יש עוד מישהי כאן עם שריטת מיקרוגל

יוליק12

New member
יש עוד מישהי כאן עם שריטת מיקרוגל

או שזו רק אני?

אני לא עומדת ליד המיקורגל כשהוא עובד, וגם מהילדים אני מבקשת להתרחק.
אני לא מחזיקה שום אוכל ליד המיקרו, או בארון מעליו ואם יש משהו שעומד על השיש ליד בדיוק כשהמיקרו פועל אני מזיזה אותו לצד השני של המטבח.
קראתי פעם על מחקר שטען שנשים שהריון שנחשפו בקביעות למיקרוגל ילדו יותר ילדים אסמטיים. למרות שזה משונה בעיני זה בהחלט מצדיק את השריטה שלי שאין לעמוד לידו כשהוא פועל.
אני לא מתכוונת להיפרד ממנו, רק לשם ההבהרה.

בקיצור, זו רק אני?

פרמלה

New member
אצלנו גם משתדלים לא לעמוד לידו בשעת הפעולה

אבל סלסלת פירות שעומדת עליו עומדת עליו תמיד.

ExNewYorker

New member
לא יקרה כלום לפירות
לא לחשוש

kokula12

New member
כן ולא

אני לא עומדת ליד המיקרו כשהוא פועל (משתדלת להקפיד על מרחק של לפחות 2 מטרים), ומנסה גם להרחיק את בני משפחתי (ובכלל את הסובבים אותי, גם בעבודה) מהמיקרו בזמן הפעולה שלו.

אבל - אין לי בעיה לאחסן לידו מזון, לא מבינה איזה נזק פוטנציאלי הקרינה של המיקרו יכולה להסב למוצרי מזון. (ספציפית מעל ומתחת המיקרו במטבח אצלנו מאוחסנים דברים אחרים ודווקא לא מוצרי מזון, אבל בעיקר מטעמי אופן ארגון המטבח שלנו. יש קערת פירות שמונחת לצד הארון שבו שוכן המיקרו, ואני לא מצליחה להבין איזה נזק לדעתך הקרינה יכולה להסב לפירות שעומדים בקערה ימים ספורים בד"כ)

imasarit

New member
לא עד כדי כך

מקפידה רק שאף אחד לא יעמוד קרוב.

באמת כדאי לברר מה המרחק הרצוי...

China8

New member
לא מחזיקה מיקרו

גם סוג של שריטה...
נראה לי לא בריא בשום מקרה לחמם במיקרו, מכניסה פשוט לתנור.
אף פעם לא היה לי מיקרו.

פישים

New member
יש לנו מיקרו ב-6 השנים האחרונות

הוא בגובה הפנים שלי בערך (כך המטבח בנוי, כשמי שתכנן אותו תכנן אותו, לא חשבו על ילדים שיחזרו בצהריים הביתה ויחממו אוכל, אני מניחה), בתוך ארון - הדלת של הארון פתוחה תמיד למעט בזמן הקצר שהעוזרת פה.

אין מעליו או מתחתיו אוכל. השימוש בו אינו תדיר - אבל קיים.

אני לא עומדת מול המיקרו ומחכה שיסיים לעבוד.

מקדישה לו מחשבה רק כשהוא לא עובד היטב (בכפתור ההפעלה התפתחה בעיית מגעים לאחרונה), או כשצריך לכוון לו את השעון.

נושי 14

New member
אבא שלי חזק בשריטה הזאת

ואני תמיד זוכרת שהוא הרחיק אותנו מהמיקרו.
אני משתלת שם לא יהיו לידו אבל לא תמיד מקפידה.

ציטוט תשובה מוסמכת

מיקרוגל תקין אמור להיות בטח במרחק 5 ס"מ ממנו.
מרחק בטיחות סביר - 30 ס"מ.
המהדרין מתרחקים 1 מ', אך ראיתי גם המלצות פרנואידיות למרחק של 2 מ'. כל הנ"ל כמובן בעת הפעלה.
אם ליד המיקרוגל מסתובבים עכברים, אכן לא רצוי לאחסן בקרבתו מוצרי מזון.

סוף ציטוט.
(המדובר באחד המדענים הבכירים בארץ, בעל שם עולמי בסיכוני קרינה והשלכותיהם על בריאות הציבור).

ExNewYorker

New member
לגבי העמידה - מבינה את החשש אם כי אינו מבוסס

לגבי אוכל ליד - לא יקרה לו שום דבר. הרי את מכניסה אוכל לתוכו נכון?
חוץ מזה, קרינת מיקרוגל זו קרינה שבעצם גורמת לנוזל במזון לויברציות (למולקולות) וכתוצאה מכך לחום ולכן הכל מתחמם.
בגלל זה למשל צלחת לא מתחממת מעצמה אלא ממה שמונח עליה כי אין שום "נוזל" בתוך הצלחת.

ואחרון: קרינת אור שנפלטת מסתם נורות היא בעלת אורך גל קצר יותר מקרינת מיקרוגל. אורך גל קצר יותר = אנרגיה גבוהה יותר.
לכן, בתיאוריה, הקרינה שפולטת נורה (או לצורך העניין השמש, ששם יש גם UV וזה בכלל מזיק) לכאורה אמור "להזיק" יותר מקרינת מיקרוגל.

למעלה