יש כאן מישהי שעוברת / עברה תהליך עם תרומה כפולה?

rika האחת

New member
איך אפשר להתאים בין שני התורמים ? מעבר לעניין של גנטיקה ,שנבדק מול ר' גנטיקאי, אנע מנסה להבין איך בוחרים בסופו של דבר מהשילוב ביניהם נוצר ילד...
איך אדע איך הילד ייראה ? האם כדאי לבחור אותם מאפיינים חיצוניים ?
זה אי וודאות גדולה...

בואי נתחיל מכך שגם זוג שמנסה להביא לעולם יחד ילד, לא ידע כיצד הילד יראה….
אני אישית ניסיתי לבחור תורם עם גוונים דומים לשלי. האמת שבתרומה כפולה זה יותר פשוט כי תמיד במאפיינים שונים של הילד אפשר ״להאשים״ את התורם. הרי אף אחד לא ראה אותו 😁
בתרומה בעיקר יש חוסר שליטה שלנו…
בהצלחה
איילת

א

אחת שהצליחה

Guest
הילד שלי מתרומה כפולה. תורם ישראלי יוצא בריה"מ - לא יודעת איזו ארץ בדיוק. תורמת רוסיה בקפריסין מרפאה שכבר לא קיימת. לא ידעתי איך יראה אבל זה גם לגבי כל ילד שנולד. היו פרטי מראה כלליים צבע שיער, עיניים וכד'. דווקא לקחתי תורמים עם שיער ערמוני סוג דם A. בסוף נולד ילד בלןנדיני יפיוף. סוג דם O כמו שלי. והכי קטע - לא דומה לי אבל טוענים שדומה לאמא שלי חוץ מהצבעים. אני דומה לאבא שלי שדומה לצד הפולני הכהה שלו. אבל הסבא האוקראיני היה בלונדיני. והכי הכי קטע - שעשיתי בדיקת דם למצוא אחאים - עדיין לא מצאתי אך מתברר שהוא בן דוד קצת רחוק של בת דודה של אבא שלי. ובאמת שמעבר לזה זה ממש לא משנה. מהשניה שיצא לך מהבטן הוא הכי ילד שלך.

בתרומה כפולה יש את האפשרות לבחירה רבה. נק הזרע צריך לספק פרטים רבים ככל האפשר על התורם, כולל גיל, עיסוק, תחביבים, אולם, לדעתנו, החשוב ביותר לבצע מקסימום של בדיקות גנטיות גם בתורם הזרע וגם בתורמת הבייציות. אנו בפרויקט מומס ממליצים שהתורם (כך גם אם יש בן זוג) יבצע סקר נירחב שכולל 369 מחלות שנבחרו על ידי היועץ הגנטי שלנו (דר' פלדמן) בשיתוף המכון הגנטי של המרכז הרפואי שיבא, באשר לתרומת, אנו מבצעים בדיקה של מחלות בתאחיזה למין (כלומר, מחלות שמעברות על ידי התורמת והמחלה פוגעת בילדים הזכריים) וכן צ'יפ גנטי ועוד מחלות רבות ככל האפשר. מבחנים גנטים מפורטים אלן, מקטינים למינימום את הסיכון שיתגלה ביילוד יגלה, לאחר לידתו, מחלה גנטית נסתרת.

למעלה