יש חגיגה אומרים בעיר מסיבה...

מצב
הנושא נעול.

avig87

New member

yair24

Member
נצל"ש הדוח של אורמת

נצל"ש הדוח של אורמת
בדוח מסופר על גיוס הון של חברת הבת אורמת טכנולוגיות שנסחרת בנאסדק (הרבה מתבלבלים וחושבים שאורמת היא דואלית - היא לא.) בעמוד השלישי בדוח רשום התפתחויות מהותיות בתקופה של הדוח: ב10 באפריל אורמת טכנולוגיות השלימה גיוס הון בדרך של הנפקסת 3,500,500 מניות לציבור במחיר של 35.5$ למניה. ובנוסף החתמים מימשו ב17 לאותו חודש את האופציה שלהם לרכישת 525,000 מניות באותו מחיר. כתוצאה מכך הונפקו 4,025,000 מניות והתמורה היתה אחרי מיסים 135 מליון דולר. בעקבות ההנפקה דוללו אחזקותיה של החברה אורמת, בחברה אורמת טכנולוגיות בכ 8.7% לשיער של 68.5% והחברה (אורמת) תרשום ברבעון השני של 2006 רווח הון של 76 מליון $ כתותצאה מהדילול. והשאלה שלי היא כזאת: אם אני לא טועה בגלל שזה דילול זה אומר שאורמת טכנולוגיות הנפיקה *עוד* מניות ולא מכרה מניות קיימות נכון? אז איך בדיוק אורמת הרויחה הון מהדילול הזה?

מה זה נצל"ש?

נצל"ש הדוח של אורמת
בדוח מסופר על גיוס הון של חברת הבת אורמת טכנולוגיות שנסחרת בנאסדק (הרבה מתבלבלים וחושבים שאורמת היא דואלית - היא לא.) בעמוד השלישי בדוח רשום התפתחויות מהותיות בתקופה של הדוח: ב10 באפריל אורמת טכנולוגיות השלימה גיוס הון בדרך של הנפקסת 3,500,500 מניות לציבור במחיר של 35.5$ למניה. ובנוסף החתמים מימשו ב17 לאותו חודש את האופציה שלהם לרכישת 525,000 מניות באותו מחיר. כתוצאה מכך הונפקו 4,025,000 מניות והתמורה היתה אחרי מיסים 135 מליון דולר. בעקבות ההנפקה דוללו אחזקותיה של החברה אורמת, בחברה אורמת טכנולוגיות בכ 8.7% לשיער של 68.5% והחברה (אורמת) תרשום ברבעון השני של 2006 רווח הון של 76 מליון $ כתותצאה מהדילול. והשאלה שלי היא כזאת: אם אני לא טועה בגלל שזה דילול זה אומר שאורמת טכנולוגיות הנפיקה *עוד* מניות ולא מכרה מניות קיימות נכון? אז איך בדיוק אורמת הרויחה הון מהדילול הזה?
מה זה נצל"ש?

yair24

Member
הקפצה

נצל"ש הדוח של אורמת
הקפצה
מישהו יכול לענות על השאלה?

aviy009

New member
נראה לי שהם הנפיקו עוד מניות חדשות

הקפצה
מישהו יכול לענות על השאלה?
(לא על חשבון המשקיעים אלא בעלי השליטה דיללו את אחזקותיהם) אבל אני לא סגור, לא עוקב אחריה...

yair24

Member
מה זה לא על חשבון משקיעים...

(לא על חשבון המשקיעים אלא בעלי השליטה דיללו את אחזקותיהם) אבל אני לא סגור, לא עוקב אחריה...
כשמנפיקים מניות חדשות, כולם מושפעים ומדוללים לא? בכל מקרה יש מישהו שיכול לתת הסבר?

aviy009

New member
לא בהכרח

כשמנפיקים מניות חדשות, כולם מושפעים ומדוללים לא? בכל מקרה יש מישהו שיכול לתת הסבר?
לא בהכרח
יש שני סוגי הנפקות (אולי יותר אבל יש שניים שאני מכיר) 1. הנפקת מניות הנמצאות בבעלות בעל השליטה בחברה - במקרה זה נניח ובעל השליטה מחזיק ב90% ממניות החב' (אלרוב נדלן ואקירוב למשל) והוא רוצה לדלל את אחזקותיו אז הוא פשוט מוכר אותם, הוא יכול לעשות זאת במסחר בבורסה והוא יכול לעשות זאת בצורה של הנפקה (כמו שעושים למוסדיים ושות') 2. הנפקת זכויות - כלומר הנפקה זו בניגוד לקודמת מיועדת רק למחזיקים במניה ולהם מונפקת הזכות לרכוש עוד מס' מניות מסויים בשערX רק מה, אם בעל המניה לא רוצה להשקיע עוד כסף ולקנות בו עוד מניות הוא בעצם מוכר את זכויותיו לעוד מניות למישהו אחר שכן רוצה להשקיע ובצורה כזו אחזקותיו שהיו נגיד אחוז אחד מהחברה הופכות להיות חצי אחוז למשל. ואז למעשה ערך מניותיו יורד שכן אותו שווי שוק מחולק כעת ליותר מניות.

מצב
הנושא נעול.
למעלה