כדורים או גרידה

zara29

New member
כדורים או גרידה

שלום לכן, לצערי הרב מצטרפת לפורום הזה, שנראה מאוד תומך, מעודד ומספק אינפורמציה. קצת רקע לפני השאלה שלי: מחזור אחרון: 20.8 3 בדיקות בטא הראו תוצאות אלה: 221, 28101 (ופרוגסטרון-88),35158 (ופרוגסטרון-61.8) בבדיקות אוטלרהסאונד לא נמצא שק הריון, יש כל מיני ממצאים לא ברורים, אך לא שק הריון, ולכן הרופאה הפנתה אותי לגרידה. שאלתי אותה אם זה הריון מולרי והיא אמרה שיכול להיות, אך אפשר יהיה לדעת בוודאות רק לאחר קבלת תוצאות הגרידה. ושאלותי: 1. האם מישהי נתקלה או עברה סיטואציה דומה? 2. הבנתי שקיימת גם אופציה של כדורים, מישהי יכולה לתת לי קצת הסבר על כך? מתי נותנים כדורים והאם אני יכולה פשוט לבקש מהרופאה כדורים במקום גרידה? (בהנחה שלא חשובה לי תוצאה הבדיקות שיערכו אחרי הגרידה) אני ממש מפחדת לעבור גרידה. תגובות יתקבלו בברכה - תודה מראש

תמי 2

New member
הי,

אני לא רופאת נשים אבל נראה לי שאם קיימת שאלה של הריון מולארי - כדאי להתייעץ עם רופאת הנשים ולברר מה עמדתה. אין לי מושג איך קובעים בודאות שמדובר במולה ואם הדרך היחידה לאשר את האבחנה היא תוכן הגרידה אז חשוב לבצע את הגרידה. מניסיוני האישי - בהריון הראשון שלי (לפני 7 שנים) היה סיפור דומה - שק הריון ובתחילה חוסר בהירות לגבי העובר בשילוב ביטא שעלתה ל-60000 והמשיכה לעלות גם בשבוע 10. עברתי אז גרידה ולשמחתי הכל היה תקין. לא זוכרת אם הציעו לי אז אפשרויות אחרות (נדמה לי שלא). תהליך הגרידה עצמו מפחיד יותר בדמיון מאשר במציאות |(בד"כ) - ומבוצע בהרדמה כללית, נמשך כ- 20-30 דקות וזהו. ההתאוששות שלי אז היתה מהירה מאד - מספר ימי דימום כמו מחזור וחזרה לפעילות מלאה תוך כמה ימים. לצערי לפני 7 שבועות עברתי שוב גרידה בשבוע 16 - שוב-התהליך עצמו היה החלק הכי קל בכל הסיפור - שינה עמוקה במשך חצי שעה, שעתיים בהתאוששות לראות שאין דימום חריג והביתה. שיהיה בהצלחה, אולי לבנות אחרות יש יותר ידע לגבי האפשרויות שהצגת. תמי

מקוםבלב

New member
צהריים טובים לך,

ראיתי שנתנו לך תשובה ברורה . אבל בהחלט כדאי לקחת בחשבון שאם יש רקמה לא ברורה וחשוב לרופאה לעשות ברור אז הכיווןן הוא גרידה. צריך לזכור שאחרי כדורים יש לפעמים צורך בניתוח כי לא כל הרחם התנקה. נורא חשוב לקחת בחשבון את כוח הסבל שלך ואת הרצון לעבור תהליך שדורש קצת יותר סבלנות ומעקב קרוב של אולטרא סאונד לעומת ניתוח שבו את מורדמת ל1/2 שעה וההתאוששות היא יחסית קלה יותר. מאחלת שיעבור כמה שיותר בקלות בנסיבות הקיימות. תעדכני אותנו מה איתך.

