כאבים בשריר הארבע ראשי

• פותח הנושא AMAA
  • פורסם בתאריך

AMAA

New member
כאבים בשריר הארבע ראשי

11 לספטמבר - משחק ראשון. לאחר המשחק כאבים בשרירים שכנראה נבעו מהמאמץ. היה מאמץ גדול ולא רגיל במשחק.
במהלך 5 ימים לאחר מכן עדיין כאבו השרירים, אבל סך הכל כאבים רגילים שמופיעים לעתים לאחר תחרות או ריצה מאומצת מאוד או משחק כדורגל קשה וארוך, משהו שהרגשתי בעבר הרבה מאוד פעמים ועבר בדר"כ לא יותר משבוע לאחר שהופיע.
21 לספטמבר - כבר לא הרגשתי כאבים כמעט בכלל, יצאתי לריצה קלה מאוד. במהלך הריצה הרגשתי לעתים דקירה עדינה וממוקמת במרכז הארבע ראשי, (במרכז שריר הירך הישר rectus femoris). דקירה זאת כאמור היתה עדינה מאוד ודי ממוקדת, ולא הפריעה לי להמשיך בריצה.
22 לספטמבר - השתתפתי במשחק כדורגל. לפני ההשתתפות הרגשתי כאב עמום וחלש מאוד.
לאחר 5 דק' של משחק לא יכולתי להמשיך לשחק יותר. היו כמה ריצות ספרינט ב-100% יכולת והכאב ממש החמיר, התחושה היתה של מתיחה חזקה מאוד. הנקודה העיקרית של הכאב היתה החלק העליון ביותר של rectus femoris, באיזור החיבור עם המפרק של הרגל והעגן.
מאז כאבי המתיחה עברו לחלוטין ואיני חש בהם עכשיו.
אז מה הבעיה?
יש לי כאבים שונים מהכאבים המתוארים לעיל, שהחלו בערך בחפיפה לזמן שבו הכאבים מהמתיחה הפסיקו, נאמר 27 לספטמבר.
הכאבים הם בעיקר ב-rectus femoris כאשר מרגיש שמקור הכאב הוא באיזור הגיד הארבע ראשי, ממש מעל הברך. נוסף על כך הכאבים ישנם גם בשריר הירך הצידי-חיצוני, vastus lateralis. האיזור הכואב הוא מהברך ועד אמצע הירך פחות או יותר.
כשאני הולך או נח איני חש בכאב.
כשאני נוגע במקום (לש חזק) אני מרגיש כאב במקום, לא חזק במיוחד, אך כמה שניות לאחר שאני הלישה מגיע גל של כאב די חזק עד חזק, נכון לגבי כל המקומות הכואבים.
אני לא בטוח אם הכאבים הנוכחיים קשורים למתיחה של השריר והכאבים שהיו לפני.

כאבים

הי
נשמע יותר כמו פגיע ספורט ופחות משהו ראומטולוגי
מציע לך להבדק עי אורטופד או פיזיוטרפיסט ספורט, ואם עדיין יהיה חשד למשהו "שלנו" אז שיפנו בהתאם

למעלה