יש משהו שאני לא מבינה

שילה90210

New member
יש משהו שאני לא מבינה

אוקיי מישהו פה רשם שהוא הולך לכלל צהלי והוא לא יודע מה יתנו לו ואז הוא אמר שביום שהוא מתגייס יש גיוס לחיל הים (אנשים שכן עברו מיונים) אז למה שאם הוא יבקש להיות שם יתנו לו אם כל השאר עשו מיונים לזה והוא לא? זה נשמע לי מוזר וגם עוד אנשים אמרו את זה על תפקידים אחרים שדורשים מיון

למה מוזר?

(בהנחה שהבנתי את השאלה) יש תפקידים בחיל הים, שלא דורשים מיון מוקדם. אם יש גיוס של חיל הים בתאריך מסוים, ויש אנשים שמיועדים לכלל צה"לי באותו תאריך, מן הסתם גם הם ילכו לחיל הים. במקרה אותו אדם שאת מדברת עליו לא קיבל מנילה בכלל, ולכן הגיוס לחיל הספיציפי הזה לא ממש נתון לבחירתו. יש אנשים שעוברים מיונים לחיל הים, אבל נושרים באמצע, מסיבות שלא תמיד ניתנות להם. קורה שאדם לא מתאים לתפקיד כלשהו שהוא עבר מיון אליו. זהו. נדמה לי.

dudster

New member
|יש|

הדוגמא של חיל הים, וטירונות 02 זה בגלל שהם מתגייסים עם ג´ובניקים ביחד, ע"ע 18.11.2002. שולחים אותך לקצין מיון ומציעים לך תפקידים, ברור שהם כאלה שלא דורשים מיונים, לא תוכלי להיות טייסת או פקחית טיסה או תפקידים שדורשים תחקירים ביטחוניים בלי מיון
לרוב זה תפקידים נחותים יותר

tali_le

New member
תגובה נוספת

כיוון שהטירונות של חיל האוויר למשל נעשית במרוכז לכל המתגייסים לחיל האוויר (גם כאלה שהולכים לקורסים עם מיון מוקדם וגם כאלה שלא) וכיוון שיש לחיל האוויר גם תפקידים עם מיון מוקדם וגם כאלה שלא יכול להיות (וסביר שיהיה) גיוס לטירונות 02 או 00 לחיל האוויר ביום מסוים שבו יהיו גם אנשים שעברו מיון מוקדם וגם כאלה שלא ולכן מיש מתגייס ביום שידוע שיש בו גיוס לטירונות 02 או 00 לחיל האוויר - יכול לקוות ולשער (אבל לא יותר מזה) להגיע לחיל הזה אם הוא יהיה נחמד מספיק לקצין מיון או לחילופין בר מזל ששובץ מראש לחיל הזה זה תקף גם לגבי חיל הים וגם לגבי חיל האוויר שבהם הטירונות 02 ו- 00 הם בנפרד מהחילות הירוקים... טלי 56 ימים לגיוס

הלוואיייייייייייי

שאני יהיה ברת המזל..... ויגיע לחיל האויר...... תתפללו בשבילי
סתם.... מקווה שלא ישנו לי את התאריך גיוס.... ביי

שילה90210

New member
אבל הם לא ילכו לתפקידים

שאחרים כן הלכו למבחנים בשבילם....נכון?

למעלה