zara29

New member
תודה לכן על התגובות

בינתיים דיברתי עם הרופאה (למזלי יש לי רופאה קשובה שעונה לי בסבלנות על כל השאלות...) היא הסבירה לי שבמקרה שלי צריך לעשות גרידה כי כדורים נותנים במקרה של הריון תקין שפשוט לא התפתח, ובמקרה שלי אין הריון תקין (אין שק הריון וכו'), ולכן חשוב לקבל את הממצאים של הגרידה. אז בפחד ובצער אני מקבלת את ההחלטה ואבצע גרידה. אני ממש מפחדת מפני שמעולם לא עברתי ניתוח עם הרדמה, ואני גם חוששת מהנזק שאולי ייגרם לרחם...אולי לא אוכל להיכנס להריון שוב.... אני יודעת שגרידה זה ניתוח נפוץ שרבות עוברות אותו, ובכל זאת, אני לא יכולה להפסיק לחשוש....אני גם מפחדת שאתעורר באמצע וכל מיני פחדים לא הגיוניים כאלה. כתבתי גם למטה בקשה ואני חוזרת גם כאן - אם מישהי מכירה רופאים שמבצעים גרידה בבי"ח אסותא בראשון וממליצות עליהן - אשמח אם תכתבו לי. תודה, שבת שלום, ושיהיו רק בשורות טובות....

nur77

New member
הי זארה.

הייתי במקום החרד הזה לפני 3 חודשים. אם זה עוזר במעט: ההרדמה עמוקה כאילו הולכים לישון. לא מתעוררים באמצע,רק אחרי, זה מאוד מהיר. אני בחדר התאוששות בכיתי , זה היה שחרור של כל המתח והודתי למנתח,שהוציא ממני את ההריון הלא תקין. אין נזק לרחם, אח"כ בודקים אותו שוב, זה הליך נפוץ מאוד. יש המון נשים(כולל חברה טובה שלי) שילדה לאחר הגרידה ילד בריא ומקסים עם הריון תקין לחלוטין. אני עברתי גרידה בבלינסון(הרוםא שלי משם) ככה שאין לי תשובה לגבי אסותא. מחזיקה לך אצבעות להליך קל ,ללא ממצאים לא תקינים. והכי חשוב שבעוד מס' חודשים קטן...תבשרי על הריון תקין...שבת שלום מקווה שעזרתי...

מקוםבלב

New member
היי זארה,

אני בהחלט חושבת שזו החלטה נכונה בגלל הרקמה הלא מובנת. אין לך מה לחשוש מההרדמה. לפני הניתוח הרופא המרדים ישוחח איתך וישאל האם יש לך רגישיות שונות. את תדיעי בצום לניתוח . את תראי שהצוות של חדר ניתוח הוא גדול ואפשר לסמוך עליהם. בגרידה גם ההרדמה לא נחשבת מאוד עמוקה. מחברים אותך לא.ק.ג ונוזלים והמרדים נותן לך חומר. בד"כ הוא אומר לך שתספרי או מדבר איתך וצ'ק צאק את כבר ישנה. הפעם הבאה שאת מתעוררת זה בחדר התאוששות. מחוברץת למכשירים ולאט לאט מנתקים אותך שרואים שהכל בסדר. לפעמים יש קצת סרחורות ובחילה אבל זה מהחומר הרדמה. אחרי שמעבירים אותך למחלקה את מקבלת שתייה ואוכל. תביאי איתך פדים משלך כי מה שנותנים בבית חולים לא נוח. אחרי שתרדי לשרותים ויראו שהכל בסדר ישחררו אותך. זה לוקח כמה שעות ואם הכל בסדר את משוחררת. חשוב לקחת אנטיביוטיקה אחרי כדי למנוע זיהומים. אני לא מכירה רופאים באסותא ת"א. אני נותחתי באופן פרטי באסותא פ"ת. אני מקווה שהכל יעבור בשלום מתי את עוברת את הניתוח? שבת שלום.

nur77

New member
רק ריציתי להוסיף...

שחזרתי הביתה מהגרידה ישנתי כמעט כל היום..חומרי הרדמה משפיעים עלי מאוד..אל תתכני פעילות "מטורפת" באותו היום....בהצלחה.

למעלה