יש לי חברה מדהימה

יש לי חברה מדהימה

היא אשה בת 40 שחזרה בתשובה לפני שנה, אתמול הלכתי לבקר אותה וכל כך נהניתי לראות אותה. דיברנו על משהו מאד חשוב שאני רוצה לדבר איתכם עליו. באיזה דרך הגיעה החזרה בתשובה שלכם? היא סיפרה לי שמאד מפריע לה שאין לה מספיק יראה היא חזרה בתשובה ממש רק מאהבה היא אוהבת את השם ואת הדת ומרגישה חזק. אבל אין לה יראה, אין לה פחד והיא שאלה אותי: איך אפשר לחזק את היראה בשם? האם יש מה לחזק בכלל? הרי דרגת אהבת השם מאהבה גדולה מאהבת השם ביראה. מה אתם חושבים על זה?

giingiit

New member
זו בעיה מאד מאד מוכרת ורוב בעלות

התשובה (אולי גם בעלי אבל איתם לא דיברתי) מרגישות בשלב מסויים שיש בהן המון המון אהבה, אבל הן לא מצליחות להתחבר לצד הפחד, לפחד מה', להגיע ליראה. תגידי לחברתך שאין לה מה לחשוש, זה תהליך של עבודה והיא תגיע לזה, רק צריכה להמשיך ולעבוד על אמונתה ועבודת ה' שלה וזה יגיע. אם את רוצה, תמסרי לה להיות איתי בקשר, אנסה לעזור לה.

asaf2000

New member
תגובה

אומרים שיראת שמים מביאה לידי דקדוק בהלכה ובמצוות אך שמעתי שהנוסחה פועלת גם הפוך, הכוונה שאחת הסגולות ליראת שמים היא דקדוק ההלכה, למידת כל פרטי ההלכות והדינים ושמירתן קלה כחמורה ואז זה מביא לידי יראת שמים. תמיד תמיד יש מה לחזק בדרגות של אהבה ויראה ואפשר להתעלות ולהגיע לדרגות גבוהות יותר בלי סוף כמו הצדיקים שלא נשארים אף פעם באותה מדרגה אלא כל הזמן עולים.

talut

New member
"ועתה ישראל מה השם אלוקיך..."

שואל מעימך כי אים ליראה את השם אלוקיך ללכת בכל דרכיו ולאהבה אותו ולעבוד את השם אלוקיך בכל לבבך ובכל נפשך" זוהי פרשת היראה הקב"ה אומר מה אני רוצה מימך?אני רוצה שתיראה אותי למען תישמור מיצוותי כי ליפעמים אים אין יראה אז לא מגיעים לתכלית השלמות כי אים יש יראה=פחד אז זה מחזק אותנו לישמור את המיצוות.... שבת שלום!!!

talut

New member
יש גבול דק דק

המפריד בין שני הדרישות של השם מיצד אחד השם רוצה שנאהב אותו ומיצד שני הוא מבקש מאיתנו לירא אותו וזה מאוד קשה לגשר ביניהם כי איך אפשר לפחד מיאבא....שאוהב אותנו....כל כך...מה אתם אומרים?

יש מעלות באהבה אבל גם יש מעלות

ביראה. גם אני חזרתי בתשובה מאהבה. אבל צריך שיהיה את שניהם בעבודת ה'.

למעלה