את הכנפיים

אם אצלך יש ממש הבדלים גובה מהותיים הייתי מפרק עם הבסיס , יושב עם מטר , ומכוון את החוטים , אחרת הידיים מתעייפות מאד

mobzy

New member
כמובן, לא מדובר בחיבור/ניתוק החשמל, לכן שאלה זאת לא מפירה את חוקי הפורום 😊

חן 1111

Active member
אתה צריך לפרק את הבסיס מהתקרה. קודם תסמן את הגובה שאתה רוצה על שלושת החוטים. כשאתה מפרק תסתכל מה קורה בפנים. לפעמים יש תפסנים על החוטים שאפשר לכוון, ולפעמים צריך לעשות קשר או לשים אזיקון, או משהו כזה. וכמובן אם מקצרים הרבה אז צריך לסדר את העודפים לאורך הבסיס כך שאפשר יהיה להצמיד אותו לתקרה.

mobzy

New member
יש לי בבית משהו דומה
אצלי זה לא היה קריטי , אז שחררתי קצת את 1 ודחפתי את עודף החוט פנימה לבסיס , ואז חיזקתי את הבורג.
לא מבין בדיוק מהתמונה שלך , אבל אבהיר , אצלי בחלק העליון יש הברגה , שהיא מתלבשת על 4 כנפיים שמחזיקות את החוט. שחרור של הבורג שחרר את הכנפיים

אם אצלך יש ממש הבדלים גובה מהותיים הייתי מפרק עם הבסיס , יושב עם מטר , ומכוון את החוטים , אחרת הידיים מתעייפות מאד
זאת תמונה מוגדלת של חיבור 1. הוא לא מסתובב ונראה ממולחם לבסיס. מה עושים?
יש לי בבית משהו דומה

קבצים מצורפים

• 20210517_171544.jpg
    20210517_171544.jpg
    KB 123.6 · צפיות: 6

GoldenEyes

Well-known member
זאת תמונה מוגדלת של חיבור 1. הוא לא מסתובב ונראה ממולחם לבסיס. מה עושים?
אז כנראה שזה בתוך הבסיס
כמו שחן רשם , תצטרך לפרק הכל ולראות מה קורה בפנים
לפעמים יש תפסנים על החוטים שאפשר לכוון, ולפעמים צריך לעשות קשר או לשים אזיקון

mobzy

New member
תודה!
לגבי פירוק הבסיס. אני לא רואה שם לא ברגים ולא מגרעות.
יש לכם מושג, איך לפרק אותו?

פירוק הבסיס - יש לי מנורה דומה. כמובן שעשויה רק להראות דומה, אבל עם הנדסה שונה לחלוטין.
הבסיס מורכב משני חלקים - אחד שהוא הכיסוי הנראה לעין, ומתוכו משתלשלים החוטים. מעין קופסה פחות דופן אחת. ושני, אותו דבר, רק מעט קטן יותר. צמוד לתיקרה, כשדופן החסרה, פונה כלפי מטה. כך שהחלק הראשון מתלבש על השני.
בחלק הראשון יש בורג יחיד, שנמצא באחת הדפנות הצרות. שים לב שזהו בורג לחץ. כלומר ללא ראש. אז קצת קשה לראות אותו. בדופן שמולו, יש לחלק הראשון "שן" שנכנסת לחריץ בחלק השני. לכן הדופן הזו נראית חלקה.
אורך החוטים אכן נשלט ע"י קליפסים שנמצאים בצד הפנימי של הגוף.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בקיצור: לא לפרק! יש ברגים כפי שכתב לך בעל העיניים הכחולות. שחרר, משוך חוט קצר, החזר פנימה חוט ארוך ונעל שוב את הברגים. ילך בקלות כי מי שיעמוד מרחוק יוכל להנחות אותך כמה להחזיר וכמה למשוך החוצה.

mobzy

New member
תודה לכל מי שעזר! פירקתי את הבסיס וכיוונתי את החוטים.

קבצים מצורפים

• 20210518_183519.jpg
    20210518_183519.jpg
    KB 570.9 · צפיות: 6
למעלה