יש לי שאלה///

מצב
הנושא נעול.

the twist

New member
יש לי שאלה///

יש לי שאלה///
אני עובד במקום מסוים מספר לא מבוטל של שנים ( 15 שנה לערך) – העבודה היא תחת מסגרת שעתית – כלומר שעה או שעתיים היום. לאחרונה הבעתי רצון בפני מעבידיי להוסיף לי שעות במקום עבודה אחר. מעבידי אמרו לי שאין באפשרותי לעבוד במקום ההוא – מאחר והוא נחשב מתחרה עסקי לאותו מקום. יש לציין שמדובר בתחום הכושר( לא מחשבים תוכנה וכו) והמקום ממוקם כ15 דקות מהמקום העיקרי שבו אני עובד כרגע. בנוסף אציין כי אין חוזה בלעדיות לגבי המקום הנ"ל שבו אני עובד וכי הבוס אמר לי שבעיף בלעדיות כזה – הוא חוזה שבעל פה – ושאין באפשרותי להפר אותו . הוא אמר בנוסף שאלה הם החוקים ואם זה לא מוצא חן בעייני אני יכול לקום וללכת – כמובן ללא פיצויים! בשורה התחתונה - מה אומר החוק בנושא הגבלת מקום עבודה נוסף מבחינת המעסיק – בהנחה כאמור שחוזה עבודה לא כולל שום סעיף בנדון – והבלעדיות היא כאמור בעל פה... תודה

the twist

New member
מקפיץ

יש לי שאלה///
אני עובד במקום מסוים מספר לא מבוטל של שנים ( 15 שנה לערך) – העבודה היא תחת מסגרת שעתית – כלומר שעה או שעתיים היום. לאחרונה הבעתי רצון בפני מעבידיי להוסיף לי שעות במקום עבודה אחר. מעבידי אמרו לי שאין באפשרותי לעבוד במקום ההוא – מאחר והוא נחשב מתחרה עסקי לאותו מקום. יש לציין שמדובר בתחום הכושר( לא מחשבים תוכנה וכו) והמקום ממוקם כ15 דקות מהמקום העיקרי שבו אני עובד כרגע. בנוסף אציין כי אין חוזה בלעדיות לגבי המקום הנ"ל שבו אני עובד וכי הבוס אמר לי שבעיף בלעדיות כזה – הוא חוזה שבעל פה – ושאין באפשרותי להפר אותו . הוא אמר בנוסף שאלה הם החוקים ואם זה לא מוצא חן בעייני אני יכול לקום וללכת – כמובן ללא פיצויים! בשורה התחתונה - מה אומר החוק בנושא הגבלת מקום עבודה נוסף מבחינת המעסיק – בהנחה כאמור שחוזה עבודה לא כולל שום סעיף בנדון – והבלעדיות היא כאמור בעל פה... תודה
מקפיץ

שיר ורד

New member
החוק לא אומר כלום בנושא הזה

יש לי שאלה///
החוק לא אומר כלום בנושא הזה
יש הרבה פסקי דין בנושא של תחרות , אבל כל מקרה נבדק לגופו. 1.אם לא סיכמתם בעבר על בלעדיות (בעל פה או בכתב) אז סעיף כזה לא יכול לצוץ פצאום. 2. אתה לא חייב להתפטר כדי לעבוד במקום מתחרה, די בכך שהודעת למעסיקך על כוונתך. אם הוא רוצה הוא יכול לפטר אותך ולשלם לך פצויים. 3.סביר שהוא יסרב לשלם לך פצויים ואז תצטרך לתבוע אותו. במקרה כזה , חובת ההוכחה שהפרת את החוזה היא על המעסיק ולא עליך. אם יוכיח זאת, או שיצליח לשכנע את בית הדין בכך שהעברת למתחרים סודות של מקום העבודה הנוכחי, או שגנבת לקוחות לטובת המקום הנ"ל. 4. לכן, בשום מקרה אל תתפטר מיוזמתך, אם תעשה זאת תפסיד את הפצויים. 5. אם אתה מוכן לקחת את הסיכון להפסיד את מקום עבודתך הנוכחי ואולי אולי גם את הפצויים או חלקם, תתחיל לעבוד במקום השני. 6. חובת תום הלב מחייבת אותך להודיע לשני המעסיקים (על מקום העבודה השני) סמוך למועד התחלת העבודה (וגם החוק מחייב אותך למלא פרטים אלו בטופס 101). בהודעת למעסיקך הנוכחי, תאמר לו שאין שום סעיף כזה בחוזה ביניכם, שאתה מעוניין להמשיך ולעבוד אצלו במקביל למקום השני ואינך מתכוון להעביר כל סודות מקצועיים או לקוחות למקום השני. חשוב להקליט שיחה זו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה