כאבי גב

CrazySheep1

New member
כאבי גב

כבר הרבה זמן אני סובל מכאבי גב, ואני בטוח שהם נגרמו לי מהאימונים במכון כושר, ולמרות שאני מאוד קפדן בכל מה שקשור לזה (עד כדי כך שהיו תקופות שרציתי להפסיק להתאמן מהסיבה הזאת) את המיתוס הזה יהיה קשה מאוד לנפץ לי, בגלל שאני חווה אותו על עצמי. ואני לא יודע אם הכאבי גב אצלי הם דווקא בשבוע שאני לא מתאמן, או דווקא בשבוע שאני מתאמן הרבה. ואני יודע שזה יכול להיות כל אחד מהם. בכל מקרה, כבר הלכתי לאורטופדים בעבר, אצל כולם הורדתי חולצה ואמרו לי להתכופף ובדקו לי קצת את הגב ובסוף כולם אמרו לי שאין לי שום דבר. וברור לי שזה מהמכון, אבל אני אוהב להתאמן ויהיה לי קשה מאוד להפסיק, ואני באמת כבר לא יודע מה הפיתרון לזה (?) היום פחות אבל אני זוכר תקופות (ממש לא רחוקות) שהכאבים היו ממש חזקים, עד כדי כך שהייתי עייף מלעמוד בבוקר לצחצח שיניים והייתי נשען על השיש, או יושב על האסלה (חח דוגמא לא משהו, אבל רק לצורך המחשה..)

oridoron77

New member
כמה דברים

דבר ראשון תפסיק עם מאמץ גופני כלשהו, עד שתברר ממקור מוסמך מה קורה שם אצלך. יכולים להיות אלף ואחת סיבות, ואף אחד כאן לא מוסמך לתת לך מרשם בצורה וירטואלית (גם אם היינו יודעים מה אתה עושה בכל דקה דקה ואיך אתה עושה). "שהכאבים היו ממש חזקים, עד כדי כך שהייתי עייף מלעמוד בבוקר לצחצח שיניים והייתי נשען על השיש, או יושב על האסלה " את הדברים האלו אמרת לאורתופד והוא אמר שהכל בסדר? תתיעץ בצורה דחופה עם אורתופד אחר, וההמלצה שלי היא גם לפיזותרפיסט למומחה יציבה (אם יש פיזותרפיסט שעבר התמחות בנושא יציבה, מה טוב). בכל מקרה הרגש טוב ידידי, ולהבא אל תחכה למצב שבו אתה לא יכול לצחצח שיניים. רק בריאות

חן M

New member
...

לא כל כאב גב הוא בהכרח רע יכול להיות מאוד שנתפסו לך השרירים כתוצאה מאימונ/ים עצימ/ים . דבר נוסף שלא בהכרח הכאב נגרם כתוצאה מהאימון אולי האימון הוא רק חלק ממכלול של דברים הגורמים לך לכאב וזה מצריך בירור יותר מקיף . בעינייני כאב רצוי מאוד לערוך בירור מקיף הכולל : מדריך כושר טוב שיראה מהי תוכנית האימון שלך , מה התאמנת בעבר ובאיזו צורה אתה מתאמן כיום = בקרה על איכות האימון ואולי באמת אתה מתאמן בצורה שאינה מתאימה לך . אורטופד שישלול פתולגיות על סמך צילומים . פיזיותרפיסט שיאתר גורמי סיכון ויאבחן אותך ואולי ייתן לך תוכנית טיפול וקונטרה אינדקציות לאימון .

למעלה