יש למישהו נסיון עם שורשים?

יש למישהו נסיון עם שורשים?

קניתי שורש גדול לשים אותו באקווריום, בינתיים אני טובל אותו בצידנית עם מים כדי שיוציא את הצבע. הוא שם כבר כשבוע, כל יומיים אני מחליף את המים והם עדיין חומים. מישהו יודע כמה זמן זה עוד ייקח? אני מת כבר לשים אותו באקווריום (שדי התרוקן כי זרקתי את כל הצמחיה, הנגועה באצה והדגים בהלם מזה), אבל אני חושש מהצבע החום הזה שהוא כל הזמן מוציא. תודה מראש, אלכס

zzzvika

New member
מניסיוני הדל

גם אני קניתי שורש גדול ויעצו לי להשרות אותו במים רותחים עד שיתקררו. כך שלושה פעמים. זאת על מנת שיוציא את הצבע החום. אני רציתי משהו מהצבע שהוא גם אדום, אז רק שטפתי אותו שלוש פעמים במים רותחים. והכנסתי מיד. הוא לא לכלך את המים בכלל. האמת שגם לא קבלתי ממנו אדום או חום.... בנוסף אמר לי ליאור מאקווה גן (בחור נחמד מאד) שכדאי להשרות אותו במים רותחים גם בגלל שזה פותח לו את הנקבוביות ומשקיע אותו מהר יותר. (הוא צף לי) בקיצור שים מים על האש... צביקה.

roeeya

New member
תשרה אותו במים קרים ותבדוק, אם הוא

עדיין מוציא צבע את לו עוד כמה הרתחות... אם לא מוציא צבע תן לו אחת ליתר ביטחון וזרוק למים. מקסימום שים פחת פעיל ליום יומיים. לי המליצו גם לפני שמכניסים לשים אותו באמבטיה ולתת לו שטיפה של 20 דקות עם הדוש

שאלה לגבי ההרתחות

מכיוון שאין לי סיר, שיוכל להכיל אותו (כדי להרתיח על הכריים), האם מספיק לתת לו אמבטיה עם מים רותחים מהמקלחת? תודה.

zzzvika

New member
תחפוף לו טוב תראש ואל תשכח לנקות לו בין

האוזניים.

roeeya

New member
כן, זה מה שאני עשיתי

רק תקפיד שאם לא כולו נכנס לדלי בהשרייה הבאה תכניס הפוך (כדי שכל הגזע יקבל אמבטיה) אני עשיתי את זה בערך 10 פעמים (חטפתי טראומה אחרי שהכנסתי אותו בלי לשטוף ואז הייתי צריך להחליף את כל המים - טעויות של מתחילים) ואח"כ השריתי אותו לילה שלם במים קרים (טמפ' של האקווריום) כדי לראות אם עוד מוריד צבע

roeeya

New member
שיהיה בהצלחה.

שלח תמונות אח"כ. כמה עלה לך הגזע ד"א? זה גזע או שורש?

duel

New member
תשובה נפוצה לשאלה נפוצה

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/ForumFAQAnswer.asp?id=732&QID=16189

למעלה