יתרונות החסרונות מגרש פינתי

alonp7

New member
יתרונות החסרונות מגרש פינתי

שבת שלום, בעקבות הדיון על הפילר... מה עדיף ומה נחשב יותר בדו משפחתי הצד הפינתי או הצד הלא פינתי? עלויות בניה הוצאות נוספות בבניה (כמו גדר כפולה) שווי סופי של הבית וכו' אשמח לשמוע דעות לכאן או לכאן

מגרש שגובל בשצ"פ מכמה שיותר כיוונים הוא אטרקטיבי לא בשל המחי

מגרש שגובל בשצ"פ מכמה שיותר כיוונים הוא אטרקטיבי לא בשל המחיר.
למשל - המגרש שלי גובל בשטח שהוגדר "טבעי" לא לפיתוח. שזה נפלא. רק שהקבלנים שהכשירו את השטחים פגעו בשטח הזה אז עכשיו הוא יותר מעזבה מוזנחת מטבע.
אבל - שווה לי להשקיע בו כי יש לי הרבה שטח פתוח סביב הבית (נוף, פרטיות, מרחבים).
הכשרתי שם שביל שיורד לשמורת הטבע שלמטה, וכיוון שהוא שם - משתמשים בו, ושביל שמשתמשים בו - מתחזק את עצמו, כי הקוציאדה שצומחת מסביב לא מצליחה לגדול שם :)
פיזרתי גם זרעי עצים מהסביבה שיחסית גדלים מהר (חרוב וכליל החורש) אבל לא מתפשטים והורסים (אילנתה..) ומקווה שיצוצו שם ביום מן הימים :)
גם פניתי לגנן המוסדי שהבטיח לעזור, אבל רק אחרי שבניית השכונה כולה תסתיים (אולי עוד עשר שנים?). לפחות לא סירב לחלוטין..
בקיצור - מגרש קיצוני הוא השקעה, אבל -לטעמי- שווה!
כנראה שלא רק לטעמי, כי המגרשים הללו תמיד נחטפים מהר. אפשר לטעון שזה רק כי הם נדירים יותר אז גם אם פחות בוחרים בהם - מי שבוחר בהם יש לו פחות אופציות. אבל אני חושבת שזה פשוט כי הם שווים יותר :)
בהצלחה!

guprnds

Active member

אולי כדאי שתשתלי שתילים ושתתחזקי אותם במקום לחכות שהזרעים יקלטו. הטיפוח שלך 'יידבק' אחרים ואנשים יעריכו את המאמצים וישמרו על המקום.

בינתיים אני שותלת ומתחזקת שתילים בגינתי. כשיישאר לי זמן פנוי

אולי אתחזק גינות אחרות....
לעבור ליד עצים שנקרים בדרכי, לקחת כמה תרמילים ולפזרם בהמשך הדרך - זו השקעה של שניות.
לנסוע למשתלה, לקנות, לחזור ולשתול ולהשקות (ואין צינור קרוב..) - זה הרבה יותר עבודה!!!

את מתיחסת למשהו אחר, לא לפינתי

לא כל הפינתיים הם בקצה ישוב או גובלים בשצ"פ, ואפילו לא בקצה רחוב.
לרוב הם סתם בפינה. בצומת.
ברחוב שלי, רחוב משולב (הולנדי) עם 2 יציאות לאורכו, יש 8 מגרשים פינתיים רגילים בצמתים ועוד 2 בקצה הרחוב (ואפילו גובלים בשמורת טבע) .

:) נכון! לא חשבתי בכלל על עיר עם כבישים גדולים...

אם זה "פינתי" כזה - הייתי מעדיפה לידי עוד שכנים, מאשר עוד כביש....!

למעלה