יש לי בקשה

ענתבר

New member
יש לי בקשה

הגננת של הילד שלי (בן שלוש) בקשה מההורים, וממני בינהם, לבא לספר סיפור לילדים. או להפעילם. כל פעם הורה אחר. (כמובן לא חובה). החלטתי לחפש ספור, להמחישו ולתת לילדים פעילות נחמדה לסיום. הבעיה!!!! ילדי הגן דוברים ספרדית. אני? - לא ממש. והרעיון הוא לספר את הספור בעברית (זהו גן יהודי והגננת רוצה ספור בעברית). כלומר: הסיפור צריך להיות פשוט מבחינת שפה. עם המחשה טובה ואולי דף צביעה ברור בסוף. עברו לי בראש שני סיפורים שהבן שלי מאוד אוהב (והרי המטרה היא קודם כל שהוא יהנה ויהיה גאה בעברית של הבית. כרגע הוא היחיד בגן שדובר עברית). חשבתי על "מעשה בחמישה בלונים" או "לילה חשוך אחד". אם יש למשהי מכן רעיון אחר, אקבל בשמחה. בנוסף, אם יש לכן דפי צביעה לאחד הספורים או רעיון הפעלה מיוחד, או המחשה כלשהי - אשמח לקבל. את החומר שלי בנושא, כמובן שהשארתי בגן, בארץ. כמובן שאת הסיפור שאבחר, תתרגם הגננת במקביל - לספרדית.

אתיללה

New member
יש חי תשובה

את יכולה להקליט את הסיפור מעשה בחמישה בלונים על גבי קלטת כמובן , וכן ניתן לתת לילדים הוראות בקלטת כגון: צבעו את הבלוניםלפי הצבעים שמופעים בסיפור. ניתן לערוך פעילות קבוצתית /הורים ילדים - כאשר כולם מתכנסים בערב בגן ,הגננת מספרת את הסיפור שואלת שדאלות זכרון , אחר כך כל ילד בוחר לו בלון משקית /ממצנח ועודוניגש לשולחן אשר עליו פרושה מפה בהתאם לצבע הבלון, - כל ילד מקשט את הבלון שלו בדבקיות טושים ועוד. אח"כ אוספים את הבלונים והילדים מקבלים קעריות עם קרם בהתאם לצבעי הבלון ומקשטים בסוכריות ביגלה ועוד ועוד . בסוף הפעילות מראים לכולם את הקישוטים וכל שולחן אוכל את הקרם שלו. בסוף כל הילדים נאספים נפרדים בקבלת הבלון - והולכים הביתה לא לשכוח מוסיקה.

העכבר והתפוח- קל, מומחש טוב ומלמד

את שמות החיות בעברית. בנך יהנה גם מהמסר והשאר יהנו מכל החיות. אני אוהבת לספר אותו חצי בעברית וחצי באנגלית. בהצלחה!

הציפור הקטנה, לבד על המרבד, עמוס

בקבוק וכוס, 4 שובבים טרללללה (גיל גיל גול)....

למעלה