יש שם חדש לתחנת האומה - תחנת יצחק נבון

מצב
הנושא נעול.

Ccyclist

Well-known member
זה בקטגוריה של שמות ערביים שמשתמרים למרות העיברות.

כלא שאטה (שיטה) יושב על מסילת העמק
למעשה המתחם כולל בתוכו תחנה היסטורית של רכבת העמק...
בירושלים למשל ישנן שכונות כמו מוסררה, בקעה, טלביה, קטמון והקטמונים שאיש אינו מתייחס אליהן בשמות העבריים הרשמיים ( מורשה, גאולים, קוממיות, גונן / גונן ב-ט ). במקרים כאלו השם הערבי נשמע עברי מספיק ונשמר ע"י הציבור. הרשויות קוראות לזה "שם עממי". במצב כזה שמות חדשים הם עניין אבוד.
&nbsp
אני לא חושב שבאמת ינציחו את קצב, אבל אם באמת יצטרכו אז וולדמורטיזציה כמו מה שעשו לנשיא חיים הרצוג ב "שדרות הנשיא השישי" (בגלל הכפילות עם שדרות הרב הרצוג), משהו מרומז ולא ישיר.

Bus Nerd

Active member
אהבתי את הביטוי "וולדמורטיזציה" :)

בירושלים למשל ישנן שכונות כמו מוסררה, בקעה, טלביה, קטמון והקטמונים שאיש אינו מתייחס אליהן בשמות העבריים הרשמיים ( מורשה, גאולים, קוממיות, גונן / גונן ב-ט ). במקרים כאלו השם הערבי נשמע עברי מספיק ונשמר ע"י הציבור. הרשויות קוראות לזה "שם עממי". במצב כזה שמות חדשים הם עניין אבוד.
&nbsp
אני לא חושב שבאמת ינציחו את קצב, אבל אם באמת יצטרכו אז וולדמורטיזציה כמו מה שעשו לנשיא חיים הרצוג ב "שדרות הנשיא השישי" (בגלל הכפילות עם שדרות הרב הרצוג), משהו מרומז ולא ישיר.
אהבתי את הביטוי "וולדמורטיזציה" :)

נחלאותי

New member
יש גם את שדרות בן מיימון ברחביה

&nbsp
יש גם את שדרות בן מיימון ברחביה
בגלל שהרחוב הסמוך הוא רמב"ן ולא רצו שאנשים יתבלבלו, אז לא קראו להן פשוט 'רמב"ם'.

Yarenn

New member
איפה משתמשים במוּנח הזה "שם עממי"?

&nbsp
איפה משתמשים במוּנח הזה "שם עממי"?

davidfainshtein

Member
מנהל

Bus Nerd

Active member

אני בהחלט מקווה שזה יהיה
ירושלים האומה ע"ש יצחק נבון ולא רק יצחק נבון.

Yarenn

New member
אני מקווה שזה יהיה האוּמה הישׂראלית אוֹ הלאוֹם הישׂראלי

אני בהחלט מקווה שזה יהיה

Bus Nerd

Active member
לא יוסיפו "הישראלית" לשם

לא יוסיפו "הישראלית" לשם
גם כי זה מיותר בשם של תחנת רכבת, וגם כי הממשלה שלנו מורכבת מאנשים שבשבילם "ישראלי" זה לא לאום (כי זה יכול לרמז על מדינת כל אזרחיה, והממשלה הגזענית שלנו משקשקת מפחד במחשבה על דבר כזה)
&nbsp
אבל אתה מוזמן לפרש את השם הזה כך, וכך גם אני חושב. כשאני אומר שהתחנה הזו ראויה להיקרא תחנת האומה כי היא הישג לאומי, אני לא מדבר על הלאום היהודי, אלא על הלאום הישראלי :)

Yarenn

New member
ודאי :)

לא יוסיפו "הישראלית" לשם
גם כי זה מיותר בשם של תחנת רכבת, וגם כי הממשלה שלנו מורכבת מאנשים שבשבילם "ישראלי" זה לא לאום (כי זה יכול לרמז על מדינת כל אזרחיה, והממשלה הגזענית שלנו משקשקת מפחד במחשבה על דבר כזה)
&nbsp
אבל אתה מוזמן לפרש את השם הזה כך, וכך גם אני חושב. כשאני אומר שהתחנה הזו ראויה להיקרא תחנת האומה כי היא הישג לאומי, אני לא מדבר על הלאום היהודי, אלא על הלאום הישראלי :)
ודאי :)

חשוב שהשם המפורסם לציבור יהיה קליט

אני בהחלט מקווה שזה יהיה
אבל אין מניעה להקדיש את התחנה לזכר אדם כזה או אחר. חייבים לעשות הפרדה בין השניים.

תחנת כפר סבא קרויה על השם המאבטח אלכסנדר קוסטיוק ז"ל, שנהרג בפיגוע תוך מילוי תפקידו. שמו מונצח בשילוט מכובד בכניסה לתחנה, אך לא מעבר לכך. כך היה צריך להיות גם עם סבידור וכך צריך להיות גם בתחנת האומה.

trilliane

Well-known member
מנהל

אבל אין מניעה להקדיש את התחנה לזכר אדם כזה או אחר. חייבים לעשות הפרדה בין השניים.

תחנת כפר סבא קרויה על השם המאבטח אלכסנדר קוסטיוק ז"ל, שנהרג בפיגוע תוך מילוי תפקידו. שמו מונצח בשילוט מכובד בכניסה לתחנה, אך לא מעבר לכך. כך היה צריך להיות גם עם סבידור וכך צריך להיות גם בתחנת האומה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה