יש לי שאלה לגבי נחמן מאומן

סגולה נפלאה למשוגעים !

לא קיים סגולה כזו וכל הפתק היה בדיחה שנכתב ע"י הסלונימר הידוע וזה שטויות וסתם לצנות

דעת עליון

לה"ו אם תראה לי התבססות לדברייך-אשרייך, וטוב לך. יומטוב=) <חבל סתם לזרוק השמצות באוויר>

דעת עליון

לה"ו אם תראה לי על המ אתה מתבסס-אשרייך וטוב לך.. יומטוב=) <חבל סתם לזרוק השמצות באויויר>

יש צדיק יותר גדול שאמר שהפתק הוא

אמת...אשרי המאמין...רואים שהפתק הוא לא מעשה ידי אדם...רק לראות את החתימה נ נח נחמ נחמן מאומן....זה לא סתם פתק..כתוב שיהיה שיר פשוט כפול משולש מרובע עשרה מני נגינה נו נ נח נחמ נחמן מאומן10 מיני נגינה... אשרי המאמין לצדיק ישראל סבא שסבל להתקרב לרבנו כל חייו..!!! אשרינו מה טוב חלקינו ומה נעים גורלנו שזכינו להתקרב לרבנו..

לך תאמין לבן אדם שהשתגע !

לך תשאל את כל החברים והידידים שלעבר של ר` ישראל בער אודסר ז"ל וכולם יגידו לך בפה אחד שהנ"ל נעבך השתגע לגמרי ל"ע רח"ל לאחר שעבר משבר קשה ל"ע רח"ל ואח"כ היה הסיפור עם הבדיחה של הפתק ההבל והחתימה הידוע לשימצה ברוב לצנותה. נו, לך תאמין למי שהשתגע !

לך תשאל את כל החברים והידידים שלעבר של ר` ישראל בער אודסר ז"ל וכולם יגידו לך בפה אחד שהנ"ל נעבך השתגע לגמרי ל"ע רח"ל לאחר שעבר משבר קשה ל"ע רח"ל ואח"כ היה הסיפור עם הבדיחה של הפתק ההבל והחתימה הידוע לשימצה ברוב לצנותה. נו, לך תאמין למי שהשתגע !

בסג

New member
לא נכון.

הצדיק שאמר שהפתק לא אמיתי, גדול יותר מהצדיק שאמר שהפתק הוא אמת.

cirruss

New member
היי

שמעי אני לא מאשים אותה יש הרבה אנשים שהורסים חסידויות ככה כעקרון החסידים מרבים להל את הרבנים שלהם כאילו הם הקדושים והם הכל [בלי להעליב עם כל הכבוד לאדמו"ר מלובוויץ גם עליו אומרים משיח וכל הדברים האלו כאשר זה גם סותר דברים מהדת עכשיו האמונה של היהדות וכך גם רשום בגמרא "לא קם בישראל כמשה עוד" אבל מה כתוב "נביא ומביט את תמונתו" כלומר משה היה הכי גדול בנבואה רק אליו השם נגלה פנים אל מול פנים ובתורה בתורה כתוב שרבי עקיבא היה הכי גדול ולכן משה כשראה את כל הדורות [ע"י האור הגנוז שעליו נאמר שאיתו אפשר לראות מסוף העולם ועד סופו] שאל את השם למה לא נתן את התורהע"י רבי עקיבא רבי נחמן אומנם היה צדיק אבל מסלפים מעט את מה שהוא כותב וממציאים דברים שכאילו הוא אמר כדי להגדיל את רבם סיפורים כאלו אנשים ממציאים אין מה להעשות ואי אפשר להתווכח עםפ הדימיון הפורה של אנשים ולפעמים זה פסיכולוגי אני למדתי הרבה תורה לפני שנפלתי והייתי לעילוי הייתי לומד עם רבנים ומביא להם קושיות שלא היו מצליחים לתרץ ואז תוך שניה מתרץ להם בכל מקרה אנחנו בשר ודם ואין לנו את השכל להבין דבריןם רוחניים אז אנחנו צווינו עשה לך רב וצא מן הספק לכן עושים את זה ובמקום אנשים עושים להם חסידויות שמכניסות אותם ליותר ספק ומהר מאוד בועטים בהכל תגיד לאחותך שזה טוב שהיא הולכת אחרי רבנו נחמן אבל שתתרכז בדת עצמה ולא בחסידות וכן תלמד על רבי נחמן כי זה טוב וכן מרגישם שכאילו הוא מבין אותך וכתב בשבילך כל הקטע של לדבר עם השם זה כולם אומרים שטוב גם מבחינה פסיכולוגית זה טוב זה משחרר אבל שתסים לב טוב מאוד עם מי היא הולכת כי יש ברסלבים כמו שצריך [ואני מכיר מלא כאלו ] ויש ברסלבים שהורסים את החסידות עם כל השטויות שלהם אני מקווה שהבנת אותי ושאולי עזרתי לך בכל מקרה מה שלא תעשה תמיד תהיה עם אחותך תהיה לה כתף גם אם יהיה לה קשה בדת לא משנה מה תחליט תהיה איתה עד הסוף

