יש תיקווה לנשים מוסלמיות

raananh

New member
יש תיקווה לנשים מוסלמיות

סוף סוף אני קורא מאמר בעיתון המקומי של ניו ג'רסי על הסערה האחרונה בעולם המוסלמי לגבי התרגום החדש של הקוראן לאנגלית (אמריקאית) ומילה אחת בתרגום החדש. מתברר, שהמתרגמת (היינו אישה, מניו-ג'רסי, בשם ליילה באחטיאר) תירגמה את המילה הערבית דאראבה שבה מתארים מה הבעל אמור לעשות לאישתו המורדת (אחרי שהסביר לה וסרב לשכב איתה) - היא תירגמה את זה לביטוי האנגלי "GO AWAY" - בעיברית זה "להתעלם או לעזוב אותה לנפשה". התירגומים הקודמים היו "להרביץ" או "להכות". המתרגמת טוענת שהמילה הערבית דאראבה יש לה משמעות נוספת של להתעלם או לעזוב מישהו לנפשו. לדעתי זה נהדר. אני כבר רואה התהליך לפני בעולם המוסלמי... זה מתחיל... ותודה לעולם המערבי שגורם למוסלמים לבחון דברים מחדש.. משהו שהיהדות מתמחה בו טוב מאוד: איך לפרש דברים שלכאורה כתובים בצורה די ברורה וחד משמעית למשהו לגמרי שונה או אחר. סה"כ אפילו היהדות לא מקיימת את המיצווה "עין תחת עין" או "לא לקחת ריבית על הלוואות". הינה קישור לכתבה על הנושא. רענן
 
ויש גם מחלוקת על הראשות לשאת נשים רבות.

לכאורה, האסלם מרשה לכל דבר מוסלמי לשאת 4 נשים כשנשיאת אישה חדשה לא מצריכה אפילו את ידיעתן של קודמותיה וגם החדשה לא חייבת לדעת שהיא נושאת דבר נשוי. אלא מה? פרשניות פמיניסטיות טוענות שזה ממש לא מה שכתוב במקורות. מה שכתוב הוא שלאחר מלחמה איומה שבה נהרדו המוני גברים, מותר לגבר נשואי להתחתן עם אלמנה עד שלוש אלמנות בלי לגרש את אישתו המקורית בתנאי שהוא דואג לפרנס את כל היתומים.
 
הידעתם שהזנות ממוסדת באסלם השיעי?

מותר לגבר שיעי לשאת אישה נוספת לתקופה הנקבעת מראש ובתקופה הזו הם לא אמורים להביא ילדים אלא רק להתענג והיא מקבלת על זה כסף. טקס הנישואים הוא הסכם קצר בעל פה בין שני בני הזוג במעמד שניהם בלבד. לכלת התענוגות מותר להיות נשואה רק לגבר אחד בין אם ככלת תענוגות ובין אם ככלה לכל דבר. היא גם חייבת חודש חופש בין חתן לחתן. לא שיא הפמניזם אבל הרבה יותר ממוסד מזנות בכל מסגרת דתית אחרת.
 
למעלה