יש לנו תחרות חנוכיות ובא לי להכין

יש לנו תחרות חנוכיות ובא לי להכין

למי יש רעיון לחנוכיה יצירתית במיוחד? מה אתם אומרים על חנוכית בייגלה ירושלמי?

שי ז.

New member
מצטרף לבקשה לרעיונות

ביום חמישי אנחנו (ההורים) מכינים בגן חנוכיות לילדים.

יש תבניות של גבס בצורת חנוכיות

מאוד נחמד, מתייבש מהר, הילדים יכולים לצבוע בצבעי גואש. יש לי מלאן רעיונות, אבל כשצריך אותם הם פורחים להם

הכנו בשבת אצל רוני ר. חנוכיה מעץ

כלומר מהקליפה העבה של עץ ועליה הדביקו צדפים וצבעו - יצא מקסים. אפשר גם מענף רחב ויציב בעל צורה מעניינת.

אצלנו לקחו עץ ועשו צורה של

פלוס אותו חיברו לחתיכה עבה יותר של עץ שלא יפול. עליו הם הדביקו ספלולים של בלוטים וצבעו וזה מה שנקבל השנה מהגן.

נכון יצא יפה? ../images/Emo9.gif

רוני תודה על התמונות. קיבלתי גם את המייל ממך
תודה

עדי 5

New member
מקווה שיהיו רעיונות,גמני צריכה

להכין עם שיר חנוכיה מיוחדת. כמובן שתנאי חשוב שתיהיה כשרה

אמאורית

New member
עדי, ממה שאני יודעת

בעניין הכשרות של החנוכיה, שמה שחשוב הוא שהשמש יהיה גבוה מעל הקנים. אבל אולי אני טועה ואשמח אם תראו לי היכן זה כתוב אחרת. שלא חשוב איך החנוכיה מסודרת, זה רק משהו שהוכנס ל"כשרות" בשנים האחרונות. להורים שלי הייתה חנוכיה יחסית עתיקה ובה כל 8 הקנים היו במעגל וכל אחד בגובה שונה, והשמש גבוה מעל כולם, ורב ראה אותה פעם, ואמרה שהיא כשרה. אז אם זה נכון, זה פותח ים של אפשרויות ליצירת חנוכיה מיוחדת, לא?

../images/Emo26.gifחנוכיה כשרה -

שהנרות יהיו בשורה אחת בשווה לא אחד גבוה ואחד נמוך. ויהיה הפסק בין נר לנר. מצרפת קישור לאתר של בני עקיבא. אתר נחמד.

עדי 5

New member
אורית,מיכל ענתה לך במקומי

אני לא ראיתי את החנוכיה של הורייך אבל מהתיאור שלך לי היא לא נראית כשרה.

אמאורית

New member
זהו שאני לא בטוחה שאת צודקת.

מה שמיכל כתבה, זה חוקים של השנים האחרונות, אני רוצה הסבר למה, זה חייב להיות בשורה ישרה, כי אני לא יודעת מה המשמעות של זה. ממה שאני יודעת זה לא חשוב, ועובדה שרב אמר על החנוכיה שלנו שהיא כן כשרה, במילא זה לא חג דתי...אז מעניין אותי לדעת על מה ולמה הם החליטו שזה יהיה דווקא בשורה ישרה.

חייב להיות בשורה אחת ישרה,

מכיון שרק נר אחד צריך להיות גבוה, שזה השמש. כולם צריכים להראות רגילים ושווים, לא שונים בגודלם, רק השמש צריך לבלוט. נדמה לי שזה לא משהו חדש, אלא שמעתי את זה כבר לפני זמן רב.

אמאורית

New member
אבל למה. את ההסבר הזה גם אני יודעת.

לדעתי זה עניין של המאה שנים אחרונות... לפחות ההסבר הזה, אני רוצה לדעת מה הרעיון שמאחוריו.

אנחנו עשינו לפני שנה חנוכיה

עם פקקים של בקבוקים על ענף ויצא מקסים (אבל זה לא ממש רעיון סופר-יצירתי) את יכולה לאפות 9 מאפינס, לשים אותם על מגש מלבני ולתקוע בכל מאפין נר.

fanyoni

New member
רעיון לא מקורי אבל

מחפשים ענף רחב ומדביקים עליו פקקים של קוקה קולה. מאד נחמד. על אותו עקרון אפשר לצרף אטבי כביסה (ללא הקפיץ באמצע כמובן) ועליהם להדביק פקקים.

kashke

New member
בשנה שעברה עשינו...

כפי שתראו בתמונה, גזרתי מתבניות ביצים "כוסות". הדבקתי 2 כוסות לכל פמוט ולשמש הפכתי את סדר ההדבקה. כשהיה יבש הילדה צבעה בצבעי גואש - כאוות נפשה. אחרכך הדבקתי את תושבות הנר שקיבלו בגן ןל"קינוח" עיטרתי עם דבק חם זהב מנצנץ, שהיה במקרה בבית.

למעלה