יש סיור של אגודת מורי הדרך ב-10.4

יש סיור של אגודת מורי הדרך ב-10.4

הסיור באירגונה של דיתי להב, חברת מועצת אגות מורי הדרך. הסיור לצפון, בשיתוף פעולה עם רשות הטבע והגנים. פרטים נוספים באגודה, טלפון 03-7511132

zvukator

New member
סיור אגודת מורי הדרך

חברים יקרים!!! אני מתפלא על כך שהאגודה סגרה סיור עם רשות הטבע והגנים מכיון שעבדכם הנאמן נכח בפגישה שבה האגודה הודיעה לסמנכ"ל הרשות כי הרשות פועלת שלא על פי חוק בהעסקת מדריכים שאינם מורי דרך וכן התשלום המשולם גם לכאלה שהם מורי דרך שלא על פי המקובל בפגישה סוכם כי הרשות תחזור לאגודה עם תשובות ולא סוכם להמשיך שת"פ עד לקבלת תשובות שמקובלות על האגודה הנושא יבדק ע"י הועדה לתירות פנים ברגע שנקבל תשובה או התיחסות אשתף את חברי הפורום צביקה בוכמן

זאת מלחמה ארוכת יומין, שנכשלה

לאגודת מו"ד יש בעיה: היא מייצגת מו"ד לתיירות פנים ומו"ד לתיירות נכנסת. מו"ד לתיירות נכנסת רוצים קשר עם רט"ג בגלל שהם עוברים הרבה באתרים שלהם עם הכרטיס הירוק, ולכן אתרי רט"ג חיוניים להם. מו"ד לתיירות פנים לא זקוקים לרט"ג. האתרים יקרים למטייל הישראלי בד"כ, אין עמלות או צ'ופרים למו"ד וכו'. לכל אתר של רט"ג יש אחר, פחות יפה אבל חינם. לזה נכנסת פרשה עגומה מאד שרט"ג לא לוקחת מו"ד להדרכה בתוך שמורות וגנים סגורים, וגם לא מחוץ לאתרים אלה. אם הם היו לוקחים מדריכים לא מוסמכים בתוך אתרים סגורים - לא הייתי בא בטענות אבל הם מפעילים מדריכים לא מוסמכים גם מחוץ לאתרים סגורים יש לי שמות של הרבה מדריכים כאלה. בנוסף, הם משלמים מחיר נמוך, יחסית. וזה לא מהמשבר, אלא הרבה שנים קודם. בשנים שעברו ניסיתי להלחם בתופעה אבל חברי הועדה לתיירות פנים (מהמועצה הקודמת) ישבו עם עוזי ברזילי מרט"ג ושמעו בסבלנות את ההכרזות שלו שהוא לא יקח מו"ד מוסמכים לעבודה בשכר של האגודה. הוא היה מוכן להעסיק מו"ד בשבת תמורת כ-400 ש"ח. הם לא ניסו להלחם בו. להיפך, הם שיתפו איתו פעולה ויחד חגגו בחגיגת השתלמויות. הדברים מתועדים בפרוטוקולים של מועצת אגודת מו"ד. אני מאד מקוה שהפעם, ועדת לתיירות פנים שחבריה באמת עוסקים בתיירות פנים, ילחמו ברט"ג. נכון להיום, האגודה ממשיכה לשתף פעולה עם רט"ג למרות שהם דופקים אותנו על כל צעד ושעל.

למעלה