|כוכב||כוכב|אזרחות|כוכב||כוכב|

|כוכב||כוכב|אזרחות|כוכב||כוכב|

שאלה שמציקה לי מאז שהחזירו לי את המתכונת באזרחות
: חייל שסרב ללחוץ אץ ידו של הרמטכ"ל בטקס בבית הנשיא- בגלל שהוא זה שנתן את ההוראה לפנות מאחזים. בשם איזו זכות הוא עושה זאת? אני רשמתי חופש המצפון- המורה שלי אמר שחופש המחאה. למשהו פה זה נשמע הגיוני שזה לא חופש המצפון

הרבה אמרו לי את זה-

גם המורה שלי. אבל הוא אמר שה"צוות אזרחות" החליט שזאת התשובה. אין משהו שאני יכולה לעשות? זה ממש מתסכל. זאת המתכונת שלי

sacrament

New member
תגידי לו שאני אמרתי...../images/Emo3.gif

טוב, האמת...אין לי מושג מה אפשר לעשות...אצלי קורעים בציונים הרבה יותר ואני חסרת אונים. אפשר לנסות לשלוח מכתב להנהלה או משהו ,אבל אני בספק אם זה יעזור

רוןמ

New member
נשמע הגיוני מאוד ...

חופש המצפון לא מתבטא בפעולה אלא בתחושות. ביטוי של חופש המצפון יכול להיות חופש הביטוי (במקרה זה מחאה), זה גם המשפט הראשון בהגדרה של חופש הביטוי בספר "להיות אזרחים בישראל".

sacrament

New member
אז אני מבינה שאי ציות מטעמי מצפון

זה לא פעולה אלא תחושה? אני לא יודעת מה כתוב לכם בספר...אבל אם ביטוי לחופש מצפון יכול להיות גם חופש ביטוי שיכול להיות גם מחאה- זה רק ממחיש שהתשובה אכן נכונה, ולא להיפך

חופש המצפון לא מתבטא בפעולה../images/Emo35.gif

לא בספר שלי: ההבדל בין חופש המצפון לחופש המחשבה הוא בזכותו של דעת לפעול ע"פ צו מצפונו ולסרב לעשות מעשים שנוגדים את מצפונו. ועל זה מתבססת כל התשובה שלי.

זה חופש המחאה

יש, את זה רשמתי במתכונת. האמת שיכול להיות שגם חופש המצפון מתאים השאלה היא רק מה רשמת.

למעלה