יש לי כמה שאלות, זה די דחוף

regit knup

New member
יש לי כמה שאלות, זה די דחוף

אתם יכולים לתת לי מידע/אתרים/כתבות/משהוא אל תאוריות שונות להיווצרות מכתש רמון/קטן/גדול, מדובר על מכתשים מארץ ישראל! בבקשה תעזרו לי, אני מאוד יודה לכם!!! תודה מראש!

regit knup

New member
תודה, עשיתי חיפוש בגוגל, וזה לא מצא

משהוא שמתאים. באמת תודה! עזרתה לי מאוד!

d00sh

New member
נצל"ש ד-ח-ו-ף ! !

היי יש לי מחר מבחן בגיאוגרפיה, ויש לי שאלה דחופה.. קיבלנו מושגים למבחן, ואחד מהם זה "קו הגשם".. לא הבנתי עדיין מה זה ובגלל זה אני פה.. אני חייבת עזרה.. חיפשתי בגוגל, msn ,וואלה ולא מצאתי כלום!! אז בבקשה בבקשה אם יש לכם תשובה בשבילי אני מממש ממממש מודה!!
מראש :)

קו הגשם???

אולי הכונה לקו הצחיחות? קו הצחיחות הינו גבול בין אזורים שהשונה בינהם הוא כמות המשקעים השנתית. קו זה מסמן את המעבר בין אזור מדבר לאזור גשום יותר. נקרא גם קו 200 המ"מ. בישראל עובר קו זה בצפון הנגב, מדרומו, יורדים פחות מ- 200 מ"מ גשם ממוצע שנתי ומצפונו יותר. קו זה משתנה מעט מידי שנה. בשנה גשומה הקו מדרים, כלומר, יותר גשמים ירדו גם בדרום הארץ ולכן קו הצחיחות זז דרומה ואילו בשנים שחונות, קו הצחיחות מצפין, כי גם באזורים צפוניים יחסית היו מיעוט גשמים. חשוב לזכור כמובן שזהו קו דימיוני המחבר נקודות מדידה במקומות שונים שבהם ירדו 200 מ"מ וחיבור הנקודות הוא שיוצר קו זה. בהצלחה במבחן !

regit knup

New member
יש לי עוד שאלה...

איזה הר היה הכי גבוה לפני שגילו את האוורסט?

giba70

New member
למה אתה צריך לדעת את זה?

אפשר אולי למצוא את התשובה, אבל אולי אז תרצה לדעת איזה הר היה הכי גובה לפני ההוא, ולפניו ולפניו...

regit knup

New member
חחחח ממש לא אני רק צריך את השם של

ההר שהיה הכי גבוה לפני שגילו את האברסט, עדיף באנגלית. זה פשוט חידה, שמישהוא הביא לי, הוא אמר שלא כתוב את זה בשום מקום ואף אחד לא יודע על זה כלום, אז רציתי לברר אם זה נכון. תודה מראש על העזרה או לפחות על הניסיון!

regit knup

New member
מישהוא? אף אחד לא יודע?../images/Emo101.gif

בבקשה אם מישהוא יודע איך קוראים להר שהיה הכי גבוה לפני שגילו את האוורסט, או שיודע איפו אפשר לחפש {חוץ מגוגל כי שם לא מצאתי, וכל מיני אתרי חיפוש דומים}, שיגיד לי בבקשה. תודה מראש!

למעלה