כאבים בגב ופלג גוף שמאלי

דיילי

New member
כאבים בגב ופלג גוף שמאלי

ד"ר ודים, שלום. אני שואל משהו לא בשבילי, אלא בשביל אחי, ככה שאני מקווה שאני אוכל לתאר את העניין הכי מדוייק שאפשר. מזה כחודשיים, אולי יותר, אחי סובל מבעיה בגב ובכל פלג הגוף השמאלי שלו. הכל התחיל בסתם חולשה ביד ורגל שמאל שעם הזמן החלה וגברה. אחי חשב שזה סתם חולשה של השריר אולי אחרי מאמץ מרוכז. אבל הכאב הלך וגבר עד לרמה שאחי כבר בקושי הצליח לתפקד. באיזשהו שלב הוא ניגש לרופא משפחה, וזה הטיפש אמר לו שמדובר בסתם תוצאה של לחץ (???) ושלח לו בדיקות דם כלליות, ס"ד וכו' וכו' שחזרו תקינות. הוא התייאש ממנו כי לא הי המוכן להפנות אותו למומחים ולא חזר אליו. עם הזמן הכאבים התרחבו וכבר חרגו מגבולות הגפיים אלא הוא התחיל להרגיש את הכאבים מתחילים מנקודה מסויימת בעמוד השדרה וממנו והלאה כאילו נמשכים לכיוון הגפיים החלשות. בסוף הוא הגיע איכשהו באופ פרטי למנהל מחלקה אורתופדית בהדסה אם אני לא טועה, שבדק אותו, עשה לו צילום רנטגן, אמר שלא רואה משהו מיוחד בעמוד השדרה, נתן לו כדורים, ארקוקסיה כמדומני (לפי מה שהצלחתי להבין זה תרופה אנטי-אינפלמטורית סטנדרטית) ואמר לו שייקח אותם עשרה ימים ובמידה ולא יעזרו אז יישלח לעשות מיפוי עצמות. הוא כבר על כדורים חמישה ימים, אמנם הייתה הקלה, אבל לא משהו דרמטי, והחולשה והכאבים בגב ובגפיים עדיין ישנם. האם הטיפול שקיבל וההמלצות להמשך טיפול מתאימות לבעיה כזו ? האם בכלל זה עניין לאורתופד ? לדעתי הלא מושכלת זה נראה כמו משהו שצריך להיות תחת בירור נוירולוגי, לא ? אם תוכל לומר את דעתך על הבעיה המתוארת אודה לך מאוד.

כאב גב וגפיים שמאליות

שלום רב, אני סמוך ובטוח שאחיך זקוק לבירור נוירולוגי, בנוסף אני ממליץ בדיקהת אי.אם.ג'י. של הגפיים (ידיים ורגליים) שיכולה לעזור לדייק באבחון מקורם של הכאבים. דרך אגב, חודשיים שעברו מתחילת המחלה אצל אחיך, זה זמן שדורש לבצע בדיקה זאת. בכבוד רב, ד"ר ודים קרפוב

למעלה