יש לי הערה קטנה

מיסטפסי

New member
יש לי הערה קטנה

ישנם אנשים שמגיעים ושואלים עם אפשר לקבל אזרחות "בקוריאה" ואתם עונים שלא ובפורום יפן אתם עונים שכן אפשר לעשות אזרחות?או תושבות קבע אין דבר כזה ביפן אזרחות למי שלא נולד אם או אב יפני ותושב קבע זה גם בלתי אפשרי ככה שעם משהו מתחתן עם יפנית או יפני רק בשביל זה עז שישכח מזה או בקוריאה מניסיון אישי (ברגע זה אני עוברת את תהליך זה) אחרי שמתחנים עם בן\בת זוג צריך לגור איתו שלוש שנים בקוריאה ועז אפשר להגיש בקשה לאזרחות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kiCkiC

New member
אני לא זוכרת פה שאלה כזו...

לא זוכרת שאלה לגבי אזרחות קוריאנית פה בפורום (אולי פיספסתי משהו?), ומה שקורה בפורום יפן שייך לפורום יפן... בכל אופן בהצלחה עם התהליך

עדכון

לגבי מי ששאל פעם אחרונה, אני הבנתי ממה שענו לו שזה לא מישהו ששאל ברצינות, מי ששואל ברצינות זה לא בן חמש עשרה ששואל בו זמנית על ארבעה ארצות שונות בארבעה פורומים שונים, ושואל על נישואין תושבות ואזרחות. בכל אופן, נישואין לאיש/אישה קוריאנים מאפשרים לקבל ויזה המאפשרת חיים רגילים עבודה וכו' בקוריאה. אזרחות זה דבר שונה, ואני למשל לא מתכוון ללכת על אזרחות קוראנית אפילו אם אוכל, כי נכון להיום זה מחייב ויתור על האזרחות הישראלית. לגבי יפן, גם שם נישואין מאפשרים תושבות, וגם שם אפשר לקבל אזרחות, רק שזה תהליך מאוד ארוך עם דרישות רבות כולל רמה טובה ביפנית. בניגוד למה שאמרת, יש תושבות קבע ביפן, וזה מה שיש למשל להמון יפנים ממוצא קוראני שהם דור שני ושלישי ביפן, עד לפני עשר- חמש עשרה שנים הם לא יכלו לקבל אזרחות יפנית כמעט בכלל, זה כאמור השתנה. בכל אופן, הייתי שמח להכיר אותך, אני בקוריאה ועוד לא פגשתי ישראלית הנשואה לקוראני. וכאמור, שיהיה לך כל טוב.

מיסטפסי

New member
עז עבדה הינה פגשתה!!!!

שאלה........... למה התקוונתה כשאמרתה נישואים מאפשרים חיים רגילים העם התקוונתה לאזרחות? מישום שכאשר אני שאלתי וביררתי הם אמרו שזה מעניק לי אזרחות

מיסטפסי

New member
דרך הגב

אמרתה שאתה נמצא בקוריאה באיזו עיר אתה גר? כדי לך מאוד לגור בבוסאן (אני גרה שם) באזר של חוף קוונגלי (kwangali beach) אזור פשוט 100מם

מיסטפסי

New member
המשך השאלה

לפני כשנה הגאתי לקוריאה והתחתנתי עם קוריאני סופר חמוד, נכון לעכשיו אנו חיים ביחד כבר כשנה וחצי. כאשר אני הייתי בקונסוליה הקוריאנית הם אמרו לי שכעבור 3 שנים שאני חייה איתו בקוריאה אני יכולה להציב בקשה לאזרחות על מנת להשאר איתו בקוריאה. אבל................. למה אתה אמרתה שזה רק מאפשר ויזה שמאפשרת אישור מחייה? חוץ מיזה אמרתה שאזרחות זה דבר שונה לגמרי העם תוכל לפרט!!! מישום שמה שאני הבנתי מיזה שצריך לעבור חוץ מהנישואים עוד מספר שלבים העם תוכל לפרט?

