יתושים
(יתושות,
למען הדיוק)

talit2

New member
יתושים ../images/Emo177.gif (יתושות,../images/Emo90.gif למען הדיוק)

היתושות אצלינו, לא שמעו על שמן אתרי ציטרונלה. טפטפתי סביבי בלילה, על השמיכה, הכרית, ליד הידיים, ואפילו על הפיג'מה. לא שמעו, לא מעניין אותן, והן עוקצות. מצאתי את עצמי בלילה מתמרחת ב-"סנו די" ומתבאסת... יש רעיונות?

Nia11

New member
יש כמה תכשירים טבעיים שמתאימים

יש את 'ארומה תוש' ספריי של וולדה ואת 'סטופתוש' של 'עומר הגליל, שהוא תחליב שגם מטפל בעקיצות קיימות. את אלה יש באתר שלי וביניהם אני מעדיפה את של 'עומר הגליל'. הדרקונית אמרה שיש לה עוד תכשיר אבל אני לא זוכרת את שמו. חגית מ'שיח הטבע' מאם ממליצה על כילות.

Amoureuse

New member
כל אלו מתאימים גם לתינוקות?

עד עכשיו הגור היה מוגן - היתושים מעדיפים אותי. אני כבר אכולה כולי, והוא - כלום. עכשיו הוא ישן בחדר שלו ואני מודאגת שזה יתחיל. אז האם אלו מתאימים לתינוקות? ומה הכי מומלץ למרוח אם ייעקץ?

Nia11

New member
כן, בוודאי

אצלי הכל מותאם לתינוקות, חוץ ממה שמוגדר ספציפית שלא. התכשיר של 'עומר הגליל' מתאים גם כהגנה וגם לטיפול בעקיצות קיימות.

מאי261

New member
כדאי לציין שעל הספריי של ולדה כתוב מגיל 3

ומעלה באותיות קטנות על הבקבוק. זה נראה לי סוג של כסת"ח אבל עדיין גילוי נאות.

Nia11

New member
שאלתי אותם על זה

התשובה הייתה שהם מחויבים לכך בגלל הוראות משרד הבריאות, אבל שתכלס זה מתאים גם לתינוקות.

Amoureuse

New member
אני לא אוהבת תשובות כאלו

מה זאת אומרת מחוייבים בגלל הוראות משרד הבריאות? האם יש למשרד הבריאות הוראה לכתוב על כל ספריי שזה מגיל 3? לא נראה לי. אז למה הם מחוייבים? אצלי לפחות תשובה כזו מדליקה נורה אדומה. איפה שאלת אותם?

בהחלט כן

זה כמו שעל כל תכשיר באשר הוא חייבים לכתוב שנשים בהריון צריכות לבקש אישור מרופא- גם אם זה תכשיר ייעודי להריון. אותו סיפור.

Nia11

New member
היא נתנה לי תשובה יותר מפורטת מזה...

והאמת היא, שאני לא זוכרת בדיוק את ההסבר. אם אני זוכרת נכון, ואני לא בטוחה בכך, נדרש רשיון מיוחד למוצרים המוגדרים כמוצרי תינוקות. האמת היא, שמצאתי כל כך הרבה איוולת במה שמשרד הבריאות מאשר, שלא זה מה שבעיני מגן עלינו. אם מאשרים לשימוש מגבונים והרבה מהסבונים שקיימים היום בשוק, אז אני ממש לא חושבת שהרשיון שלהם שומר עלינו. בכל אופן, יש קצת סתירה גם במה שכתוב על התוית עצמה, כי מצד אחד כתוב "מתאים לכל המשפחה", מצד שני "אין להשתמש...מתחת לגיל 3", ומצד שלישי "לא לשימוש על כפות הידיים ועל עור הפנים של תינוקות", מה שמרמז שעל מקומות אחרים כן אפשר. בקיצור, אני אנסה לדבר איתה שוב על זה ולהבין טוב יותר.

Nia11

New member
אז שוחחתי שוב עם נציגת וולדה

והיא הסבירה לי פעם נוספת שהם כפופים להוראות משרד הבריאות ומכאן הניסוחים, ושתכל'ס התרסיס מתאים לשימוש מגיל חצי שנה ומעלה.

Amoureuse

New member
וואלה, עד חצי שנה יש לי הרבה זמן

עד אז תיגמר עונת היתושים

Nia11

New member
אז יש עוד תכשירים טובים

כמו שכתבתי למעלה - אני ממילא מעדיפה את זה של 'עומר הגליל' ובנות כאן כתבו על עוד תכשירים שהן מכירות ואוהבות

Nuksmom

New member
עוד תכשיר טבעי

מוזיגארד MOSIGUARD. משתמשת בזה שנים כבר. עובד מעולה.

talit2

New member
איפה מוצאים אותו?

ואגב, לקטנה יש כילה, לנו אין (ניסינו ולא אהבתי)

Nuksmom

New member
איפה קונים

אני מצאתי בבית מרקחת המקומית. יכול להיות שיש גם בסופרפארם.

talit2

New member
הוצאת לי את השאלה מהמקלדת... ../images/Emo13.gif

כי כבר יש לי את שמן האתרי ציטרונלה, יש לי שמני בסיס ושמנים אחרים. אולי אפשר להכין לבד משהו, לא? נורקס?

נורקס

New member
אני מכינה תכשיר נגד יתושים

שמורכב מ-5 סוגים שונים של שמנים אתריים. הוא עוזר גם לטיפול בעקיצות. תערובת הבסיס מורכבת ממים מזוקקים עם מעט אלכוהול נקי (אפשר במקום האלכוהול לשים מלח). (אפשר גם לעשות את כל העניין הזה בצורת משחה שמבוססת על שמנים צמחיים ואז זה למריחה על הגוף). צריך לרסס היטב את החדר לפני השינה. מבוגרים וילדים יכולים לרסס/למרוח ישירות על הגוף (אני שמה ישירות על הגוף לנועה, בת שנה+8 חודשים). לתינוקות קטנים הייתי מפזרת את התרסיס רק סביב איזור השינה ולא ישירות על העור. צריך לשים שוב מידי כ-3 שעות (כי השמנים האתריים מתנדפים). אם מישהי רוצה את רשימת השמנים האתריים אתן בשמחה . אפשר גם להשיג את התכשיר מוכן אצלי בצורת תרסיס/משחה. פרטים במסר
חג שמיייח

למעלה