יש פה מישהו שיכול להסביר את ההגיון של מנהיגי

י מ י ת 2

New member
מה חבל שאת אשה כל כך אינטלגנטית

לא מבינה מילה פשוטה כמו דמוקרטיה. הוא לא יחידי שחושב כך ועוד רבים וטובים חושבים כך אבל לא כולם יש להם האומץ להגיד את מה שהם חושבים רבים חוששים להתאמת עם הבריונים מהימין. זו הגדולה שלנו שיש בנו ריבוי דעות ולא כולם מתיצבים לפי השורה. גם אני חושבת כך. גם אני חושבת שההתנחלויות הן האסון שלנו. אז מה גם עלי את אומרת שאני נגד מדינת ישראל. לדעתי מי שלא רואה את האסון של ההתנחלויות הוא זה שתכו עיניו.

יוליקה

Member
מנהל
גם אני נגד ההתנחלויות שהתפשטו לכל עבר

את חלק גדול מההתנחלויות הקימו ממשלות ישראל לדורותיהם
כמו אריאל וגוש עציון.. וירושלים סביב לה... אני חושבת שצריך להתרכז סביבם...
כמו כן אני נגד החזרת הבקעה...

אבל המלחמה בעזה היא לא סביב החזרת יהודה ושומרון לפלשתינאים...
והסכם בלי פיתרון של החזרת הפליטים - לא יהיה פיתרון אף פעם...

ואם היזכרת דמוקרטיה - כמו שהצלחנו להוציא מחוץ לכנסת את מיכאל בן ארי וחבריו
כך הייתי רוצה להוציא מחוץ לכנסת את זחלקה, זועבי , טיבי וצרצור....

אולי חוק המשילות החדש יביא פיתרון גם לזה!!

ובענין השמאל הקיצוני כמו גדעון לוי וגם פרופ' שטרנהל - רוצים להחזיר הכל!!!

עמיקם10

New member
גם דוברי החמאס מדברים על הכל...יש

להם שפה אחרת.שעיקרה התנגדות. דוברי הערבים בש.ב.כ לא מסבירים לנו על מה הם מדברים ורק לפעמים מתרגמים אותם.
אבל המעשים שלהם מדברים בעד עצמם.
כרגע שמעתי שגילו מנהרה ממש לתוך נתיב העשרה- מקום שהייתי בו לפני חדשיים. שם יושב רוני דניאל בשידור..
4 חומות בנו שם..וגדר שמעליה מצלמות שרואים אותן מצפון הרצועה.
כשהייתי שם חשבתי שצריך להוריד שם בצפון הרצועה 2 קילומטר-ממחסום ארז- לחשוף את השטח מול נתיב העשרה- כפר עזה ונחל עוז- שזה בית חנון שהולכת וגודלת.
לדעתי כל זמן שבעזה ישבו ערבים-לא יהיה שקט. אז אולי צריך ייעוץ מאסד...ואולי להעביר אתם לסוריה..הרי משם הם באו. לפני שהיו ביפו אשדוד [וחוף] אשקלון. שנקראה מג'דל.

עמיקם10

New member
מה ההבדל בין ההתנחלויות לסאכנין ועראבה.?

אלה יהודים אצלם-ואלה ערבים אצלנו. אם נשאל אותם במה אנחנו לא בסדר..לא תהיה כאן מדינה. לכן שטרנהל טועה. אני לא שומע שהמלך בירדן אומר ש'הכיבוש' מפריע לו. עובדה שאבא שלו עשה שלום והוא ממשיך בו. גם סאדאת השלים עם זה. רק לשטרנהל ולגדעון לוי וליריב אופנהיימר זה מפריע. ב-48 הם הרסו את גוש עציון ביום אחד. ב-29 הם רצחו בחברון וב-48 הזעיקו את מדינות ערב לחסל את ישראל.
וכעת הם דורשים שנחזיר את המצב לקדמותו. ומנצלים כל הרג של ערבי בטעות.
על הילדים בסוריה לא שמענו מהם. להיפך. הם חטפו ילדים ורצחו אותם..[וגדעון לוי טוען שלא בטוח שזה אנשי חמאס. במאמר הבא אני אסיק שהוא לוקה באונה במוח.]

ימית, עם המתנחלים היו כל כך מפריעים

לערבים, אז למה אף רקטה לא שוגרה אליהם !!
אני אגיד לך למה, כי המתנחלים הם לא הבעיה שלהם, הם רק תרוץ! למה הם התגרו בנו, כי הם חשבו שיוכלו לגמור עלינו עם כל הנשק שלהם ולצאת גיבורים!

נמצאו טילים ארוך טווח , שקבלו בימים האחרונים מהאו"ם ! אויי לנו לאו"מ שמום הזה, אני מקווה שיבוא יום והמדינה תטבע אותם על זה !

יוליקה

Member
מנהל
האו"ם?? שמום?? אונרא סיפק להם את כל המלט

בה בשעה שאנחנו הטלנו מצור על עזה ולא הסכמנו להכניס משאיות בטון...
כאילו לבנות את הבתים שהפצצנו... אונר"א סיפקה להם את המלט... ולאיפה הוא הלך
לבנות את כל המנהרות המסועפות...

והעולם מבקש שנסיר את המצור... אניות הנשק שנתפסו היו בדרכן למנהרות...
יחד עם ברזל ובטון... גם במרמרה היה בטון וברזל....

אני רק מקווה שההסברה הישראלית תכוון לעולם להראות מה הם עשו עם הסיוע ההומניטרי שקיבלו!!!

בת אל751

New member
וזה מה שקורה מויתורים החזרנו את עזה

ממש ממש קירב אותנו לשלום,,ועד אנשים לא לומדים מהמציאות,,,טחו עיניהם מראות,

עמיקם10

New member
ההתנחלויות לא משנות המצב.הכל זה הנכבה שלהם

שהם יזמו. לאחר עמוד ענן הם הכינו את המלחמה הבאה.ואחרי צוק ענן הם יכינו את המלחמה הבאה.
בזמן העתיק אמרו שנגזר עלינו. לכן צריכים שהמצרים ישתלטו על עזה. אבל אף אחד לא רוצה אותם.
אנחנו בטח לא רוצים.
מאשימים את חמאס אבל זה לא הם.גם קודם היה ככה.כשאריק שרון השתלט שם על הטרור.
הפרשנים טועים ומטעים.

יוליקה

Member
מנהל
הגיון?? זה יותר מסובך ממה שאפשר לתאר

אם כל כך קשה לנו להסביר לעולם את הסכסוך הפלשתיני : ישראל שמאל-ימין, חילונים חרדים...פלשתינאים פת"ח-חמאס... איך תסבירו את הסיטואציה הבאה:
חמאס מפגיז את דימונה אבל פוגע בבדואים... הבדואים לא יוצאים בגינוי לחמאס אלא בגינוי לישראל מדוע איננה מספקת להם מיגוניות לישובים בלתי חוקיים שמתפרסים בין באר שבע לדימונה ומסרבים להיכנס ליישובים חוקיים ששם יהיו להם מיגוניות, חדרי ביטחון ואבטחה.... חמאס מפגיזה את הבדואים אבל ישראל אשמה כי לא כיוונו נכון....

למעלה