יש לי בעיה עם לימודים.

• פותח הנושא hlam
  • פורסם בתאריך

hlam

New member
יש לי בעיה עם לימודים.

אני בחור חכם ומאוד פריקציוניסט. הבעיה שהפרוקציוניזם שלי הוא סוג של חרב פפיות. ברגע שאני מתיישב על שולחן הלימודים, אני יכול לשבת שעות על גבי שעות וללמוד. פעם ישבתי יום שלם על תרגיל. בגלל התכונה הזאת התפתח אצלי "פחד" מלימוד. אני נרתע מלשבת וללמוד וככה נוצר למעשה עצלנות שנובעת מפרווציוניזם. אני פשוט לא לומד! וזה רע! הנה עוד מעט במאי יש לי בחינה מאוד חשובה והשבוע בכלל לא למדתי בכלל! אם אתה יכולה, אז פשוט תקבע לי לו"ז ספצפי ללימודים. כמה שעות ביום ללמוד? איך ללמוד שהלימוד יהיה כמה שיותר פרודקטיבי? והכי חשוב מה לעשות ברגע שאני נתקע בתרגיל שאני לא יכול לפתור. אני לומד לבחינת בגרות במתימטיקה ברמה של 5 י"ל, ולעתים אני נתקע על תרגיל אחד שאני לא מצליח לפתור ויושב עליו שעות. מצד אחד, אי אפשר לוותר על כל תרגיל קשה, מצד שני, גם זה לא הדרך.

גרא.

New member
halm,סביר להניח שאינך לומד בצורה

נכונה,כלומר ללא אסטרטגיות למידה.אלא איך שבא לך,בהתאם לקושי בו אתה נתקל. כפי שאתה מספר על יום שלם שהקדשת להתמודדות עם תרגיל אחד,ולבטח יש לא מעט דוגמאות.למזלך,אם אפשר כך, ישנו בתפוז פורום המתמחה בדיוק בבעיות שאתה מתאר,ורצוי מאד שתכנס אליו.שם הפורום אסטרטגיות והנגשת למידה(פורום מס' 1).אין לי ספק שתוכל לקבל בפורום הזה הנחיות ללמידה שיעזרו לך ביותר.

למעלה