לא אמרתי משהו כל כך שונה

אני לא אמרתי שזה מאפשר "רק אישור מחייה", הרעיון הוא שנישואין מאפשרים מחייה ועבודה, אבל לא רק. הדבר היחיד שלדעתי לא מדוייק במה שכתבת עכשיו זה "אני יכולה להציב בקשה לאזרחות על מנת להשאר איתו בקוריאה". משתמע מזה שאת צריכה לבקש אזרחות קוראנית, אחרת תצטרכי לעזוב. זה לא נכון למיטב הבנתי. קודם כל כרגע, הסטטוס שלך בטח מאפשר לך לעבוד ולעשות כמעט כל דבר בקוריאה, גם בלי אזרחות. מלבד זאת, אחרי פרק הזמן הדרוש של חיים בקוריאה, את לא חייבת לבקש אזרחות קוראנית, אלא זו אפשרות שלך, ותוכלי כנראה להשאר בקוריאה גם בלי אזרחות. מעבר לזה אני בטח לא מומחה לויזות בקוריאה, אם את רוצה לבדוק את האפשרויות השונות יש מידע מסודר על כך. לומר לך בדיוק מה ההבדלים בין אזרחות לתושבות אני לא יודע. מה שכן קבלת אזרחות תאפשר לך להצביע, וכנראה תאלץ אותך לוותר על האזרחות הישראלית. נדמה לי שזה גם יתן לך כנראה מעמד משלך בקוריאה ולא מעמד שמותנה בנישואין. (אם כי לא בטוח שאין סטטוס אחד שמקנה מעמד כזה) אגב מצפיה בדרמות אני יודע לומר לך שאם יהיו לכם ילדים ותתגרשו, החוק בקוריאה נותן לבעל את הזכויות על הילדים. אני לא יודע אם נושא האזרחות משפיע בזה.

מיסטפסי

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo39.gifעזרה פליז ../images/Emo178.gif

אישית אני רוצה לקבל אזרחות ולחיות בקוריאה בתור אזרחית וזה חשוב לי מאוד. העם תוכל להקנות אותי לאתר עם מידע מסודר על כל זה תודה רבה

dmedina

New member
רק להזכיר, כשאת מקבלת אזרחות קוריאנית את

מתחייבת לוותר על אזרחות אחרת שאת מחזיקה, ואם תוך 6 חודשים לא תעשי כן, תישלל ממך האזרחות הקוריאנית הנה מעט פרטים: מתוך הבלוג הזה, שקצת הוריד לי את החשק בכלל לחשוב על אזרחות קוריאנית: http://www.hani.co.kr/arti/english_edition/e_national/207852.html הנה 4 האופציות לקבלת אזרחות קוריאנית, או במילים אחרות: מי רשאי לפנות לקבלת אזרחות: There are four ways for foreigners to become South Korean citizens. First, persons over 20 years old who have resided in Korea for over 5 years and are economically independent may take government tests, including a Korean language exam. Second, in case of ethnic Koreans living overseas, at least one of their parents should re-obtain or "restore" South Korean nationality before their sons or daughters can take a qualification test. Third, those who get married to a Korean and live here for more than two years can become naturalized without taking any tests at all. Finally, those who make "special contributions" to Korea may be granted citizenship. ובתרגום לעברית: ישנן 4 דרכים לזרים לקבל אזרחות קוריאנית: 1) מי שגילו מעל 20 שנה והוא גר בקוריאה לפחות 5 שנים, והוא עצמאי מבחינה כלכלית ומסוגל לעמוד בבחינות הממשלה, כולל בחינה בשפה הקוריאנית 2) מי שהוא ממוצא קוריאני שגדל מחוץ לקוריאה ולפחות אחד מהוריו חידש או ביקש לחדש את אזרחותו הקוריאנית 3) מי שנישא/ה לאזרח/ית קוריאני/ת וגר בקוריאה לפחות שנתיים, יכול לקבל אזרחות קוריאנית ללא צורך במבחנים כלשהם. 4) מי שתרם תרומה מיוחדת למדינה ייתכן שתוענק לו אזרחות קוריאנית. מהן הבחינות שצריך לעבור, בנוסף לשפה הקוריאנית? ראיונות בעיקר, אבל הכי טוב לשאול במשרד המשפטים הקוריאני. הנה כתובת לקבלת הסבר על התהליך: http://www.g4f.go.kr/pt/CvlapplInfoDetailR_en.pt?cvlapplCd=12700000058&locale=en&cvlapplGbSeq פה אפשר למצוא טפסים למיניהם, לא יודעת כמה זה יעזור: http://www.g4f.go.kr/pt/DownLoadTemplPopupR_en.pt

MaNcHi 135

New member
אוי ואבוי! למה??

כאילו אם הבחורה לא עלינו מתגרשת ויש ילדים הם נשארים בקוריאה עם האבא? זה אכזרי ביותר....

Woogy

New member
יש בזה היגיון מסויים

ראשית כל, אם הילדים עם האבא, אז תאורטית אין את הבעיה של המזונות. שנית הילדים בטח יגדלו אצל הורי האב. אם אכן זה המצב אז זה באמת מייצג את נושא העדר זכויות לנשים בקוריאה. גם לי קשה לקבל את הרעיון שזה לא מובן מאליו שיש עדיפות שהאם תטפל בילדים. זה נראה לי ממש מזלזל, כאילו אפילו תפקיד האם בגידול הילדים לא נחשב מספיק. וזה כאשר הוצאות גידול ילדים בקוריאה הן מהגבוהות בעולם. (הוצאות בפועל, לא המינימום הרישמי)

למעלה