כאן נמצאים החברים שלו

ButtercupA

New member
כאן נמצאים החברים שלו

זו הארץ היחידה שהוא מכיר, "פעולות האכיפה המתוכננות יקרעו את הילדים, שעברית היא שפתם ותרבותו של המקום תרבותם, מן הארץ היחידה אותה רובם מכירים. " האם זה נימוק שצריך בכלל להתייחס אליו? אני מתייחסת כמובן לנושא המדובר של היום- גירוש ילדי העובדים הזרים-" גירוש שוהים בלתי חוקיים יחד עם ילדיהם צפוי להתחיל בשבת, אם לא תתקבל החלטה אחרת." אני חושבת שאין קשר ולא צריך להיות קשר בין הדברים. הגרוש של שוהים בלתי חוקיים הוא נושא בפני עצמו. ובכל מקרה גם בין השוהים הבלתי חוקיים יש הבדלים משמעותיים. יש שוהים בלתי חוקיים שהם פליטים- וזה סיפור אחד, כי יש מקום להפעלת חמלה. יש כאלה שהסתננו לכאן בצורה לא חוקית כדי לעבוד כאן, וזה סיפור אחר. יש כאלה שהגיעו לכאן לעבוד בצורה חוקית, האשרה שלהם נגמרה והם בחרו שלא לחזור. כמו בכל מדינה, בודקים את הענין ואם יש שוהה לא חוקי לא מאפשרים לו להשאר.

r i n i

New member
מסכימה עם כל מילה שלך

מה שמרגיז זה מדיניות "הדלת המסתובבת". מצד אחד מגרשים ומצד שני מביאים חדשים. אז שיאשררו את הקיימים ולא יביאו חדשים, אבל אז כל מי שעושה על הבאתם של עובדים זרים כסף טוב יפסיד ולכן יש העדפה לעובדים חדשים כל הזמן.

הנושא הזה מציק: בהמשך לדבריה של ריני:

מישהו/הם גוזרים קופון על יבוא עובדים זרים וכשזה לא מתאים מגרשים אותם ללא חשבון.

נומלה

New member
אני חושבת

שלפעמים בלוטות החמלה אצל חלק מהאנשים עובדות שעות נוספות על חשבון הראש. ישנם נושאים כבדי משקל כנגד העובדה שהילדים האלה חיו בארץ וזה מה שהם מכירים. ואת הנימוק שהעלית צריכים ההורים שלהם לחשוב עליו גם. זה גם מאוד בעייתי לילדים שאחד מהוריהם נכנס לכלא. אז לא נעניש איפה שצריך? את צודקת מאוד. האנשים שבאים על אשרת עבודה יודעים שהיא זמנית. וזכותה של המדינה (חובתה לדעתי) לא לאפשר לעובדים הזרים להשאר. והנ"ל בלי שום קשר לדעתי השלילית על כמות העובדים הזרים הנכנסת לישראל.

ButtercupA

New member
שלא לדבר שיש גם את הכיוון ההפוך

לגבי הנושא התרבותי, וההורים שלו בהחלט היו צריכים לחשוב על זה. התרבות של הילד היא בארץ המוצא שלו. מה שיש כאן זו תרבות ישראלית וזה נראה לי נימוק מוזר שהורה יעדיף לנתק את הילד ממקור התרבותי שלו ומהשורשים שלו.

אין מה לעשות, הנושא הזה עושה לי קישור ישיר

למשטרים חשוכים ואפלים, שבהם אנחנו היינו אלה שגורשנו וסבלנו. דווקא במדינה שלנו, שנוסדה ברובה ככולה מפליטים, צריכה להיות הבנה, פתיחות, סבלנות, סובלנות ונכונות הרבה יותר גדולות ממה שיש. הדרך שבה בחרה המדינה לטפל בנושא מקומם ומרגיז אותי מאוד, ואני לא מדברת על אלה שבאו לעבוד ונשארו אחרי שאשרת השהייה שלהם הסתיימה אלא על הפליטים, שהם אלה שסובלים הכי הרבה מהמצב.

נומלה

New member
המדינה שלנו

נוסדה גם כמדינת לאום ליהודים עם כל משמעויות ההגירה הנובעות מכך.

ButtercupA

New member
ודעה לגבי הנושא

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3754428,00.html כתב- דני אדינו אבבה "בלב תל אביב מסתובבים אנשים זרים שהפכו עבור חלק מתושבי העיר לצל חולף. איש לא רואה אותם, איש לא שומע אותם. הם לא עניינו איש מאותם מפגינים שמזדעקים כעת למענם. איפה היו כל אותם מפגינים עד עכשיו? רובם לא באו להושיט להם יד כדי שיחיו כבני אדם. הם היו בבחינת רחוק מהעין - רחוק מהלב. זרותם מתחזקת דווקא במדינת תל אביב. הם העבדים המודרניים, רבים מאלה שמוחים כעת נגד גירושם העתידי, מנצלים אותם בשל מצוקתם הקשה. חברה שמכבדת את האחר לא יכולה לקבל תופעה כזו. פשוט נוח לנצל אות אותו שחור מגאנה שמנקה את הבית ב-10 שקלים לשעה. לכן הישראלים רוצים להשאיר אותם כעת בחצר האחורית שלהם. כוח עבודה זול מייצר עבדות. אם אכן כל אותם מפגינים מעוניינים בהשארתם, עלינו לאפשר להם לחיות בכבוד. לעבוד בשכר מינימום. אבל לא לתת להם לחיות במיץ של הזבל, לא להעסיק אותם 18 שעות ביום בשכר עלוב. לא ראוי שנרשה לתופעה כזו להתרחש בישראל: אנשים שקופים מסתובבים ביננו, לאף אחד לא אכפת באמת באלו תנאים הם חיים, לא כל שכן באלו תנאים הם עובדים. "

