יש לי שאלה

• פותח הנושא סק9
  • פורסם בתאריך

סק9

New member
יש לי שאלה

התורה אמרה שעל חטאי עריות הארץ מקיאה את יושביה אז למה זה לא מתקיים? לא שאני בא לפתוח פה לשטן אבל כבר 50 שנה הארץ הזאת מלאה חטאים עריות וכו` אז איך זה שהארץ מקיימת אותנו?

קסמאישי

New member
ה` נותן זמן לחזור בתשובה

בכל זאת המצב פה קשה. גם לפני הגלויות כשהיו בא``י וחטאו ה` נתן זמן לחזור בתשובה. אתה גם רואה שיש יותר יורדים מאלו שלא שומרים מצוות ופחות התישבות ויש כאלה שמקיאים את הארץ

אין ניק1

New member
תראה

כבר לפני 70 שנה כתב ר` אלחנן וסרמן שהוא הזדעזע לקרוא שבחוף הים בתל אביב מתרחצים שני המינים יחד בבגדים לא צנועים, ואמר שכתוב שהארץ לא מקיימת עוברי עבירה. ``איני בא לא לקלל ולא לברך אבל כיון שנכתבו בתורה על כרחנו יתקיימו`` כך שברור שבסופו של דבר זה יתקיים! יש כעת ארך אף אבל ברור שבסופו של דבר אם המצב ימשך כך ותוגדש הסאה זה יהיה התוצאות. מתי זה יקרה? אני לא יודע חשבונות שמים.

הוא טוב

New member
בהדי כבשי דרחמנא למה לך ?

אולי תמצא קודם כל בשכלך האנושי הדל תשובה לשאלה למה היית שואה? ה` הרי רוצה שיהיו כמה שיותר יהודים שיקיימו את תורתו.אם אתה רואה דברים שלא מתנהגים כיאות סימן שאתה ורק אתה צריך לעשות משהו כדי לתקן את זה ולא לבוא עם טענות לה`.בברכת ``יגעתי ומצאתי תאמינ``

אין ניק1

New member
זה לא ``בהדי כבשי דרחמנא``

זה כתוב במפורש בתורה ``כי את כל התועבות האל עשו אנשי הארץ אשר לפניכם ואפקוד עונה עליה ותקיא הארץ את יושביה`` זה דבר ברור ופשוט שאם זה נכתב בתורה זה מה שיתקים ולכן התשובה היא פשוטה שיש ארך אף במיוחד אחרי החרון אף שהיה לפני 60 שנה.

toxic2004

New member
אכן מגיע לנו שהארץ תקיא את יושביה

ולמה? ה' כמובן מאריך איתנו אף ואומר בכל יום אולי ישוב האדם מדרכו וחיה..

רגע.

לא מספיק לך כל הצרות שעם ישראל סובל כיום? זה לא נחשב שהארץ מקיאה את יושביה?

למעלה