יש פה מישהו ממוצא בלגי?

קרס.

New member
הצביעות של הבלגים עוברת כל גבול

הם רוצים לתבוע את אריק על פשעי מלחמה? קודם שיתבעו את עצמם על מה שהם עשו באפריקה קולוניאליסטים מסריחים. כל הפשעים שישראל עשתה מחווירים לעומת הזוועות שעשו הבלגים בקונגו. אז שימשיכו לאכול צ'יפס עם מיונז. אף פעם לא היה ברור לי מה זה בלגיה. צרפתים? הולנדים? מה הפלא שכולם צוחקים עליהם. ולתת לגרמנים לכבוש אותך תוך שעתיים? ממש עם לוחם ואמיץ

מינגוס

New member
אני נותן להם את אריק שרון

תמורת משקלו בשוקולד (יספיק לי לשנתיים)

איסטרא בלגינא...

מישהו בבלגיה בטח מרוויח משהו מהעיסוק הזה. לא הייתי מתייחס לכוונות האלה ברצינות, וגם שאר העולם החופשי מגחך.

קרס.

New member
השאלה היא למה הבלגים

נותנים להולנדים עוד סיבות לצחוק עליהם? האם העם הבלגי לא סבל מספיק? עוד לא שמעתי כמות כזאת של בדיחות על עם אחד חוץ אולי מעל הכורדים

בדיחות על בלגים?

לא מכיר. ספר כמה. יש לי חבר הולנדי והבדיחות שלו דוקא על הגרמנים. הוא יותר מרחם על הבלגים מאשר לועג להם.

idansof

New member
בעיקרון "זה לא רציני"

לכן המהומה של משרד החוץ בעניין קצת חסרת פרופורציה, מצד אחד בתקשורת מזכירים לנו יום יום שאנחנו "הצבא הכי מוסרי בעולם" לכאורה, מצד שני מקימים רעש כזה שפלוני עשוי לחשוד שמא יש בסיס להאשמות. ועל זה נאמר - על ראש גנב, כובע שורפת.

אני כל כך מקווה שלפחות לכל יהודי

ייפקחו יום אחד העיניים לראות, שלעומת החיות הרעות האלה באירופה ומה שהם עשו לפני 60 שנה אנחנו באמת הצבא המוסרי בעולם. אבל לא - לעומת האונָסים, הטבָחים, ריטוש הראשים של תינוקות על הקירות, וכו' וכו' וכו', אצלנו על כל ביזה לא חוקית (שצריכה להישפט, וצריכה להיות מוחזרת לבעליה, וטוב שנעשית כותרת בעיתון, על כך אין ויכוח) יימצאו לך כמעט כל האירופאים ואיזה 10% ישראלים, שיעמדו ויצקצקו בלשונם כאילו מעולם לא נעשתה עוולה שכזאת בכל העולם כולו.

א ס ף ב

New member
טל, את זוכרת שדיברנו פעם על תסמונת

"האישה המוכה"? זו שבטוחה שמה שעשתה בהחלט מצדיק מכות רצח מבעלה. וסליחה על המטאפורה החריפה, אבל זה המצב עם חלק מהישראלים שזקוקים להלקאות כדי לטהר את מצפונם, אף על פי שהוא אינו זקוק לטיהור.

idansof

New member
הלוואי שזה היה מסתיים בביזות

טל, בעניינים האלה מוסר רליטיביסטי הוא בלתי קביל בעיני, הצבא הישראלי אמנם לא גרוע יותר מהצבא הבלגי בזמן שהיה בקונגו, זה לא הופך אותו לטוב יותר או "מוסרי" יותר. לא כל מקרה של השפלה והתעמרות חסרת הצדקה במחסום, עד כדי הכאות והתעללויות מגיעות לתקשורת למרבה הצער, במקרה הטוב הדבר מוזכר בחצי פסקה ב"הארץ"(כנראה בגלל זה חדלת לקרוא אותו), במקרה הגרוע הדבר נותר כעדות רשומה במסמכי בצלם.

refael22

Member
תפסיק לגלגל עיניים לשמים

אם היינו מתנהגים כמו האמריקאים הבעיה הפלסטינאית לא הייתה קיימת!! גם הפלסטינאים לא...

עידן,אני חושב שאתה מדבר על מקרים

בדידים בשטח ולא על מדיניות מכוונת,כי אני לא חושב שיש מדיניות לתת מכות ולהתעמר באוכלוסיה להיפך,הבעיה שכמו תמיד הרוב סובל מהמיעוט,גם אצלנו וגם אצלם.

קודם כל אני מסכימה חלקית

לגבי המוסר הרלטיביסטי. ורק חלקית. אבל מדהים באיזו מהירות אתה מוכן להפוך לבלתי-הוגן בעליל כלפיי. ובעצם לא מדהים בכלל, זוהי בדיוק טענתי מלכלתחילה. כתבתי במפורש שעל העוולות הביזה שלנו יש לשפוט ויש להעניש ויש לכתוב בעיתון. מכאן אתה יכול להסיק מיד, אם רק תרצה, שגם את העוולות שהזכרת לדעתי יש להזכיר בעיתון ולהוקיע ולשפוט וכו'. אבל לא - אני הרי שייכת "למחנה הקיצוני מהצד היהודי" (להבדיל מאביב גפן, לאה רבין ויאסר עראפאת ששייכים ביחד למחנה השלום השפוי) ולכן בטוח מצדיקה אוטומטית כל עוולה וכל אלימות מהצד שלנו. ואת הקריאה ב"הארץ" הפסקתי רק בגלל הגישה הזאת, שעל-פיה לא חשוב מה קורה - ואני לא אפרט - תמיד אנחנו ורק אנחנו אשמים.

idansof

New member
מקבל את התיקון.

אני אגב לא ממש ממליץ להשתייך למחנה של אביב גפן, ולבטח לא למחנה של יאסר.

א ס ף ב

New member
חבל שבצלם לא מתעדים רצח תינוקות

גם בצד הישראלי. מדובר באירגון גזעני שעושה הבחנה בין דם לדם.

למעלה