יש סיכוי טוב שישראל תזכה השנה, אבל יש רק בעיה אחת קטנה

michkohe

New member
יש סיכוי טוב שישראל תזכה השנה, אבל יש רק בעיה אחת קטנה

אסור לנו להופיע אחד מ9 השירים הראשונים בגמר.... אף אחד לא זכה מהמקומות האלה ב15 השנים האחרונות,
שוכחים את השירים הראשונים דיי מהר.

אם לדוגמא יבחרו את נטע לפתוח את ערב הגמר ולהיות ראשונה, תשכחו מזכייה

trilliane

Well-known member
מנהל
אין שום "בעיה". ראשית, זו ביצה שלא נולדה, עוד לא עלינו לגמר

שנית, לסטטיסטיקה הזאת אין שום משמעות.
&nbsp
א. למה דווקא 15 שנה? אה, כמובן: ב-2003 טורקיה הופיעה רביעית וזכתה. מתוך 26 מדינות, למען הסר הספק. לא שכחו אותה, היא מחרבת את הסטטיסטיקה, אז נתעלם ממנה
.
&nbsp
ב. למה דווקא מקום ראשון? נכון, ברור שהזכייה היא החלום של כולם, אבל אם הטענה היא ש"שוכחים" את השירים בהתחלה, למה לבדוק רק את המקום הראשון? זה אמור להיות תקף במידה דומה גם למקום השני, לא?
&nbsp
לא! ממש לא קשה למצוא דוגמאות כאלה, אפילו לא הייתי צריכה להתאמץ:
סרביה הופיעה חמישית ב-2004 וסיימה במקום השני, בפער לא גדול מהמקום הראשון.
ב-2009 איסלנד הופיעה שביעית וסיימה שנייה.
ב-2005 מלטה ורומניה היו השיר השלישי והרביעי בהתאמה, וסיימו במקומות השני והשלישי.
בטח יש עוד, אבל אני אעצור כאן, כי לא משעמם לי מספיק כדי להנפיץ סטטיסטיקות חסרות משמעות באמצע הלילה
.
&nbsp
לסיום, רק מזכירה שההצלחה הכי גדולה של ישראל בעשור האחרון, המקום התשיעי של נדב גדג' (ובהצבעות הצופים הוא אפילו היה גבוה יותר), הייתה כשהוא הופיע שלישי בגמר (והוא לא היה מועמד לניצחון).

Rori90

New member
זה יהיה קטע מסריח לחלוטין

וכעת, כאשר מיקומי השירים נקבעים על-ידי המפיקים ולא על-ידי הגרלה זה אפילו עוד יותר מתכון לשחיתויות. בואו נקווה שלא כך יהיה הדבר ושגם אם כן ניזכר שבסך הכל מדובר בססטיסטיקה וסטטיסטיקה יכולה להישבר. גם מדינות שהופיעו ראשונות כבר זכו בתחרות

trilliane

Well-known member
מנהל
אאל"ט הם נקבעים ע"י המפיקים רק בתוך כל חצי מהגמר

כלומר יש הגרלה האם השיר יהיה בחצי הראשון של הגמר או בחצי השני, ואז בתוך כל אחד החצאים המפיקים משבצים. גם זה די דפוק בעיניי, אבל זה אומר שאם נעלה לגמר יש סיכוי של 50% שבכלל לא תהיה אפשרות לשבץ את ישראל בין השירים הראשונים. אין לדעת...
&nbsp
כך או כך, זה לא בשליטתנו, זה לא אומר שום דבר, וזה ודאי לא ידיד שינה מעיניי. בשלב הזה נראה לי שאנשים פשוט מחפשים בנרות סיבות ונקודות להתאבסס עליהן... ויש עוד כמעט חודש שלם לפנינו... מה יהיה?

Tommy Tanision

New member
וגם Toy הוא ממש לא חומר לפתוח איתו ערב

בד"כ אכן בוחרים שירים קצביים ומרימים לפתיחת המופע, אך עם זאת גם גנרים, לא מורכבים מדי, שלא עשויים לעצבן אף אחד, ובעיקר לא פייבוריטים (כי פייבוריטים שומרים לסוף הערב כדי לשמור על הקהל). Toy הוא בדיוק לא זה.

schweine

New member
שיר טוב יזכה ללא קשר למתי הוא מופיע.

די עם הדרמה.
&nbsp
&nbsp

GM1988

Well-known member

לא זה ממש מצחיק.
אני אזכור שיר טוב גם אם הוא יהיה בתחילת הרשימה של 100 מדינות!!
על מה אתם מדברים?!
שיר טוב הוא שיר שיכנס לי ישר ללב, ירקיד אותי, יעורר בי משהו, זה שיר שאני אחפש לשמוע שוב לא משנה איך מתי ואיפה, רק כי הוא ככ עשה משהו אחר בשבילי בניגוד לאחרים, ולא שוכחים דברים כאלה!!

