יש לי שאלה בקשר למושבים הראשונים מאחורי הנהג באוטובוס שאין בהם מחיצה אצל הנהג

אז ככה עד לפני אתמול טרם הסרת ההגבלות של התו הירוק והסגול כמה שידוע לי אפשר היה לשבת מאחורי הנהג באוטובוסים שהיה בהם מחיצות ואוטובוס שלא היה מחיצה איאפשר היה כי היה עליו סרט כזה קשור והשאלה היא האם לאחר ההסרת התו הירוק והסגול האם אפשר לשבת מאחורי הנהג במושבים הראשונים של האוטובוסים גם שאין בהם מחיצה ליד הנהג?

תודה רבה

אז ככה עד לפני אתמול טרם הסרת ההגבלות של התו הירוק והסגול כמה שידוע לי אפשר היה לשבת מאחורי הנהג באוטובוסים שהיה בהם מחיצות ואוטובוס שלא היה מחיצה איאפשר היה כי היה עליו סרט כזה קשור והשאלה היא האם לאחר ההסרת התו הירוק והסגול האם אפשר לשבת מאחורי הנהג במושבים הראשונים של האוטובוסים גם שאין בהם מחיצה ליד הנהג?

תודה רבה
לדעתי כן, כל ההגבלות כולן הוסרו, גם הגבלות של התקהלות, גם הגבלות של שמירת מרחק, למעט חובה לעטות מסיכות באוטובוס (בינתיים).
יכול להיות שלנהגים מסויימים נוח שלא ישבו אחריהם, לכן הסרטים המגבילים עדיין קיימים.

לדעתי כן, כל ההגבלות כולן הוסרו, גם הגבלות של התקהלות, גם הגבלות של שמירת מרחק, למעט חובה לעטות מסיכות באוטובוס (בינתיים).
יכול להיות שלנהגים מסויימים נוח שלא ישבו אחריהם, לכן הסרטים המגבילים עדיין קיימים.
אוקי נמתין לעוד תגובות של אנשים פה שבמקרה הם נהגים ויודעים אני אשמח לדעת

arseny92

Well-known member
מנהל
אוקי נמתין לעוד תגובות של אנשים פה שבמקרה הם נהגים ויודעים אני אשמח לדעת
כל נוסע רשאי לשבת בכל מקום שיבחר ואין לכפות אי ישיבה במקום זה או אחר
אחרת חוזרים לסאגה של קווי חרדים, ואל הפסיקה של בג"צ 746/07 על איסור כיפוי מקומות לפי מגדר ולתקנות התעבורה
תקנות קורונה בטלו, חוזרים לשיגרה אם כי בינתיים עדיין עם מסיכות

כל נוסע רשאי לשבת בכל מקום שיבחר ואין לכפות אי ישיבה במקום זה או אחר
אחרת חוזרים לסאגה של קווי חרדים, ואל הפסיקה של בג"צ 746/07 על איסור כיפוי מקומות לפי מגדר ולתקנות התעבורה
תקנות קורונה בטלו, חוזרים לשיגרה אם כי בינתיים עדיין עם מסיכות
אז לפי כך אפשר לשבת מאחורי הנהג גם אם אין מחיצה אצלו זה השאלה העיקרית?

GoldenEyes

Well-known member
על פי החוק, כן
אבל אין אחריות לכך שנהג שלא מוצא חן בעיניו שאתה יושב אחריו ומדבר בטלפון לא יצעק עליך שתלך אחורה.
בימים האחרונים כשעליתי לאוטובוסים , הסרטים האלה כבר לא היו , ולא היתה מניעה לשבת בכסאות הקדמיים
לענין השיחה בטלפון , לא ארחיב עכשיו את הדבור על הפטפטנים בדן , שמדברים בטלפון לאורך כל הנסיעה , שיחות ארוכות
אני ממש ממעט לדבר בטלפון , ומשתמש יותר בסמסים או ווצאפ , אם נהג כזה יעיז להעיר לי , הוא מהר מאד יגיע למחלקת תלונות במשרד התחבורה.

בימים האחרונים כשעליתי לאוטובוסים , הסרטים האלה כבר לא היו , ולא היתה מניעה לשבת בכסאות הקדמיים
לענין השיחה בטלפון , לא ארחיב עכשיו את הדבור על הפטפטנים בדן , שמדברים בטלפון לאורך כל הנסיעה , שיחות ארוכות
אני ממש ממעט לדבר בטלפון , ומשתמש יותר בסמסים או ווצאפ , אם נהג כזה יעיז להעיר לי , הוא מהר מאד יגיע למחלקת תלונות במשרד התחבורה.
בקווים עירוניים זה לא קורה, אבל בקווי 100 וכן בשאטלים לשפירים זה קורה באופן קבוע, ברגע שהנהג שומע שיחת טלפון בקירבתו הוא מבקש מהנוסע לעבור למחצית האחורית של האוטובוס.

GoldenEyes

Well-known member
בקווים עירוניים זה לא קורה, אבל בקווי 100 וכן בשאטלים לשפירים זה קורה באופן קבוע, ברגע שהנהג שומע שיחת טלפון בקירבתו הוא מבקש מהנוסע לעבור למחצית האחורית של האוטובוס.
מה שכתבתי נפוץ מאד בעירוניים .
קוים 18 ו 125 מחזיקים בשיא
גם בקו הפנימי 6 בבת ים , יש קשקשנים בלתי נלאים

אין לי בעיה עם זה שנוסע שמדבר בנייד יעבור לחלק האחורי של האוטובוס
אבל כן יש לי בעיה עם זה שהנהגים עצמם קשקשנים בזמן הנהיגה , והם מעירים לאחרים

846

Active member
אין איסור לדבר בטלפון והמילה טלפון לא מוזכרת בשום תקנה, אבל ע"פ תקנות התעבורה, אסור לנוסע להפריע לנהג ולשאר הנוסעים בשום דרך כך שאם הנהג מחליט ששיחת טלפון מפריעה לו, הוא רשאי לבקש מהנוסע להתרחק ע"מ שההפרעה תפסיק.

846

Active member
אני רק מבקש ממך בשם הנהגים, לבטל את הציפצופים של ההודעות בזמן הנסיעה, לי אישית גם השריקות והצלילים של הודעות נכנסות מפריעים לי בזמן הנהיגה, אפשר להשתיק ועדיין להמשיך להתכתב.
תודה

GoldenEyes

Well-known member
אני רק מבקש ממך בשם הנהגים, לבטל את הציפצופים של ההודעות בזמן הנסיעה, לי אישית גם השריקות והצלילים של הודעות נכנסות מפריעים לי בזמן הנהיגה, אפשר להשתיק ועדיין להמשיך להתכתב.
תודה
בקשתך התקבלה :)
אכן הצפצופים האלה ממש מעצבנים , אני שומע אותם אצל אחרים , וכשזה חוזר ונשנה זה באמת מעצבן
אני אישית מחוץ לבית ולמשרד משתמש רק ברטט . בבית ובמשרד זה צליל.

תודה רבה
ממה שאני רואה בשטח, כבר יושבים במושבים הקדמיים (בעיקר מטרופולין בשרון ואגד ודן בתל אביב). האמת היא שזה די קרה מעצמו במהלך חודש מאי עוד לפני ההסרה הרשמית של המגבלות.

למעלה