מישו מכם טרח לברר לפני שהוא מדבר?

ב"ה כי לי היתה המון ביקורת לדוגמא על חסידות חב"ד, כמו כל מה שאתם אמרתם.אבל יצא לי השנה לדבר עם חב"דניקים,שמפעילים באוני' בן גוריון את כל החלק הדתי, והם עזרו לי להבין את נקודת המבט שלהם, שאולי אני לא שלמה איתה, אבל היא בהחלט לא כופרת. כשהם אומרים שהרבי "חי" הם מסתמכים על דברים של תורת הנפש,של קבלה.הם מדברים על זה שהרבי הוא ה"צדיק וטוב לו" של הדור שלנו, והצדיקים לא בדיוק מתים...קשה להסביר רעיונות גדולים בכמה שורות.מלבד זאת שגם רש"י באחד מפירושיו התייחס לזה שהצדיקים נקראים "חיים" במותם מכיוון שהם משאירים אחריהם את תורתם לכל תלמידיהם. שוב,אל תתפסו אותי במילה,זה הרעיון הכללי. נכון שאולי אנשים קצת מעוותים את האמונה באל דרך סגידה לרב גם לדעתי, אבל במקור זוהי לא כוונת החסידות בכלליות,וצריך לבדוק את הדברים לעומק לפני הטחת האשמות.ואני גם חושבת שהציטוט על רבי נחמן שנאמר למעלה הוא לא מדויק כ"כ...אם כן אז באמת יש פה קצת בעיות.גם הם לא טרחו לבדוק לעומק... שבוע מצויין!:)

מויישי

New member
חסידי חב"ד

סיבנו אותך יפה אבל ברגע שאחד חרדי יבוא ויבקש ממנו להסביר יאלם פיו כי תשובה כמו שהוא ענה לך זה שטות אחת גדולה כי ברור שצדיקים במיתתן קרויים חיים אבל לעשות פקס לבקשות עבור הרבי וכו וכו בצורה שהם עושים את זה ודאי שזה לא בגדר צדיקים במיתתן קרויים חיים...

מויישי

New member
חסידי חב"ד

סיבנו אותך יפה אבל ברגע שאחד חרדי יבוא ויבקש ממנו להסביר יאלם פיו כי תשובה כמו שהוא ענה לך זה שטות אחת גדולה כי ברור שצדיקים במיתתן קרויים חיים אבל לעשות פקס לבקשות עבור הרבי וכו וכו בצורה שהם עושים את זה ודאי שזה לא בגדר צדיקים במיתתן קרויים חיים...

באמת חבל ..

בס"ד בר"ה שמדברים בלי להבין את העניין.. וסתם משמיצים .. אתם לא יודעים בכלל מה זה רבינו .. מה הוא אמר .. מה הוא הבטיח .. מה הוא מסוגל .. סתם לדבר ? אגב.. כל כמה דורות יורד לעולם נשמת משה רבינו שבאה לתקן כל הדורות.. יש טעם להמשיך להמשיך בדיון או שאתם נעולים על הדיעה שלכם ? אם כן אמשיך בכיף.. אם לא .. ממש חבל ..