נכון שלא הייתי רוצה שטוי ייבחר לפתוח את הערב, אבל ממש לא מהמקום של "לא יזכרו אותו".. חח
נכון, יזכרו את השיר של רוסיה, מכל מקום, בכל ספרה, כי גם שגורמים לך להחליש ת'ווליום / לעשות "מיוט" לגמרי / לסגור ת'אוזניים / ללכת להשתין או לא יודע מה עוד - זה גם דבר שלא שוכחים!

schweine

New member
בסמי של 2007 השתתפו 28 מדינות. בולגריה שפתחה עלתה

בלרוס שהייתה שיר מספר 4 סיימה מקום רביעי בסמי ועלתה וגם גיאורגיה וגרוזיה (שהיו שיר 6 ו-9) עלו.
&nbsp
אברעת השירים שסיימו אחרונים היו שירים מהחלק השני בסדר ההופעה שאצל החובבים נחשב ליותר טוב:
מקום 25 מלטה (20 בהופעות)
מקום 26 בלגיה (24 בהופעות)
מקום 27 אוסטריה (27 ולפני אחרון בהופעות)
מקום 28 צ'כיה האדיר (16 בהופעות)

Tommy Tanision

New member
רואים את המגמה הזו בעיקר מאז כניסתם של הג'וריז לתחרות

שמחוייבים לראות את המופע במלואו (ואין להם אפשרות לזפזפ בין ערוצים), וכמובן שגם חלקם (או רובם) כבר שמעו את השירים ויודעים למה לצפות ולמה לשים לב.
&nbsp
בנוסף, זה השתנה גם מאז שההפקה אחראית על סדר ההשמעה, ומפזרת את הפייבוריטים בצורה שיותר מתאימה להם למופע (ולאינטרסים האישיים שלהם כמובן).
&nbsp
לפני כן, לסדר השמעה הייתה השפעה חזקה יותר, והזוכים והמקומות הגבוהים הגיעו בעיקר מסוף סדר ההשמעה (כמובן שהיו יוצאים מן הכלל, אך מעטים יחסית).

סיני חן

New member
השינוי מהגרלה לשיבוץ לדעתי נגרם בגלל הגרלות גרועות ב2011-12

שירים קצביים ודומים מדיי ב2011 אירלנד שוודיה אסטוניה ורוסיה ושירים שקטים ואיטיים כמו פינלנד ובריטניה שפותחים את הגמר. כמובן שלהפקה יש אינטרסים אישיים ופייבוריטים אבל רוב השיבוץ הוא הגיוני ולא משעמם. אבל בלי קשר אם סדר ההופעות נקבע על פי שיבוץ הוא הגרלה שלושה מתוך ארבעת הזוכים האחרונים הגיעו ממיקומים 10-11. זה נחשב מיקום טוב גם בחצאי הגמר.

Rori90

New member
זה רע מאוד לדעתי

כי זה אומר שלמדינות חזקות ואהובות באירוויזיון (כמו שבדיה למשל) יש סיכוי גבוה יותר לקבל שיבוץ נוח בגמר והן בבהחלט מקבלות בכל שנה שיבוץ מעולה, חוץ מ-2016 שבה הם אירחו את התחרות. השיבוץ של ישראל ב-3 השנים האחרונות היה רע מאוד ובמקרה של נדב, אני בהחלט סבורה ששיבוץ בחלק השני של המופע היה מיטיב עימו. מה שאני כן מסכימה איתו הוא שזה לא מדע מדויק ואם שיר הוא שיר מספיק חזק ופייבוריט אצל הקהל הוא ינצח בכל מקרה, ולא משנה באיזה סדר הוא יושמע. פשוט מבחינה סטטיסטית, זה קשה יותר

Willo the Wisp

New member
הפוך

מאז 2013 ביורקמן משבץ את השירים שניצחו בסמיז לקראת סוף המחצית אליה הם הוגרלו בגמר, וזו הסיבה שבין חמשת הזוכים עד כה בעידן הביורקמניסטי, שלושה זכו מסוף המחצית הראשונה של המופע (שיר מס׳ 10 או 11) ושניים מסוף המחצית השניה (סביבות שיר מס׳ 20), ואף לא אחד מהמופיעים מוקדם במחצית שלהם (שיר מס׳ 4 או מס׳ 15 למשל).
כלומר זה לא שהמשבצת הזאת עוזרת לשירים לנצח, אלא פשוט ששירים ווינריים מלכתחילה ישובצו שם.

Rori90

New member
אז זה אומר בעצם שזה מרמז על התוצאות בחצי הגמר?

כלומר שזה עוזר פחות או יותר לדעת לאיזה מיקום הגיעה המדינה בחצי הגמר על סמך המיקום אליו שובצה בגמר?

Willo the Wisp

New member
במידה מסויימת כן

אם למשל נטע תעלה לגמר ותגריל את החצי הראשון ושם ביורקמן ישבץ אותה בתחילת המופע, אני חושב שאפשר יהיה להסיק מכך שהיא לא ניצחה בסמי, וכנראה גם לא היתה במקום שני.
ההיפך לא בהכרח נכון. כלומר השיר שניצח בסמי תמיד יהיה לקראת סוף החצי שהוא הגריל, אבל זה לא שכל השירים בסוף החצי הם אלה שהצליחו בסמי או שכל השירים בתחילתו בקושי עלו לגמר, כי בכל זאת לא רוצים לשים את כל השירים החזקים זה אחר זה. למשל בשנה שעברה סלבדור היה שיר מס׳ 11, אבל שני השירים שהוא הופיע ביניהם עלו לגמר ממקום נמוך יחסית (שמיני ועשירי).
זה כמובן על סמך מה שהיה בשנים האחרונות, לא יודע מה יהיה השנה ותמיד יכול להיות שביורקמן יסטה מהאלגוריתם שלו.

סיני חן

New member
OK אני פשוט חשבתי על זה מנקודת מבטם של הצופים ושל השופטים

מתחיל להתגעגע להגרלה של פעם. גם כן השוודים הסוציאל דמוקרטים האלה עם ההתערבות שלהם בכלכלה... אהה סליחה- בתחרות.

למעלה