כאבים בברך

dubizubi1

New member
כאבים בברך

שלום רב! קצת רקע: אני חייל בן 21 ביחידה קרבית (מה שאומר הרבה כושר, בלי תזונה הכי טובה ולא יותר מדי שעות שינה) מתאמן לריצות ארוכות, עומד בערך על 30 ק"מ כרגע, לפני כחודש וחצי לאחר ריצה בים החל כאב בחלק החיצוני של ברך שמאל לאחר בדיקה אצל הרופא הוא קרא לזה "דלקת ספורטאים" אמר לי לשכב יומיים עם קרח ולחזור להתאמן, כמובן שהדבר לא היה אפשרי וביקרתי שוב וקיבלתי כדורים אנטי דלקתיים, בהתחלה שבועיים אתופן ואז שבוע איבופן המצב השתפר מאוד וחזרתי לרוץ, הבעיה ברגע שאני עובר את ה4 ק"מ הכאב מתחיל לחזור מה אפשר לעשות? תודה מראש!

דיאלקטי

New member
פיזיותרפיסט ספורט כנראה יחולל קסמים

ואולי: עוד מנוחה, בדיקת הנעליים שלך, הקפדה על חימום\מתיחות\ קירור ( מה שעובד בשבילך) ריצה על משטח רך - דשא, עפר כבוש. אני נמנע מריצה על חול הים מכיון שקראתי שזה מאלץ אותנו לרוץ בסגנון "גרוע", מעמיס על הפרקים ומזרז פציעות. רפואה שלמה ומהירה.

lior001

New member
בכל מה שנאמר נכון, סבירות די גבוהה שמדובר ב:

iliotibial band syndrome או בקיצור - ITB תריץ חיפוש בגוגל ותקרא קצת על התסמונת

בגדול יתכנו 2 מצבים

האחד שבמהלך הריצה שיפוע הצד של החוף גרם לעומס גבוה על הרצועה החיצונית או מתיחה השני שמדובר בITB בשני המקרים הייתי ממליץ לך להגיע לטיפולים בפיזיותרפיה( למרות שיקח לך חודשים שלוש בצבא- אני יודע) תרופה אנטי דלקתית ונגד כאבים רק מטשטשת את הסימפטומים לא פותרת את הבעיה ולכן כל פעם שתנסה לחזור לנפח ריצה גבוה תתעורר הבעיה מחדש בהצלחה

למעלה