יש יתרון להשארת חשבון בנק ישראלי פתוח אם מתאזרחים וחיים בארצות הברית?

DV Selectee

New member
כותרת.

אחרי קרוב ל4 שנים סביר להניח שנגיש בקשה לאזרחות בקרוב כשניהיה זכאים.

ברשותנו חשבון בנק מרוקן בארץ (אין פנסיות\חסכונות) - האם יש יתרון\סיבה להשאיר אותו פעיל? עמלה חודשית זניחה של 7 שקלים בחודש אבל מכיוון שלא רואים את עצמנו חוזרים חשבנו פשוט לסגור.

מתייעץ כאן שניה לפני שאני מתחבר לאתר הבנק ומבצע סגירה של החשבון למקרה שפספסתי משהו.

תודה מראש!

vinney

Well-known member
עניין של נוחות אישית שלך, אין לאזרחות שלך שום משמעות לצורך העניין.

DV Selectee

New member
תודה על התגובה!

העניין שיותר העסיק אותי הוא אם בכל זאת קורה מקרה "לא צפוי" (מחלה או מוות בעתיד הקרוב של בן משפחה בארץ, נניח לאחר שנקבל אזרחות), האם מבחינת גוף ממשלתי אמריקאי או בנק יש משמעות להעברת כספים לחשבון על שם אחד ההורים או על שמי? האם יש יתרון אם נניח אני מעביר כסף לחשבון על שמי במקום לחשבון על שם ההורים?

אני חושב שקראתי משהו בעבר על כך שכששם הנמען הוא כשם השולח אז זה הרבה יותר straightforward מבחינת הבנקים\גופים ממשלתיים. אבל אני לא יודע כמה זה קונקרטי.

vinney

Well-known member
כן, יש יתרון. העברת כספים בין חשבונות באותה בעלות היא די פשוטה. כשהחשבונות הם בבעלות שונה נכנס פה עניין של דיווחי מס. לא יצא לי להעביר מארה״ב לארץ, אבל בכיוון ההפוך מהארץ לארה״ב צריך למלא טפסי מס ותצהירים על מה למה וכמה ויכול להיות אפילו שידרשו ניכוי כלשהו ומילוי דו״ח מס אם צריך החזר. כך שמהבחינה הזאת להעביר בין שני חשבונות בבעלות שלך בשתי המדינות, ואז להעביר למישהו אחר כשהכסף כבר בתוך המדינה זה הרבה יותר פשוט בעיניי.

עוד שיקול, שזה מה שהיה חשוב לי למשל, זה שבארץ לפעמים לא מקבלים כרטיסי אשראי זרים, במיוחד ברכישות מרחוק. רציתי לקנות משהו להורים שלי בKSP לפני איזה שנתיים ויכולתי לשלם רק בכרטיס הישראלי שלי, הם לא היו מוכנים למכור אם אשלם בכרטיס אמריקאי.

DV Selectee

New member
כן גם לי היה את זה איתם ועם ivory. בסוף העברתי כסף להורים שיקנו בעצמם אבל זה כרוך בעמלה וכו' וכו'.

אבל סבבה אני חושב שאסגור את החשבון. אני חושב שבמקרה חירום נסתדר עם כרטיס אשראי אמריקאי בארץ ובמקרה קיצון ובלתי סביר, אבצע העברה באמצעות שיחת טלפון מהארץ או משהו כזה.

תודה על העזרה!

NatyUff

New member
כן גם לי היה את זה איתם ועם ivory. בסוף העברתי כסף להורים שיקנו בעצמם אבל זה כרוך בעמלה וכו' וכו'.

אבל סבבה אני חושב שאסגור את החשבון. אני חושב שבמקרה חירום נסתדר עם כרטיס אשראי אמריקאי בארץ ובמקרה קיצון ובלתי סביר, אבצע העברה באמצעות שיחת טלפון מהארץ או משהו כזה.

תודה על העזרה!
אם תקבל בעתיד עיזבון בארץ, יותר קל להעביר אותו לחשבון בנק בארץ לפני שמעבירים לדולרים ולבנק בארה"ב. צריך גם לדווח ל-IRS אם יש בחשבון בנק בארץ מעל סכום מסוים. ד"א, קשה מאוד לקבל שירות טוב מהבנקים בארץ.

למעלה