כאבים בשוק

Bella Lola

Active member
כאבים בשוק

שלום רב,
אני מתנצלת מראש, הסיפור מעט ארוך כי המצב הזה נגרר המון זמן, לצערי, ואני כבר אובדת עצות.

אם הפורום הזה זה לא המקום לסיפורים כ"כ ארוכים, אשמח להמלצה לאורתופד (או כל מומחה אחר אם זה לא עניין אורתופדי, למרות שכולם אומרים שכן), אבל רופא שיקשיב לי ולא יאיץ בי או יגיד לי שאני יפה וצעירה וסתם דואגת, כמו שזה קרה עד עכשיו, ובגלל זה אני כבר כמעט שנתיים סובלת ואפילו לא יודעת מה הבעיה הרפואית שיש לי.

במאי 2018 השוק ברגל ימין התנפחה משמעותית וכאבה בזמן הליכה. כיוון שיש לי ורידים ברגליים, דבר ראשון הלכתי לכירורג כלי דם, שהפנה אותי לבדיקת US רקמות רכות ודופלר ורידים. שתי הבדיקות תקינות. צירפתי קובץ עם תוצאות כל הבדיקות שעשיתי.

לאחר כשבועיים הנפיחות בשוק מעט ירדה, אבל עדיין כאבה, והתחילו גם כאבים בחלק הפנימי של כף רגל ימין, שבגללם לא יכולתי לנעול עקבים (גם לא קטנים של 5 ס"מ), אבל גם ללכת בנעליים שטוחות כאב. הייתי מרגישה תחושת נימול בכף הרגל לאחר 5-10 דק' של חוסר תנועה. לא יכולתי לשבת רגל-על-רגל. לא יכולתי לשכב על צד שמאל כשהחלק הפנימי של כף רגל ימין נח על המזרן. לא יכולתי לנהוג. לא יכולתי ללכת יותר מרבע שעה או ללכת מהר. לא יכולתי לעמוד על רגל ימין וגם לא על שתי הרגליים, הייתי צריכה להעביר את המשקל לרגל שמאל.

פניתי לאורתופד והתחילה מסכת בדיקות - US, רנטגן (תקין), מיפוי עצמות, CT. האורתופד טען שהכל תקין, למרות שראיתי בבדיקות שכן מוצאים משהו (רק שאני לא רופאה ואני לא יודעת מה זה ה"משהו" הזה).

פניתי לאורתופד אחר, כשבדיוק הגיעו תוצאות ה-MRI, שהראה קרע חלקי בגיד בכף הרגל. האורתופד הזה אמר לי למרוח וולטרן 4 פעמים ביום וללכת חודש עם חבישה אלסטית לקרסול. לאחר כחודש הרגשתי הקלה מסוימת.
עם הזמן חזרתי לנהוג, יכולתי ללכת לפרקי זמן של כחצי שעה מבלי לשבת באמצע, ואח"כ גם למשך שעה. יכולתי שוב לנעול עקבים של עד 7 ס"מ ללא כאבים כלל.

בינואר 2019 הרגשתי כאב חד בשוק ימין, השוק התנפחה, ושוב כאבים בנהיגה, כאבים בהליכה, בעמידה, לא יכולה לשבת רגל-על-רגל, תחושת נימול בכף הרגל לאחר 5-10 דק' של חוסר תנועה.
פניתי לכירורג. שוב בדיקת כלי דם. הכל תקין. עד שהגיע מועד התור לרופא, עד שהגיע מועד הבדיקה, עד שהגיעו התוצאות ושוב לרופא, הנפיחות ירדה, הכאבים פחתו וכך גם שאר הסימפטומים. הרופא סיכם את העניין בכך ש"הגוף שלנו לא פרופורציונלי. את בחורה צעירה ויש לך רגליים יפות, את סתם דואגת". אחרי זה לא התחשק לי ללכת לרופאים.

אבל במאי 2019 הכל חזר על עצמו, כל הסימפטומים, כל הכאבים.
פניתי לראומטולוג. בדיקות US. שוב הכל תקין. ושוב, בזמן שחיכיתי למועדי התור, הכאבים פחתו.

בנובמבר 2019 הכל חזר על עצמו. פניתי לאותו אורתופד שבזמנו אמר לשים חבישה וזה עזר. בבדיקה של הרגל כאב כשהוא לחץ על החלק של הרגל שממש מתחת לשוק. הפנה אותי ל-US. אמר לקנות חבישה אלסטית לשוק וללכת איתה חודש וחצי. אם הכאבים לא יעברו ו/או אם ה-US לא תקין, לחזור אליו. הכאבים עברו, ה-US כמובן היה תקין.

פברואר 2020 - הכל חזר. כאב חד בשוק ימין, השוק התנפחה וכל הנ"ל.
אני כן יכולה לנהוג, אבל לפרקי זמן קצרים - עד שעה, אחרת מתחיל לכאוב.
לשבת רגל-על-רגל - כואב בשוק אחרי כמה דקות.
שוב תחושת נימול בכף הרגל לאחר חוסר תנועה של 5-10 דק'.
אני שמה לפעמים את החבישה לשוק והיא עוזרת, אבל לפעמים היא מכאיבה עוד יותר.

זה הכל תוצאות הלוואי של הקרע? זה יהיה ככה עד סוף חיי? אי אפשר לעשות כלום? מה יש לי?

כאבים בשוק וכף הרגל

ישנם מספר ממצאים כגורם אפשרי.
ממליץ במקרה זה לפנות למרפאת כף רגל/ מומחה כף רגל.

למעלה