'טוב מעט לצדיק'

בס"ד ובזרה"ק בינ"ו תודה רבה לכל ה'חולקים'...לכל ה'מתנגדים'...ולכל ה'ספקנים'... ה' יברך אתכם בכל מילי דמיטב...בכל הברכות האמורות בתורה... יה"ר שאתם כולכם ואני בתוככם...נזכה בסייעתא דשמיא ובזכות כל הצדיקים האמיתיים.....ללכת בדרך האמת לאמיתו....ולא נטעה חס ושלום....ונבלה את ימינו להבל ולריק רחמנן ליצלן.....'כל מצוותיך אמונה שקר רדפוני עזרני' השי"ת יזכה אותנו להאמין בכל הצדיקים האמיתיים...ושחס ושלום לא נפצה את פינו לדבר סרה עליהם...אשר הם הם אשר לימדונו את תורת ה'...ובזכותם אנו חיים וקיימים...על כל אשר הם קבלו על עצמם את יסורי העולם הזה לכפר על עוונותינו ופשעינו....מסרו את נפשם למעננו...אשריהם ומה טוב חלקם....ואשרינו אנו שזכינו להיות בחלקם ותחת חסותם...אשרינו ומה טוב חלקינו... ובכל זאת אני עומד ומשתומם...איך יתכן...וכי יעלה על הדעת...וכי מי הוא השפוי בדעתו שיזרוק אבן לבור שממנו הוא שותה...שיסתור ליד שמאכילה אותו... להיות 'חכם' יודע כל...ולדבר על צדיקים יסודי עולם...גיוואלד!!! 'לא תסור מכל אשר יגידו לך ימין ושמאל, גם אם יגידו על ימין שהוא שמאל' פעם אחת דברתי עמו זכרונו לברכה מענין זה שאין העולם רוצים להאמין שיהיו נמצאים עכשיו צדיקים גדולים במעלה מאד כמו בדורות הראשונים. ענה ואמר: אם מאמינים בהשם יתברך צריכים להאמין שיש צדיקים גם-כן. כי כמו שהשם יתברך נמצא בודאי כמו-כן נמצאים צדיקים בודאי בכל דור ודור. והבן מאד:' (שיחות הר"ן, קצב) מתוך ההקדמה של 'לקוטי תפלות' מר' נתן זצ"ל... '.....והעקר לשמור עצמו מחמץ שלא יחמיץ מחשבתו בשום מחשבה חיצונה כלל וכו', וצריך שיהיה לו אמונת חכמים ולהאמין שכל המחלוקת שיש בין הצדיקים השלמים הוא רק בשבילו, כדי שיקח לעצמו תוכחה ומוסר על שפגם בטפי מחו, שעל זה נאמר כל באיה לא ישובון ולא ישיגו ארחות חיים, כדי שיזכה לשוב ממות לחיים מחמץ למצה וכו' ועל כן אסור לו שיהיה קשה לו שום קשיא על המחלוקת שבין הצדיקים האמתים, רק להאמין בכלם באמונה שלמה וכו'. עין שם כל התורה הנזכר לעיל. והנה על כל הדברים האלה צריך לשפך שיחו בתחנות ובקשות הרבה שיזכה להגיע לכל זה,.........' אני לא יודע כלום ולא אכפת לי כלל תאמינו לי אל תאמינו לי בכלל תבדקו את הכל בעצמכם משוגע של ה'...

תומר7117

New member
...

אף אחד ח"ו מזלזל בגדולי ישראל, ובצדיקים שקמים בעם ישראל בדורות האחרונים. אני עצמי למדתי המון, ממשנתו של רבי נחמן - ובהחלט למדתי דברים שסייעו לי להתקרב להשם יתברך יותר ויותר. אבל מה לעשות, שיש הרבה תופעות לא רצויות, כמו שלוקחים צדיקים גדולים - ומייחסים להם תכונות, שהם עצמם אם היו שומעים שזה מה שעושים היו מתרגזים. וזה גובל בכפירה.

למעלה