ButtercupA

New member
../images/Emo26.gifמידת הרחמים ומידת החוק

אתמול ראיתי סרט (CROSSING OVER), שמדבר בדיוק על נושא ההגירה בארה"ב, על הגרוש של מי שלא עומד בקריטריונים. היה שם דבר אחד מזעזע שגירשו אמא בכלל בלי לבדוק אם יש לה ילד או מה איתו. אבל בגדול, חוק הוא חוק, מי שעובר על החוק או מגורש או נכנס לכלא. למה כאן זה לא מתקבל? כאן, הזעקה היא שלא יגרשו את הילדים עם ההורים ושההורים ישארו כאן בזכות הילדים. בנוסף, אני מצרפת קישור לבלוג מהשער שבהחלט אומר יפה את מה שאני חושבת בנוגע למידת הרחמים ומידת החוק http://www.tapuz.co.il/blog/userblog.asp?foldername=xxtne666 "באופן אישי ועקרוני אני נגד כל מדיניות האפליה האיומה של מדינת ישראל אותה מוביל השר המרושע אלי ישי. כבר שנתיים אני נאבקת כדי שנערה בת 19 שעלתה לארץ לפני 9 שנים, אך מתקשה להוכיח את יהדותה של אמה, תוכל לקבל תעודת זהות כחולה. על שירות צבאי היא הפסיקה לחלום, עכשיו היא רק רוצה שיסירו את חרב הגירוש מעל לראשה. אני בהחלט מכירה וחווה את הכאב הספציפי הזה ברמה הכי אישית שיש. אבל המאבק שלנו נעשה כולו במסגרת החוק וכל הפעילות שלנו באה כדי לשנותו. ולכן אני מרגישה שמותר לי לומר, עם כל הכאב שבעולם ועם כל האהבה לילדים המקסימים של העובדים הזרים אשר נולדו בישראל, התחנכו (אם קוראים לזה חינוך) וחולמים בעברית, שהם עדיין שוהים בלתי חוקיים במדינה. "

ButtercupA

New member
ועכשיו איכשהוא נפל לי האסימון../images/Emo40.gif

איפה נעוצה הבעיה ולמה היא התעוררה בצורה כל כך חריפה. הבעיה היא "ש"ס במשרד הפנים". החוקים הם חוקים של משרד הפנים אותם מקדם על פי רצונו השר אלי ישי. כל פעם שש"ס במשרד הפנים, יש בעיה עם העובדים הזרים בצורה שיש כרגע. הוא מוציא תקנות חדשות לבקרים, ופועל בהתאם להשקפת עולמו- שהיא ממש לא השקפת עולמם של רוב אזרחי המדינה. הוא מגרש עובדים זרים ופוגע אנושות בחקלאים שצריכים לאסוף תוצרת חקלאית (ולא, אין מספיק ישראלים שיעשו את העבודה הזו). לא פעם שמעתי על חממות מלאות בפרחים ותותים שנשארו בלי יכולת לאסוף את התוצרת כי השר מש"ס החליט לשנות את החוקים. הכל פוליטיקה.

אבל הוא לא רוצה גירוש של עובדים חוקיים

ואפילו לא הורדת המכסות. הוא רוצה גירוש של עובדים שממילא העסקתם היא עבריינות, ומי שמעסיק אותם הוא עבריין. הרעיון של הכנסת אחרים במקום הותיקים הוא מניעת השתקעות, ומדובר על הגירה לשם עבודה. אם איננו רוצים להפוך למדינה שבה משתקעים מאות אלפי אנשים מתאילנד, רומניה, טורקיה, סין, סודן ועוד - הדרך היחידה היא למנוע את השתקעותם. יותר מזה, ברור שאם לא נעשה זאת עכשיו, לא נוכל לעשות זאת לעולם. זה מה שקרה באירופה עם המוסלמים, בגרמניה עם הטורקים ובעוד מקומות. משמעות הדברים היא שאנו בפני בחירה קשה, דילמה אנושית ומוסרית הנוגעת לפניה של המדינה. האם אנו קולטים פליטים, מהגרי עבודה ואזרחי מדינות העולם ללא הגבלה, או שמא אנו שומרים על צביון יהודי של ישראל ומסרבים לקליטה של מי שאינו בסכנת חיים במקום מוצאו?

למעלה