כהרגלי - הנני כאן
אחרי תקופה ארוכה...

למשפט האחרון

המשפט האחרון של ענת מתמצת את כל השירשור עד כה בצורה מדהימה! צריך להתאים את המידע, אופיו, כמותו ותיזמונו ליכולת ההכלה של הילד- ואת זה רק את יודעת ויכולה להחליט.

אורora

New member
אנחנו מחליטים עבורם

מליון ואחד דברים יום יום. כולל מה יש להם זכות לדעת ומה לא. אז לדעתי בהחלט יש לי זכות לקבוע בגיל צעיר שהמידע הזה רק יבלבל. כעסים בגיל ההתבגרות - תמיד יהיו.

ענת 5555

New member
טוב.

ברור שיכעסו או לא - לא זה השיקול שצריך להוביל... מסכימה איתך.

קודם כל המון המון תודה !!!

תודה על התגובות שלכן ובכלל על הדיון ברור לי שבסה"כ העניין והדרך להתמודד איתו זה משהו אינדיבידואלי לכל אחת ואחת וכל אחת, עם השקפתה בוחרת להתמודד איתו. אני מאד מבולבלת. לפעמים נדמה לי ככה ולפעמים אחרת. כנראה שזה לא הזמן להחליט בצורה גורפת לכאן או לכאן אלא זמן להתחבטויות . אין אמת אחת .. כרגיל :) כרגע מה שמשמח אותי זה שהצד השני לא אטום ו"יש עם מי לדבר". אמנם לא ממש דיברנו לעומק על הנושא מאז אותה שיחה, אבל זה עולה ככה בקטנה פה ושם ועושה רושם ששנינו רוצים להתנהל מתוך שיתוף פעולה, תהא ההחלטה אשר תהא. זה כבר משהו לא? אני מוצאת את עצמי קוראת את השרשור שוב.. ושוב.. מנסה להגיע תובנות
באמת שאני מעריכה את ההתייחסות שלכן !! נ.ב. איפה קמיל

יולי 7

New member
הי שרון

טוב לראות אותך כאן
קראתי עכשיו את כל השרשור, ומה שעלה לי מיד לראש הוא - האם יש דמיון פיזי בין הילדים או שעליתן על זהות התורם בדרך אחרת. אם יש דמיון חיצוני לשאלה מתי לספר יש משמעות אחרת וכדאי שאתן תעלנה את הנושא לפני שיעלה על ידי אחרים ויפתיע אתכן ואת הילדים. גם אני מתחברת לגישה של שותפות גנטית, הייתי מסבירה שבעברית המונח הוא אחאים ומדגישה את ההבדל המהותי בינו לבין אחים. טוב שהאם השניה היא מישהי שאת מתחברת אליה, אני מניחה שזה מקל על המחשבות בנושא ובאופן אישי - מאחר ואני גרה באזור שיש בו לא מעט יחידניות לא מן הנמנע שגם אנחנו ניתקל בסיטואציה דומה כך שנתת לי הזדמנות לחשוב על הנושא מראש

אורora

New member
רגע של עברית

למיטב ידיעתי ( אולי אני טועה תיכף מומחיות השפה יגיעו) זה ממש לא נכון. אחאים אינם חצאי אחים, אלא אחים לכל דבר. ואין הבדל בעברית בין המושגים. זוהי סתם בשתרשות של המושג בהקשר לחצאי אחים דרך תרומה.

את צודקת.

אחים - בנים אחיות - בנות אחאים - אחים ואחיות חצאי אחאים - אחים או אחיות שיש ביניהם קשר גנטי שלא דרך 2 הורים.

ג e ש e ם

New member
אחאים- שם כולל לאחים ואחיות. באנגלית siblings

ואני חייבת להודות שאני לא אוהבת את ה"חצי אחאים", אם גדלים כאחים, אז אחים, ב- 100%. ואם לא, כמו בתרומה - אז זו שותפות גנטית. לא אוהבת את החצי הזה, גם אם הוא נכון עובדתית.

יולי 7

New member
כמו שיחידניות השתרש

גם יחידניות זה לא מושג בעברית (עדיין)

יולי 7

New member
את מתכוונת ליחידניות?

כמושג שלא הגיע מהאקדמיה או מכל גוף רשמי אחר, יחסית הוא די תפס. בתרגומים לסרטים ובכלל בתקשורת משתמשים בו לא מעט שלא לדבר על החד הוריות למינהן שמאמצות אותו גם שלא בהקשר הנכון. אני לא אומרת שכולם מכירים אותו ואת המשמעות שאנחנו נתנו לו אבל כמושג הוא כבר מתגלגל (ואני רק מנחשת שמכירים אות יותר מאשר את אחאים)

שזה אפילו יותר בלתי נסלח

אחרי שאת סייעת לחסוך בהן. אז הנה בזבזתי גם כמה, כדי להרגיש יותר הוגנת.

לא מכירה, מי את? (ובלת"ק מקוצר זמן)

קודם כל, יאללה יאללה, תירוצים... שנית, נראה לי שאם הקשר טוב וכיו"ב, ושתיכן מרוצות זו מזו והילדים גם, אין סיבה שלא לשתף אותם במידע מתישהו, אולי בגיל מעט מאוחר יותר. אצלנו כל מה שקשור בתורם גלוי, פתוח וידוע ואין שום בעיה עם זה. לי זה לא היה קורה אבל אילו הייתי מגלה חצאי אחאים מאותו תורם, מן הסתם הייתי משתפת אותו במידע מתישהו, לצורך סיפוק סקרנות גרידא.

ידעתי שאקבל על הראש ...

מה נשמע ?! :) תגדירי ברשותך 'כל מה שקשור בתורם גלוי, פתוח וידוע'.. הכוונה לפרטים שידועים לך לגבי התורם וגם תותחונצ'יק יודע? גם אני חשבתי שלי זה לא יקרה והנה.. קרה ובדיעבד כשזה באמת כל כך קרוב, מרגישה שטוב שאני יודעת ובעתיד מתישהו , גם טוב שעיפרונצ'יק ידע. שמחה שאת מגיבה לי בין אם זה קצר או ארוך

זה ממש לא על הראש, זה בקטנה, בעדינה ובחומלת

הכוונה היא שכל מה שידוע לי על התורם, ידוע גם לו. ואחרי שחשבתי על זה עוד קצת, הגעתי למסקנה שבנעלייך לא הייתי מכניסה את הילדים לעניין אלא אם הייתי בטוחה ב- 110% שזה אותו תורם. לעניין הגיל, איך שאתן מרגישות וכמובן שזה צריך להיות בו זמנית. ומה שלום עיפרונצ'יק המאמם?

כן
עיפרונצ'יק המאמם ...

הוא כבר בן 7.5, ילד גדול . בעצם עקב התעסקותו המוגברת (מאד!) בכדורגל ובכלל בספורט, הוא כבר ממש גבר גבר !
כל עוד הוא לא יפצח גרעינים בסלון וישתה בירה, אז אין לי בעיה עם זה
הזמן טס לי ולפעמים אני מסתכלת עליו מהצד ופשוט לא מאמינה .. לא מאמינה שזה הבן שלי !!
מה שלום תותחונצ'יק המלך ?!

למעלה