כולסטרול גבוה (מאוד!) בשבוע 33

kinspirit

New member
כולסטרול גבוה (מאוד!) בשבוע 33

הי בנות.

אני מחפשת תמיכה ממישהי שאולי חוותה, או חווה משהו דומה - אני בשבוע 33 והכולסטרול שלי בשמיים. עשיתי בדיקה ביום חמישי שיצאה לא טוב ונשלחתי לבדיקה חוזרת היום שהיתה אפילו יותר גרועה - כולסטרול 421, טליגיצרידים (או איך שקוראים לזה) 396. הקטע הוא שבספטמבר עשיתי בדיקה שהיתה בסדר גמור ובטווח הנורמה. הבנתי מהסתכלות באינטרנט שעלייה בכולסטרול בהריון מוכרת ונורמלית, אבל לא נראה לי שמדברים על ערכים כאלה. עשיתי סבב טלפונים לרופאים ומרפאות ונאמר לי מחר בבוקר להתקשר למרפאה להריון בסיכון גבוה ולשמוע מה יש להם לומר.

אני בעיקר מנסה לא להכנס להיסטריה... זה לא שאני חושבת שאני אתפוצץ עוד רגע, אבל כן קראתי שזה יכול להיות גורם סיכון לרעלת הריון...

למישהי יש נסיון עם כולסטרול ברמות כאלה בהריון?!?

kanga

New member
כולסטרול גבוה בהריון

לי יש כולסטרול גבוה גם ללא קשר להריון (מה שלך יש עכשיו יש לי בלי הריון...) הכולסטרול עולה בהריון ובאופן כללי לא מטפלים בכולסטרול גבוה בתקופת הפוריות. עליה בכולסטרול חשובה להתפתחות מוח של העובר
אף פעם לא שמעתי על קשר בין כולסטרול לרעלת הריון וכאמור - אני במעקבים כבר הרבה שנים וזה כבר ההריון השלישי שלי.
בכל מקרה נראה לי שאת יכולה לא להיות בלחץ אבל שווה להתייעץ עם רופא כי יתכן שבמקרה שלך מדובר במשהו דרסטי במיוחד.

אגב, אף פעם לא שמעתי שבודקים כולסטרול בהריון למי שלא בסיכון, אפילו לי לא תמיד בדקו. זה כן משמעותי לוודא אחרי ההריון שהכולסטרול מתאזן

kinspirit

New member
תודה על התשובה!

הרופאת נשים שלי אוהבת לתת בדיקות דם על ימין ועל שמאל, כנראה בגלל זה היא נתנה לי את הבדיקה הזאת.

יש קשר

הוא לא חד משמעי
אבל בהחלט נמצא קשר בין כולסטרול גבוה שמתחיל רק בהריון לבין רעלת הריון

למעלה