"כולם הספידו אותי, אבל אני מגשים את החלום"

נציג שלישי לישראל בפרמיירליג. אחרי מו"מ קצר בין יניב קטן למנכ"ל הפטישים פול אולדרידג`, חתם חלוץ מכבי חיפה על חוזה בקבוצה האנגלית לשלוש שנים וחצי. "אני ובניון כבר מפנטזים לשחק אחד עם השני"

יניב קטן חתם היום (שני) על חוזה לשלוש וחצי שנים בווסטהאם יונייטד הלונדונית. קטן נפגש היום עם מנכ"ל ווסטהאם, פול אולדרידג`, שהגיע לפנות בוקר לישראל והשניים סיכמו את כל הפרטים על מעברו של החלוץ ללונדון.

הפגישה ארכה כשלוש שעות והתנהלה ברוח טובה. לצדדים לקח זמן רב לנסח את הנוסח הסופי של החוזה ובמהלך הפגישה יצאו הצדדים לא פעם כדי לשלוח את הטיוטה בפקס ולקבל פידבק מהמקורבים. קטן ייצא לאנגליה אחרי המשחק בעוד שבועיים מול הפועל ת"א והוא יעבור בלונדון בדיקות רפואיות לאחריהן יצטרף לאימוני הקבוצה.

"זה רגע מאוד גדול בשבילי", אמר היום קטן ל`חדשות הספורט`, "במיוחד אחרי שהעונה התחילה מבחינתי לא טוב. כולם הספידו אותי אבל אני אמרתי שקודם כל אני חייב להוכיח לעצמי ואחר כך לאחרים והנה היום אני מגשים את החלום".

קטן כבר חולם באנגלית: "הספקתי לדבר עם המנג`ר אלן פארדיו והוא אמר לי שהוא מאוד שמח שאני מגיע. דיברתי כבר עם יוסי וכבר כמה חודשים אנחנו מפנטזים על זה שאני אבשל לו והוא לי. מכבי חיפה זה הבית שלי, יהיה קשה בשבילי לעזוב בגלל שגדלתי במועדון אבל מצד שני זה יום מאושר".

כבר יכול לנוח. קטן אמש מול בית"ר
המנכ"ל פול אולדרידג`: "אני מברך על כך ששחקן כמו קטן מגיע אלינו, עקבנו אחריו כבר הרבה זמן. פארדיו וקטן כבר דיברו והמנג`ר בירך אותו על הצטרפותו. זה נחמד שיש לנו שני ישראלים בקבוצה ויוסי יעזור לקטן להתאקלם".

יעקב שחר, הבעלים של מכבי חיפה, לא נכח בפגישה אחרי שיצא הבוקר לחו"ל לנסיעת עסקים שסוכמה כבר מזמן. בכל מקרה, ראשי חיפה כבר הצהירו בעבר כי הם כבר לא צד לעסקה וכי מה שנותר הוא רק ההסכמה של החלוץ.

כזכור, בסוף השבוע שעבר היה נראה שהעסקה בדרך לפיצוץ, אחרי שקטן רגז על התנהלותה של חיפה והצהיר כי הוא יישאר בקבוצה עד סוף העונה כדי לקבל את כרטיס השחקן שלו. במהלך סוף השבוע התרכך השחקן ואחרי המשחק המצוין שלו אמש מול בית"ר ירושלים (0:3), הבינו כבר כל הגורמים כי הוא בדרך לאנגליה.

קטן, שיחגוג בינואר יומהולדת 25, משחק בקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה מעונת 98/99. קטן שיחק גם בכל המסגרות הלאומיות - נבחרת הנערים, הנוער, האולימפית והבוגרת, במדיה ערך 23 הופעות וכבש חמישה שערים. העונה במכבי חיפה יש לקטן חמישה שערי ליגה וארבעה בישולים.

קטן. על האגף באפטון פארק
קטן זכה עם מכבי חיפה בארבע אליפויות (2001, 2002, 2004, 2005). בעונת 2002/03 היה קטן שותף להופעה המצוינת של מכבי חיפה בליגת האלופות ואף כבש שני שערים נהדרים וזכורים במיוחד מול מנצ`סטר יונייטד, בניצחון 0:3 בקפריסין ובהפסד החוץ באולד טראפורד 5:2. עכשיו לקטן תהיה הזדמנות נוספת לכדרר במגרש המפורסם, הפטישים יתארחו במנצ`סטר ב-25 בפברואר, בעוד כחודשיים.

אגב, קטן, שמשחק עם הספרה 20 על גב החולצה הירוקה שלו במכבי חיפה, ייאלץ לבחור ככל הנראה מספר אחר. זאת משום שהחולצה מס` 20 בווסטהאם שייכת לקפטן הקבוצה ולכוכב העולה באנגליה, נייג`ל ריאו-קוקר הצעיר.

לכתבות נוספות >

למעלה